Funkcja PhotoDater™ TERAZ dostępna również w aplikacji mobilnej MyHeritage i Reimagine!

Funkcja PhotoDater™ TERAZ dostępna również w aplikacji mobilnej MyHeritage i Reimagine!

Miło nam poinformować, że nasza funkcja PhotoDater™ jest teraz dostępny również w aplikacji mobilnej MyHeritage i aplikacji Reimagine! PhotoDater™ to rewolucyjna BEZPŁATNA funkcja, która korzysta z technologii sztucznej inteligencji do estymacji czasu wykonania historycznych zdjęć. Jest ona dostępna tylko na MyHeritage. W sierpniu 2023 wprowadziliśmy funkcję PhotoDater™ na stronie internetowej, na komputer. Już teraz nasi użytkownicy mogą z niej korzystać na urzędniach mobilnych iOS i Android oraz w aplikacji Reimagine. Możesz z niej korzystać także w przeglądarce mobilnej.

Funkcja PhotoDater™ redukuje konieczność zgadywania dat wykonania zdjęć historycznych, które do tej pory mogły stanowić zagadkę. Określenie daty może pomóc w uzyskaniu dodatkowych wskazówek na temat zdjęcia, pomagając w ustaleniu, kto się na nim znajduje oraz przy jakiej okazji zostało zrobione. Każda nowa wskazówka może potencjalnie otworzyć zupełnie nowe możliwości badawcze. Jeśli nie jesteś jeszcze zaznajomiony z PhotoDater™, zapraszamy do obejrzenia tego wideo.

Funkcja PhotoDater™ doskonale uzupełnia nasz zestaw funkcji fotograficznych i została ciepło przyjęta przez naszych użytkowników. Użytkownicy z przyjemnością odkrywali nowe wskazówki, które zapewnia im ona w badaniach nad historią rodziny. Nadchodzi okres świąteczny, a co za tym idzie, spotkania rodzinne. Są one doskonałą okazją do wspominek, skanowania starych rodzinnych zdjęć i odkrywania zagadek związanych z okresem wykonania fotografii. Wszystko to możesz robić z rodziną podczas Świąt ze swojego telefonu!

Jak uzyskać dostęp do PhotoDater™ w aplikacji MyHeritage?

W celu skorzystania z PhotoDater™, otwórz aplikację MyHeritage na swoim urządzeniu i stuknij w zakładkę „Zdjęcia” na ekranie głównym:

MyHeritage app home screen

Ekran główny aplikacji MyHeritage

Wybierz którekolwiek zdjęcie w galerii, aby je wyświetlić. PhotoDater™ automatycznie przeanalizuje zdjęcie i poda szacunkową datę, jeśli na zdjęciu brakuje daty. Przy wystarczająco dużej pewności oszacowanie pojawi się w ciągu kilku sekund pod zdjęciem, w miejscu, w którym wyświetlane są metadane.

Date estimate mobile

Szacunkowe daty pojawią się automatycznie dla zdjęć bez daty (kliknij, aby powiększyć)

Zdarza się, że PhotoDater™ nie jest w stanie oszacować daty wykonania danego zdjęcia. Wynika to z niższej jakości zdjęcia lub innych czynników. Przy pierwszym korzystaniu szacowanie może potrwać kilka sekund. Przy kolejnych próbach będzie ono wyświetlane natychmiastowo.

Aby wyświetlić okienko z dodatkowymi szczegółami, dotknij szacunkową datę. Wyskakujące okienko pokazuje histogram wskazujący dekadę, w której zdjęcie zostało najprawdopodobniej zrobione, stopień wiarygodności oszacowania i średni przedział błędu. Na poniższym przykładzie histogram wskazuje 95% poziom pewności, że zdjęcie zostało zrobione w 1973 roku, ze średnim zakresem błędu wynoszącym 4 lata. To oznacza, że zdjęcie zostało prawdopodobnie wykonane w latach 1969-1977. Z histogramu wynika, że istnieje również niewielkie prawdopodobieństwo, że zdjęcie zostało zrobione w latach 60. ubiegłego wieku. W tym przypadku oszacowanie z 1973 roku było bardzo dokładne, ponieważ zdjęcie zostało faktycznie zrobione w 1972 roku.

