WYNIKI Konkursu Świątecznego

WYNIKI Konkursu Świątecznego

Nasz Konkurs świąteczny dobiegł końca. Dziękujemy za wzięcie udziału! Poniżej prezentujemy Wasze wpisy oraz wyniki konkursu:

M. Szczepaniak

Przesyłam na konkurs pocztówkę-zdjęcie wysłane przez mojego dziadka, Bronisława Różyńskiego, do matki, Antoniny Różyńskiej. Zdjęcie zostało wykonane 1 stycznia 1915 roku. Dziadek był w tym czasie podoficerem zawodowym w armii niemieckiej. Przebywał wtedy, przed wyruszeniem na front, w ośrodku szkoleniowym w Bischofsgrün. Matka dziadka mieszkała w Bartoszewicach, gmina Płużnica. 

Dziadek Bronisław znajduje się w centrum zdjęcia, na tle choinki. Fotografia ma dla mnie szczególne znaczenie, bowiem jest to najwcześniejsze, posiadane przeze mnie zdjęcie dziadka.

Tymoteusz 

-Moja Ciocia (Barbara) ze swoim bratem (Janem), czyli mojego pra dziadka brata córka i syn.Syn niestety już nie żyje. 

-Ta kartka jest dla mnie ważna, ponieważ jest to jedyne zdjęcie mojej cioci i wujka jak byli mali.

-Kartka poszła do ich dziadka czyli mojego pra pra dziadka Antoniego oraz jego żony Genowefy i cioci Lucyny.

K. Zimnicki 

Przesyłam kartkę świąteczną wysłaną 21 grudnia 1979 roku z miejscowości Schenectady NY. Kartkę z liścikiem przysłała kuzynka z USA Martha, z informacją o śmierci w październiku 1979 roku jej mamy, Urszuli. Karta przysłana z USA wydana była tam po polsku.

Urszula Sendlewski (1884-1979)  była rodzoną siostrą mojej babci Marianny. Wyemigrowała do USA w kwietniu 1906 roku, tam wyszła za mąż, urodziła dzieci, ale pisała do rodziny w Polsce, mimo że ukończyła tylko 3-klasową szkołę powszechną z nauczycielem rosyjskim (zabory). Pochodziła z miejscowości Grabkowo na Kujawach.

Jej córka Martha chodziła do szkoły amerykańskiej oraz do polskiej parafialnej, niedzielnej szkoły, gdzie trochę uczyła się języka polskiego. Po śmierci jej Mamy korespondowała z moją mamą Moniką.

Ja nadal koresponduję z potomkami Marthy w USA, a nawet gościłem ich w Polsce.

Dzięki programowi My Heritage stworzyłem drzewo genealogiczne rodziny, a nawet w ubiegłym roku napisałem książkę o historii mojej rodziny.

J. Chołoniewski

Tak wyglądała kartka a raczej gryps Świąteczny wysłany przez mojego ojca z obozu NKWD z Rosji do mojej matki. Ojciec w skrajnym wycieńczeniu wrócił do kraju dopiero w 1950 roku.W załączeniu wysyłam link dot mego ojca.                               

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Cho%C5%82oniewski_(wojskowy)

M.Kubiesa

Taką świąteczną kartkę wysłał z wojska mój dziadek Edward do swojej najukochańszej Lusieńki, mojej babci. Jedyna w swoim rodzaju, oryginalnie kolorowana i z życzeniami płynącymi prosto z serca. 

Drodzy Państwo, dziękujemy za przesłanie zdjęć i opisów tych wspaniałych pamiątek. Nagrodę chcielibyśmy przyznać Panu Krzysztofowi Zimnickiemu. W celu odebrania nagrody prosimy o zgłoszenie się na naszego maila poland@myheritage.com. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów, jak również do przesyłania nam historii rodzinnych opatrzonych w zdjęcia, które również nagradzamy subskrypcją! Mogą to być historie dotyczące listów, emigracji, odkryć dokonanych z MyHeritage, z DNA i nie tylko!

Tymczasem życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku w zdrowiu i szczęściu!