MyHeritage dodaje 19 milionów rekordów w lutym 2023 r.

MyHeritage dodaje 19 milionów rekordów w lutym 2023 r.

W lutym 2023 roku dodaliśmy 19 milionów rekordów z 15 kolekcji rekordów historycznych z USA, Wielkiej Brytanii i Szkocji. Kolekcje obejmują narodziny, małżeństwa, zgony, nekrologi, rejestracje wyborców, pasażerów i rekordy więzienne.

Oto więcej informacji o każdej z kolekcji

KolekcjaOpis Liczba rekordówLink do kolekcji
Connecticut, UrodzeniaIndeks aktów urodzenia z Connecticut, Stany Zjednoczone w latach 1897-1917.572,492 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Idaho, Rejestracje wyborcówIndeks rejestracji wyborców ze stanu Idaho, Stany Zjednoczone od roku 1920.1,010,682 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Maryland, Washington County, NekrologiIndeks zapisów nekrologów z gazet wydawanych w Waszyngtonie, Maryland, Stany Zjednoczone, od roku 1790.188,863 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Massachusetts, Boston, NekrologiIndeks zapisów nekrologów z gazet wydawanych w Bostonie, Massachusetts, Stany Zjednoczone, od roku 1932.242,733 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Missouri, Voter RegistrationsIndeks rekordów rejestracji wyborców ze stanu Missouri, Stany Zjednoczone od roku 1801.4,217,777 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Nowa Anglia, listy pasażerów i załógIndeks rekordów list pasażerów i załogi, którzy przybyli za pośrednictwem statków do różnych portów w Nowej Anglii, Stany Zjednoczone, w latach 1829 i 1957 z obrazami.184,520 rekordówPrzeszukaj kolekcję
 Karolina Północna, listy pasażerów i załógIndeks list pasażerów i załogi statków przybywających do Wilmington i Morehead City, Karolina Północna, Stany Zjednoczone w latach 1908-1958 ze zdjęciami85,177 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Ohio, Rejestracje wyborcówIndeks rekordów rejestracji wyborców ze stanu Ohio, Stanów Zjednoczonych od roku 1900.8,039,785 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Oklahoma, Rejestracje wyborcówIndeks rejestracji wyborców ze stanu Oklahoma, Stany Zjednoczone od roku 1907.2,158,409 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Utah, Utah County, MałżeństwaIndeks aktów małżeństwa z biura licencji małżeńskich hrabstwa Utah w Utah, Stany Zjednoczone od roku 1938.535,537 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Utah, Rejestracje wyborców, bezpłatnieIndeks rekordów rejestracji wyborców ze stanu Utah, Stany Zjednoczone.1,480,077 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Anglia, Lancashire, Oldham, PogrzebyIndeks zapisów pochówków z miasta Oldham, Lancashire, Anglia od 1800 roku.362,292 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Szkocja, Księgi procedur radców prawnychIndeks zapisów osób, które zostały postawione przed sądem w różnych sądach w Szkocji, w latach 1587-1968.153,989 rekordówPrzeszukaj kolekcję
Szkocja, rejestr więźniówIndeks zapisów więźniów z różnych więzień w Szkocji, w latach 1791-1937.215,819 rekordów
Przeszukaj kolekcję

Stan Connecticut, Urodzenia

Ta kolekcja zawiera rekordy urodzenia z Connecticut, Stany Zjednoczone w latach 1897-1917. Rekordy zazwyczaj zawierają imię dziecka oraz datę i miejsce urodzenia.

Przeszukaj kolekcję Connecticut, Urodzenia

Stan Idaho, USA, Rejestracje wyborców

Ta kolekcja zawiera rekordy rejestracji wyborców ze stanu Idaho, Stany Zjednoczone od roku 1920. Rekordy zazwyczaj zawierają rok urodzenia, datę rejestracji, miejsce zamieszkania i adres.

Przeszukaj Stan Idaho, Rejestracje wyborców

Stan Indiana, hrabstwo Porter, Nekrologi

Ta kolekcja zawiera nekrologi z gazet opublikowanych w Porter County, Indiana, Stany Zjednoczone, od roku 1913. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę śmierci, nazwę gazety, w której został opublikowany oryginalny nekrolog oraz datę publikacji. Nekrologi znajdujące się w tej kolekcji pochodzą z następujących gazet: The Northwest Indiana Times oraz The Valparaiso Vidette Messenger.

Przeszukaj StanIndiana, Porter County, Nekrologi

Maryland, hrabstwo Washington, Nekrologi

Nekrologi znajdujące się w tej kolekcji pochodzą z następujących gazet: Daily Mail, Morning Herald, Hagerstown Mail, TL, Herald of Freedom, Washington Spy oraz Hagerstown Gazette.

Przeszukaj nekrologi w Maryland, Washington County

Stan Massachusetts, Boston, Nekrologi

Ta kolekcja zawiera rekordy nekrologów z gazet opublikowanych w Bostonie, Massachusetts, Stany Zjednoczone, od roku 1932. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, miejsce zamieszkania, datę śmierci, nazwę gazety, w której został opublikowany oryginalny nekrolog oraz datę publikacji. Nekrologi znajdujące się w tej kolekcji pochodzą z następujących gazet: The Boston Globe, The Boston Herald oraz The Boston Evening Transcript.

Przeszukaj Massachusetts, Boston, Nekrologi

Missouri, rejestracje wyborców

Ta kolekcja zawiera rekordy rejestracji wyborców ze stanu Missouri, Stany Zjednoczone od roku 1801. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko wyborcy, datę urodzenia, datę rejestracji, miejsce zamieszkania i adres.

