Gratulacje: królewskie dziecko przyszło na świat!

Gratulacje: królewskie dziecko przyszło na świat!

Gratulacje dla Williama i Kate z okazji narodzin nowego księcia, nowego członka rodziny w ich królewskim drzewie genealogicznym.

Kate i William

Kate i William

Dziecko królewskiej pary urodziło się dzisiaj w prywatnym skrzydle szpitala St. Mary w Londynie, które nosi nazwę Lindo. W tym też miejscu urodzin się jego ojciec William oraz wujek Książę Harry.

Dziecko będzie znane oficjalnie jako Prince of Cambridge. Książę w królewskim drzewie genealogicznym, jest teraz trzeci w kolejce do tronu. Ponadto, po raz pierwszy od ponad wieku trzy kolejne pokolenia monarchii będą żyją w tym samym czasie.

Ludzie z niecierpliwością czekają, aby dowiedzieć się nieco więcej o królewskim księciu – każdy chciałby wiedzieć jak będzie mieć na imię!

Na całym świecie ludzie spekulują, jakie imię zostanie nadane dziecku Kate Middleton i Księcia Williama. Tradycja polega na połączeniu czterech imion królewskich z okresu wiktoriańskiego z nazwiskiem „Windsor”. Przykładowo imię i nazwisko księcia Williama to William Arthur Philip Louis.

Istnieje wiele spekulacji co do imienia obecnie, w tym padają insynuacje dla George i James.

Dziecko królewskie będzie również miało nowego kuzyna do zabawy, gdyż w w nadchodzącym roku Księżniczka Zara Phillips i jej mąż, gracz rugby Mike Tindall ogłosili, że spodziewają się pierwszego dziecka.

Chcesz dowiedzieć się więcej faktów na temat królewskiego dziecka? Dowiedz się więcej z naszej Królewskiej infografiki poniżej.

Kliknij, aby powiększyć (info grafika w języku angielskim)

Kliknij, aby powiększyć (info grafika w języku angielskim)

Jak sądzicie jak „królewski synek” zostanie nazwany? Czy macie jakieś przypuszczenia? Dołączcie do gry-zgadywanki i dajcie nam znać w komentarzach!