Przedstawiamy AI Time Machine™: Przeobraź się w postać historyczną wykorzystując swoje zwykłe zdjęcia!

Przedstawiamy AI Time Machine™: Przeobraź się w postać historyczną wykorzystując swoje zwykłe zdjęcia!

Czy kiedykolwiek pomyślałeś, jakby to było móc cofnąć się w czasie? Podczas gdy nie udało nam się opanować podróży w czasie, dokonaliśmy czegoś innego: na MyHeritage możesz teraz sprawdzić, jak wyglądałbyś jako postać historyczna w różnych epokach!

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu AI Time Machine™, przełomowej i zabawnej funkcji, która umożliwia przekształcenie codziennych zdjęć osobistych w hiperrealistyczne obrazy samego siebie jako postaci historycznej.

Wyobraź sobie najbardziej niesamowity kostium, jaki kiedykolwiek widziałeś. Każdy szczegół jest perfekcyjny, a całość wygląda i sprawia wrażenie autentycznego. To, co otrzymasz z AI Time Machine™ jest jeszcze tysiąc razy lepsze: oszałamiające, wyraźne obrazy siebie lub bliskiej osoby jako starożytnego greckiego wojownika, egipskiego faraona, wiktoriańskiej damy lub astronauty w kosmosie. Do wyboru są dziesiątki ikonicznych postaci historycznych. Aby uwierzyć, musisz to po prostu zobaczyć!

Zabierz AI Time Machine™ w podróż

W ciągu ostatnich 3 lat MyHeritage uruchomił pakiet solidnych funkcji, które wykorzystują sztuczną inteligencję (AI), aby ożywić historyczne zdjęcia. AI Time Machine™ jest zupełnie nowym akcentem w tym temacie, zapraszając Cię do podróży w przeszłość i zobaczenia siebie tak, jak mogłeś wyglądać w czasach swoich przodków. Rezultaty są oszałamiające i idealne do udostępniania w mediach społecznościowych i użycia jako zdjęcie profilowe.

W MyHeritage nasze zaangażowanie w rozwój nowych narzędzi, które pomagają użytkownikom w dalszych badaniach historii rodziny jest większe niż kiedykolwiek. Uwielbiamy również tworzyć zabawne funkcje, takie jak AI Time Machine™, które zwiększają zainteresowanie społeczeństwa historią w ogóle i historią rodziny w szczególności, a także wprowadzają nowych odbiorców do fascynującego świata genealogii.

Jak to działa?

AI Time Machine™ wykorzystuje technologię text-to-image Artificial Intelligence (AI) do tworzenia fotorealistycznych obrazów osoby, takiej jak mogła wyglądać w różnych okresach w historii. Jest on oparty na głębokim uczeniu, modelu tekst-obraz wydanym w 2022 roku o nazwie Stable Diffusion i technologii personalizacji licencjonowanej przez MyHeritage od Astria, innowacyjnej firmy specjalizującej się w generowaniu obrazów AI na zamówienie. Następnie, używając w dowolnym miejscu od 10 do 25 zdjęć jednej osoby, AI Time Machine™ konstruuje model tej osoby w różnych pozach i ustawieniach, które mogą się różnić od oryginalnych zdjęć wyjściowych. Następnie, używając jednego z predefiniowanych tematów (wątków) osadzonych w różnych epokach historycznych, syntetyzuje model z motywami, aby stworzyć oszałamiające obrazy osoby, która została przedstawiona jako postać historyczna. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyglądałbyś, gdybyś żył w starożytnej Grecji lub podczas francuskiego renesansu? Dowiedz się tego dzięki AI Time Machine™!

AI Time Machine™ oferuje obecnie dziesiątki tematów reprezentujących różne epoki historyczne, od czasów prehistorycznych po XXI-wieczny kosmos. Podczas korzystania z funkcji po raz pierwszy, kilka pierwszych motywów zostanie wybranych dla Ciebie automatycznie. Gdy pierwsza partia obrazów będzie gotowa, możesz wybrać dodatkowe tematy, które uznasz za interesujące i stworzyć kolejne obrazy.

Wynikiem działania AI Time Machine™ jest seria 8 obrazów dla każdego wątku (tematu). Możesz pobrać i udostępnić kolaż z wszystkimi 8 obrazami lub udostępnić każde zdjęcia osobno.