Histogram of decades

Histogram dziesięcioleci i poziom ufności oszacowania daty (kliknij, aby powiększyć)

Szacunkowe daty należy potwierdzić ręcznie, ponieważ nie są one automatycznie zapisywane w metadanych zdjęcia. Pamiętaj, że szacunkowe daty to tylko estymacje. Mimo że PhotoDater™ ma bardzo wysoki wskaźnik dokładności, może być on różny o kilka lat. Z tego powodu, podczas zapisywania szacunkowej daty w metadanych zdjęcia, pojawia się ona jako szacunkowa data w formacie GEDCOM, a nie dokładna.

W celu zapisania szacowanej daty należy nacisnąć przycisk „Zapisz”, zaznaczony poniżej na czerwono, lub ją odrzucić.

Save or reject an estimate

Zapisz lub odrzuć oszacowanie

PhotoDater™ w aplikacji Reimagine

Reimagine to nowa aplikacja MyHeritage, która jest przeznaczona dla zdjęć i która zawiera potężny skaner zdjęć. PhotoDater™ jest teraz dostępny w aplikacji Reimagine na iOS i Androida. W celu uzyskania dostępu do PhotoDater™, otwórz aplikację i kliknij „Zdjęcia” w prawym dolnym rogu ekranu głównego.

Accessing the gallery from the Reimagine app home screen

Przejście do galerii z ekranu głównego aplikacji Reimagine

Kliknij w dowolne zdjęcie w galerii. Gdy przejdziesz do ekranu zdjęć, wykonaj te same kroki, które opisano powyżej, aby użyć funkcji PhotoDater™ tym razem w aplikacji Reimagine.

Filtrowanie nieaktualnych zdjęć w aplikacji Reimagine

Aktualnie zdjęcia w serwisie Reimagine można przeglądać tylko w galerii. Jeśli dodałeś już daty do niektórych zdjęć i chcesz znaleźć tylko te niedatowane,odwiedź stronę rodzinną MyHeritage i skorzystaj z Widoku listy dla zdjęć.

Prywatność

Podczas gdy PhotoDater™ przetwarza zdjęcie w celu podania szacunkowej daty, proces ten odbywa się na serwerach MyHeritage, a zdjęcie nie jest udostępniane żadnej stronie trzeciej.
Dla niektórych użytkowników PhotoDater™ może być niezwykle użyteczny i podczas gdy wielu z nich jest entuzjastycznie nastawionych do nowych możliwości, jakie zapewnia ich badaniom, inni preferują unikanie jakichkolwiek szacunków. Jeżeli preferujesz nie otrzymywać szacunkowych dat dla swoich zdjęć, odwiedź swoją witrynę rodzinną MyHeritage z komputera. W witrynie rodzinnej przejdź do Ustawienia witryny -> Moja prywatność & treści i odznacz pole dla PhotoDater™.

Wypróbuj naszej funkcji PhotoDater™ już dziś!

Stale rozwijamy nowe, pożyteczne funkcje w MyHeritage. Chcemy, aby badania nad historią rodziny były jeszcze przyjemniejsze i bardziej intuicyjne. Ciężko pracujemy, aby wspierać wszystkie nasze funkcje na wszystkich platformach. Stale badamy nowe sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w celu usprawnienia genealogii, zapewniając jednocześnie jak najlepsze wrażenia użytkownika. Wkrótce pojawi się nasza kolejna duża innowacja oparta na sztucznej inteligencji, więc zaglądaj na naszego bloga.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • M

    Michał

    11 listopada, 2023

    Czy ktoś już rozwiązał problem nie dochodzących maili po wygaśnięciu hasła ????