Moja krewna nie może przestać zachwycać się albumem ze zdjęciami, który jej podarowałam!

Moja krewna nie może przestać zachwycać się albumem ze zdjęciami, który jej podarowałam!

Użytkownik MyHeritage Doris McQueen, 86 lat, z Oregonu, w USA aktywnie bada swoją genealogię od 20 lat. Kiedy MyHeritage wprowadziło funkcje MyHeritage In Color™ i MyHeritage Ulepszanie zdjęć, była absolutnie zachwycona rezultatami. Idąc o krok dalej, postanowiła stworzyć cały album dla 91-letniej ciotki swojego męża, która mieszka w Teksasie.

„Najpierw zeskanowałam stare zdjęcia jej i jej rodziny, następnie załadowałam je do MyHeritage, pokolorowałam i poprawiłam ich jakość,” mówi Doris. „Wydrukowałam je na zwykłym papierze do drukowania, włożyłam je do folii i zebrałam w segregatorze z trzema pierścieniami. Myślę, że zadzwoniła do nas z 10 razy przekazując nam, jak bardzo ucieszyła się z tego prezentu i jak wspaniała jestem, że to dla niej zrobiłam!”

Doris podzieliła się z nami niektórymi z tych niezwykłych zdjęć. Oto zdjęcie ciotki jej męża (szczęśliwej posiadaczki albumu) jako młodej dziewczyny:

Ciotka męża Doris, urodzona w Portland, Oregon w 1929 r.

Ciotka męża Doris, urodzona w Portland, Oregon w 1929 r.

Poniżej babcia męża Doris, która urodziła się w 1889 roku:


Ta radosna gromadka to rodzina dalekich kuzynek męża Doris, Idy i Lilli Shelton (urodzonych odpowiednio w 1900 i 1901 roku):


Oto kolejne wspaniałe zdjęcie Idy i Lilli:

Na zdjęciu poniżej, zrobionym w 1949 roku widnieje mąż Doris, Bob, z dziadkami, rodzicami i kuzynami. „Wishartowie uwielbiali przyjęcia i lubili je urządzać” – mówi Doris.

A zdjęcie poniżej zostało zrobione na podwójnym ślubie wujków i ciotek Doris: jej ciotka Lilian wyszła za mąż za Arne, a brat Lilian, Fred, ożenił się z Violą podczas tej samej ceremonii. Doris to ta najmniejsza dziewczynka od kwiatów.

Doris twierdzi, że zainteresowała się historią rodziny w młodym wieku, kiedy krewni ze Szwecji przyjechali z wizytą i dostarczyli jej rodzicom wiele informacji genealogicznych. Nie zaczęła jednak aktywnie pracować nad swoją genealogią aż do roku 2000, kiedy to jej synowa niestety zmarła na raka piersi. „Czułam potrzebę zapisania tego, co wiedziałam dla jej dzieci” – napisała do nas Doris. Dołączyła do MyHeritage we wrześniu 2009 roku.

„Posiadam wiele pudełek z rodzinnymi opowieściami, z których czerpię informacje, które warto zachować” – mówi. „Zdjęcia rodzinne stanowią dużą część tej kolekcji. Stało się dla mnie to swojego rodziaju obsesją, aby kontynuować tak długo, jak mogę, i znaleźć kogoś w rodzinie, kto może i będzie kontynuował po moim odejściu.”

Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu i zdjęć, a historia Doris jest wspaniałym przypomnieniem, że zdjęcia rodzinne poprawione za pomocą narzędzi fotograficznych MyHeritage mogą stać się jedynymi w swoim rodzaju prezentami! Wystarczy, że wydrukujesz swoje zdjęcia, tak jak zrobiła to Doris i umieścisz je w albumie lub segregatorze z trzema pierścieniami; możesz je wydrukować i profesjonalnie oprawić w ramki dla swoich bliskich, aby mogli je powiesić na ścianie; lub możesz zaprojektować fotoksiążkę, którą wydrukujesz w swoim ulubionym serwisie drukowania zdjęć.

Wypróbuj MyHeritage In Color™ oraz MyHeritage Ulepszanie zdjęć już dziś!