Przykłady

Jak widać poniżej, wyniki są oszałamiające, a Ty i miliony innych użytkowników na MyHeritage będziecie mieli zapewne dużo radości z korzystania z AI Time Machine™!

Oto założyciel i dyrektor generalny MyHeritage Gilad Japhet jako starożytny Egipcjanin:

Założyciel i CEO MyHeritage Gilad Japhet jako egipski faraon (kliknij, aby powiększyć)

Założyciel i CEO MyHeritage Gilad Japhet jako egipski faraon (kliknij, aby powiększyć)

Kilka tysiącleci naprzód i oto Gilad, przeobrażony w Wikinga:

Założyciel i CEO MyHeritage Gilad Japhet jako Wiking (kliknij, aby powiększyć)

Założyciel i CEO MyHeritage Gilad Japhet jako Wiking (kliknij, aby powiększyć)

Znów szybko naprzód z AI Time Machine™. Tym razem Gilad jest w latach 60. i 70. jako hipis, a może współtwórca Apple Computers?

Gilad, tym razem jako hipis (kliknij, aby powiększyć)

Gilad, tym razem jako hipis (kliknij, aby powiększyć)

Oto kilka kolejnych przykładów, tym razem z naszą Senior wiceprezes ds. produktu, Mayą Lerner.

Maya Lerner, wiceprezes MyHeritage ds. produktu, w różnych wątkach

Maya Lerner, wiceprezes MyHeritage ds. produktu, w różnych wątkach

Więcej przykładów AI Time Machine™, tym razem z udziałem projektanta produktu MyHeritage Ori Shraiber, która zaprojektowała interfejs użytkownika AI Time Machine™ (kliknij, aby powiększyć)

Więcej przykładów AI Time Machine™, tym razem z udziałem projektanta produktu MyHeritage Ori Shraiber, która zaprojektowała interfejs użytkownika AI Time Machine™ (kliknij, aby powiększyć)

Jak zacząć?

W celu przetestowania AI Time Machine™, odwiedź myheritage.pl/ai-time-machine.

Strona AI Time Machine™ (kliknij, aby powiększyć)

Strona AI Time Machine™ (kliknij, aby powiększyć)

Alternatywnie, jeśli jesteś już zalogowany do swojego konta MyHeritage, najedź myszką na zakładkę „Zdjęcia” na pasku nawigacyjnym i wybierz „AI Time Machine™”, aby uzyskać dostęp do strony.

Dostęp do AI Time Machine™

Dostęp do AI Time Machine™

Kliknij przycisk „Wypróbuj teraz”, aby rozpocząć.

Na następnym ekranie zobaczysz wskazówki dotyczące wyboru zdjęć do przesłania. Postępuj zgodnie z wskazówkami, aby pomóc technologii AI osiągnąć optymalne wyniki. Będziesz potrzebował od 10 do 25 zdjęć tej samej osoby, wykonanych w różnych dniach i w różnych ustawieniach ciała, pozach i pod różnymi kątami. Im więcej zdjęć prześlesz, tym lepsze będą wyniki. Możesz przesłać do 35 zdjęć. Pamiętaj, że przesyłanie zdjęć tej samej osoby w różnym jej wieku nie jest dobrym pomysłem, ponieważ negatywnie wpływa to na zdolność technologii do budowania spójnego modelu osoby.

Prześlij zdjęcia z komputera lub telefonu komórkowego, albo przeciągnij i upuść je do ramki.

Wskazówki dotyczące przesyłania zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

Wskazówki dotyczące przesyłania zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości istniejących zdjęć do wykorzystania na komputerze, wykonaj kilka dodatkowych zdjęć aparatem na swoim urządzeniu mobilnym. Użyj różnych póz i tła, a następnie prześlij zdjęcia.

Jeśli na niektórych zdjęciach pojawiasz się z inną osobą na pierwszym planie, wykadruj najpierw zdjęcia tak, abyś pojawiał się na nich tylko Ty.