Przeszukaj Missouri, rejestracje wyborców

Nowa Anglia, listy pasażerów i załogi

Ta kolekcja zawiera obrazy i rekordy list pasażerów i załogi, którzy przybyli przez statki do różnych portów w Nowej Anglii, Stanach Zjednoczonych, między 1829 a 1957 rokiem. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko pasażera, rok i miejsce urodzenia, miejsce wyjazdu, datę przybycia i nazwę statku.

Statki przybywały do różnych portów w Nowej Anglii, w tym Providence, Davisville, Melville, Newport, Quonset Point i Tiverton w Rhode Island, Fall River w Massachusetts i New London w Connecticut. Wczesne listy pasażerów były jednostronicowymi manifestami i zawierały minimalne informacje o pasażerach. Z czasem formularze zostały ujednolicone i dodano do nich dodatkowe pytania. Do 1907 roku listy pasażerów zawierały 29 kolumn i miały szerokość dwóch stron. Począwszy od 1907 roku do manifestów dodawano również nazwiska i adresy krewnych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w kraju ojczystym.

Genealodzy przeglądający dwustronicowe manifesty często lokalizują pierwszą stronę i nie dostrzegają istnienia drugiej. Ta kolekcja zawiera pojedyncze wspólne obrazy, które zostały zszyte razem, tak aby ważne informacje nie zostały pominięte.

Przeszukaj Nowa Anglia, listy pasażerów i załogi

Karolina Północna, listy pasażerów i załóg

Ta kolekcja zawiera obrazy i zapisy list pasażerów i załogi statków przybywających do Wilmington i Morehead City, Karolina Północna, Stany Zjednoczone między 1908 a 1958 rokiem. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko pasażera, rok i miejsce urodzenia, miejsce wyjazdu, datę przybycia i nazwę statku.

Wczesne listy pasażerów były jednostronicowymi manifestami i zawierały niewiele informacji o pasażerach. Z czasem formularze zostały ujednolicone i dodano do nich dodatkowe pytania. Do 1907 roku manifesty pasażerskie zawierały 29 kolumn i miały dwie strony szerokości. Począwszy od 1907 roku do manifestów dodawano również nazwiska i adresy krewnych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w kraju ojczystym.

Jak stwierdzono w opisie kolekcji Nowa Anglia, listy pasażerów i załóg, genealogowie przeglądający dwustronicowe manifesty często lokalizują pierwszą stronę i nie dostrzegają istnienia drugiej. Ta kolekcja zawiera pojedyncze wspólne obrazy, które zostały zszyte razem, więc ważne informacje nie zostaną pominięte.

Przeszukaj Karolina Północna, listy pasażerów i załóg

Ohio, Rejestracje wyborców

Ta kolekcja zawiera rekordy rejestracji wyborców ze stanu Ohio, Stanów Zjednoczonych od roku 1900. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko wyborcy, datę urodzenia, datę rejestracji, miejsce zamieszkania i adres.

Przeszukaj Ohio, Rejestracje wyborców

Oklahoma, Rejestracje wyborców

Ta kolekcja zawiera zapisy rejestracji wyborców ze stanu Oklahoma, Stany Zjednoczone od roku 1907. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko wyborcy, datę urodzenia, datę rejestracji, miejsce zamieszkania i adres.

Przeszukaj Oklahoma, Rejestracje wyborców

Utah, Małżeństwa hrabstwa Utah

Ta kolekcja zawiera rekordy małżeństw z biura licencji małżeńskich hrabstwa Utah w Utah, Stany Zjednoczone od roku 1938. Rekordy zazwyczaj zawierają imię pana młodego i panny młodej oraz datę zawarcia małżeństwa.

Przeszukaj Utah, Małżeństwa hrabstwa Utah

Utah, Rejestracje wyborców

Ta kolekcja zawiera rekordy rejestracji wyborców ze stanu Utah, Stany Zjednoczone. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko wyborcy, datę rejestracji, miejsce zamieszkania i adres.

Przeszukaj Utah, Rejestracje wyborców

Anglia, Lancashire, Oldham, Pogrzeby

Ta kolekcja zawiera rekordy pochówku z miasta Oldham, Lancashire, Anglii od 1800 roku. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę śmierci, wiek w chwili śmierci oraz datę i miejsce pochówku.

Przeszukaj Anglia, Lancashire, Oldham, Pogrzeby

Szkocja, Księgi procedur radców prawnych

Ta kolekcja zawiera zapisy osób, które zostały postawione przed sądem w różnych sądach w Szkocji, w latach 1587-1968. Zapisy zazwyczaj zawierają nazwisko osoby oraz datę i miejsce, w którym odbył się proces.

Przeszukaj Szkocja, Księgi procedur radców prawnych

Szkocja, rejestracje więźniów

Ta kolekcja zawiera rekordy więźniów z różnych więzień w Szkocji, w latach 1791-1937. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko więźnia, rok i miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz rok i miejsce uwięzienia.

Więzienia w Szkocji w XIX i na początku XX wieku były przepełnione i często panowały w nich złe warunki. Od więźniów często wymagano wykonywania ciężkiej pracy, a kary mogły być surowe. W więzieniach osadzano również dzieci i kobiety, a w szczególnie ciężkich warunkach przebywały dzieci. W tym okresie pojawiały się jednak także głosy nawołujące do reform, co prowadziło do poprawy warunków w więzieniach i zmian w systemie sądownictwa karnego.

Przeszukaj Szkocja, rejestracje więźniów

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te cenne kolekcje pomogą Ci dokonać nowych odkryć w Twoich badaniach historii rodziny. Wyszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby wyświetlić rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub kompletnej.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tych kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Następnie będziesz mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nową informację do swojego drzewa genealogicznego.
Życzymy wspaniałych odkryć!