Kolejna aktualizacja naszego zespołu z Rajdu Dakar 2021!

Kolejna aktualizacja naszego zespołu z Rajdu Dakar 2021!

Podglądamy nasz ulubiony zespół Rajdu Dakar 2021 – MyHeritage Team! MyHeritage jest sponsorem zespołu wyścigowego w Rajdzie Dakar 2021, elitarnych zawodach off-road endurance odbywających się obecnie w Arabii Saudyjskiej. 

Rywalizacja jest zacięta, a teren sprawia, że wyścig jest trudny. Problemy pojawiają się w miarę postępów, ale zespół nabrał wprawy w podejmowaniu szybkich decyzji i dostosowywaniu się do trudnych warunków. 

Oto aktualizacje z czwartku od “współkierowcy” Charly’ego Gotliba: 

Była prawie druga nad ranem, kiedy ekipa MyHeritage wrzuciła swój SSV na biwak, po 456 kilometrowym etapie, po którym nastąpił dodatkowy kontakt na 260 km!

Wszystko poszło nam całkiem nieźle wzdłuż pustynnego szlaku i przez wydmy. 

Tory biegły po ciężkim piasku, który był bardzo szorstki z powodu lekkiego deszczu, który padał wcześniej. W pewnym momencie poczuliśmy silne uderzenie pod samochodem, ale pojechaliśmy dalej. 

Kilka kilometrów później odczuliśmy przebitą oponę.

Po wyjściu z samochodu, odkryłem źródło wielkiego uderzenia: straciliśmy ochronę podwozia. To oznaczało, że straciliśmy część podłogi naszego samochodu, co pozostawiło otwartą przestrzeń pod naszymi stopami!

Ostatnie 80 km etapu odbyło się nad wydmami i przejechaliśmy je nocą z pomocą 2 ekip ciężarówek jadących z nami i dzielących się swoimi znacznie jaśniejszymi światłami, aby lepiej widzieć trudności terenu podczas pokonywania wydm.

Dotrwaliśmy do końca dnia o 22:30 i z radością go zakończyliśmy!

Pozostało jeszcze sześć dni do zakończenia konkursu, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze przyniesie ten konkurs dla zespołu MyHeritage. Bądźcie na bieżąco z naszymi aktualizacjami!