Jako wskazówka, zdjęcia siebie można łatwo znaleźć na urządzeniu z systemem iOS, korzystając z opcji Ludzie i miejsca pod zakładką Albumy w aplikacji Zdjęcia i wybierając siebie. Następnie możesz dodać wszystkie zdjęcia, które chcesz, do tymczasowego albumu i przesłać zdjęcia z tego albumu na stronę AI Time Machine™. Inne aplikacje fotograficzne, takie jak Zdjęcia Google, mają podobną funkcję.

Prześlij od 10 do 25 zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

Prześlij od 10 do 25 zdjęć (kliknij, aby powiększyć)

Po zakończeniu przesyłania zdjęć, kliknij „Kontynuuj”. Pojawi się okienko z prośbą o opisanie osoby na zdjęciach za pomocą kilku podstawowych szczegółów. Wprowadź imię lub inny tytuł, wybierz płeć i kliknij „Kontynuuj”.

Opisz osobę na zdjęciach

Opisz osobę na zdjęciach

Wybranie płci umożliwia AI Time Machine™ stworzenie najlepiej wyglądającego rezultatu dla tej osoby. Tytuł jest potrzebny, aby po uzyskaniu więcej niż jednego modelu, można było nawigować pomiędzy nimi.

Zanim AI Time Machine™ przystąpi do pracy, zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się do MyHeritage. Utworzenie konta zajmuje tylko minutę. Jeśli posiadasz już konto na MyHeritage i nie jesteś zalogowany, wybierz opcję „Zaloguj się” na dole okienka.

Po zalogowaniu, AI Time Machine™ rozpocznie przetwarzanie Twoich zdjęć. Zazwyczaj trwa to od 30 minut do 2 godzin, aby zbudować wstępny model z Twoich zdjęć. Nie musisz czekać przy komputerze; gdy Twoje zdjęcia będą gotowe, powiadomimy Cię e-mailem.

Gdy Twój model z pierwszymi zestawami zdjęć będzie gotowy, generowanie zdjęć z dodatkowymi motywami zajmuje zwykle 1-2 minuty. Aby stworzyć dodatkowe obrazy, po prostu kliknij w przycisk motywów, aby wybrać te, które chcesz wypróbować.

Wyniki są gotowe! Kliknij na przyciski, aby wybrać dodatkowe wątki (kliknij, aby powiększyć)

Wyniki są gotowe! Kliknij na przyciski, aby wybrać dodatkowe wątki (kliknij, aby powiększyć)

Użyj strzałek w lewo i w prawo na przeglądarce kart, aby przeglądać zdjęcia pojedynczo.

Wyświetlanie pojedynczego obrazu (kliknij, aby powiększyć)

Wyświetlanie pojedynczego obrazu (kliknij, aby powiększyć)

Udostępnianie obrazów AI Time Machine™

Obrazy stworzone za pomocą AI Time Machine™ sprawią Ci wiele radości i są idealne do udostępniania w mediach społecznościowych. Z pewnością zainteresują każdego, kto je zobaczy i doskonale nadają się na zdjęcie profilowe.

Obrazy można pobrać lub udostępnić jako zestaw 8-miu lub pojedynczo. Kliknij na ikonę Udostępnij, aby udostępnić zdjęcia na Facebooku, Twitterze i WhatsApp lub skopiować link i udostępnić zdjęcia na innej platformie. Kliknij ikonę Pobierz, aby pobrać obrazy jako plik jpeg. Jeśli oglądasz zestaw, funkcja Udostępnij / Pobierz będzie dotyczyła całego zestawu 8. Jeśli oglądasz pojedyncze zdjęcie, funkcja Udostępnij / Pobierz będzie dotyczyła tylko tego zdjęcia.

Opcje pobierania i udostępniania

Opcje pobierania i udostępniania

Przydatne wskazówki

Jakość wyników, które otrzymasz, zależy w dużej mierze od jakości zdjęć, które załadujesz. Im więcej zdjęć załadujesz i im bardziej będą one zróżnicowane, tym lepsze będą Twoje wyniki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj istniejących zdjęć z rolki aparatu lub komputera, które zawierają:

  • Singularność: Tylko jedna osoba (i zawsze ta sama)
  • Różnorodność: Co najmniej 3 ujęcia całego ciała, 5 ujęć górnej części ciała (od klatki piersiowej w górę) i 10 zbliżeń.
  • Różne pozy i ekspresje, oczy patrzące w różnych kierunkach.
  • Różne tła i warunki oświetleniowe.
  • Zdjęcia wykonane w różnych dniach.
  • Unikaj makijażu. Może on negatywnie wpłynąć na wyniki, dlatego zaleca się zdjęcia z minimalnym makijażem lub bez niego.
  • Unikaj okularów przeciwsłonecznych, kapeluszy lub innych akcesoriów i przedmiotów, które zasłaniają twarz.

Autentyczność

Chociaż bardzo realistyczne, obrazy generowane przez AI Time Machine™ są tworzone przez sztuczną inteligencję; nie są one autentycznymi obrazami. Zgodnie z zobowiązaniem MyHeritage do odpowiedzialnego AI, do wszystkich obrazów generowanych przez AI są dodawane znaki wodne, aby odróżnić je od autentycznych zdjęć.

Znak wodny dla obrazów generowanych przez AI (kliknij, aby powiększyć)

Znak wodny dla obrazów generowanych przez AI (kliknij, aby powiększyć)

Możesz przeglądać obrazy, które tworzysz z AI Time Machine™ klikając na link w mailu powiadamiającym, że Twoje wyniki są gotowe. Wkrótce dodamy wyznaczony prywatny album dla obrazów AI Time Machine™ do sekcji Moje Zdjęcia w Twojej witrynie rodziny MyHeritage.

Ochrona prywatności

Podczas tworzenia obrazów z AI Time Machine™, prywatność użytkownika jest chroniona. Obrazy są przetwarzane wyłącznie na serwerach MyHeritage i nie są udostępniane żadnej stronie trzeciej. MyHeritage nie jest właścicielem powstałych obrazów; należą one do Ciebie, tak jak wszystkie zdjęcia, które przesyłasz do MyHeritage.

Koszt

AI Time Machine™ jest obecnie dostępna na stronie MyHeritage i poprzez mobilną przeglądarkę internetową. Funkcja jest darmowa w momencie uruchomienia na ograniczony okres wstępny (z limitem jednego modelu i 50 tematów na użytkownika, dla łącznie 400 zdjęć), po czym stanie się funkcją płatną. Jednorazowy zakup pozwoli wtedy na przesłanie zdjęć w celu stworzenia modelu jednej osoby i wygenerowania 160 obrazów z maksymalnie 20 tematami. Użytkownicy z kompletnym planem MyHeritage mogą korzystać z wyższego limitu użytkowania bez dodatkowych kosztów; szczegóły dotyczące limitu zostaną podane wkrótce.

Odpowiedzialność

Z wielką władzą przychodzi wielka odpowiedzialność. Uprzejmie prosimy i stanowczo wymagamy, abyś korzystał z AI Time Machine™ w sposób odpowiedzialny. Nie umieszczaj zdjęć osób innych niż Ty, chyba że otrzymałeś wcześniej ich zgodę. Nie umieszczaj zdjęć dzieci, zdjęć z nagością lub zdjęć, które są obraźliwe, czy żadnych zdjęć nazistów. Nie używaj AI Time Machine™ do żartowania z polityków – prosimy nie mieszaj do tego Putina, Bidena, Trumpa i innych polityków. Nie udostępniaj wyników, które mogą kogoś poniżyć lub obrazić. Nie usuwaj symbolu AI z rogu zdjęć końcowych. Jeśli którykolwiek z wyników ma “potencjał”, by kogoś obrazić, prosimy nie udostępniaj go. Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

Podsumowanie

W MyHeritage stale wprowadzamy nowe rozwiązania, tak aby historia rodziny była przyjemna dla wszystkich, od doświadczonych genealogów po nowicjuszy poszukujących atmosfery nostalgii. Do tej pory nasze narzędzia fotograficzne przenosiły przeszłość do teraźniejszości, a dzięki AI Time Machine™ zabieramy teraźniejszość w zabawną podróż w czasie, dostarczając kolejny ekscytujący sposób na połączenie się z przeszłością. Jeśli zastanawiasz się, co wymyślimy w następnej kolejności, bądź czujny. Jak zawsze, w MyHeritage znajdziecie wiele niespodzianek i nowości, więc zaglądajcie do nas!

Wypróbuj AI Time Machine™ już dziś i koniecznie daj nam znać, co sądzisz!