MyHeritage dodaje 3 kolekcje rekordów historycznych z Nowej Zelandii

MyHeritage dodaje 3 kolekcje rekordów historycznych z Nowej Zelandii

Mamy przyjemność ogłosić publikację 4.7 miliona  rekordów historycznych z trzech nowych kolekcji z Nowej Zelandii: Nowa Zelandia, Indeks urodzeń, 1840-1901, Nowa Zelandia, Indeks małżeństw, 1840-1901, i Nowa Zelandia, Indeks zgonów, 1840-2021. Rekordy w tych kolekcjach pochodzą z Departamentu Spraw Wewnętrznych Nowej Zelandii i są głównym źródłem istotnych dokumentów w Nowej Zelandii. Jeśli masz korzenie na tej wyspie, te kolekcje oferują ważne szczegóły dotyczące Twoich przodków. 

Oto więcej szczegółów na temat każdej z tych kolekcji.

Nowa Zelandia, Indeks urodzeń, 1840-1901

Kolekcja ta zawierająca 2 miliony rekordów jest indeksem rejestracji urodzeń z całej Nowej Zelandii. Rekordy mogą zawierać imię i nazwisko osoby, imię ojca i matki, rok urodzenia osoby i numer rejestracyjny.

Narodziny są oficjalnie rejestrowane w Nowej Zelandii od 1848 roku i początkowo podlegały jurysdykcji Sekretarza Kolonialnego. Jeśli noworodek urodził się martwy, jest to zaznaczone w rejestrze. 

Przeszukaj kolekcję: Nowa Zelandia, Indeks urodzeń, 1840-1901

Nowa Zelandia, Indeks małżeństw, 1840-1901

Ta kolekcja obejmuje indeks rejestracji małżeństw z całej Nowej Zelandii. Rekordy mogą zawierać imię i nazwisko panny młodej, imię i nazwisko pana młodego, rok zawarcia małżeństwa i numer rejestracyjny.

Małżeństwa są oficjalnie rejestrowane w Nowej Zelandii od 1854 roku i początkowo podlegały jurysdykcji Sekretarza Kolonialnego. 

Przeszkuj kolekcję: Nowa Zelandia, Indeks małżeństw, 1840-1901

Nowa Zelandia, Indeks zgonów, 1840-2021

Ta kolekcja 2.4 miliona rekordów jest indeksem rejestracji zgonów z całej Nowej Zelandii. Rekordy mogą zawierać imię i nazwisko osoby, rok śmierci, wiek w chwili śmierci, datę urodzenia i numer rejestracyjny.

Zgony są oficjalnie rejestrowane w Nowej Zelandii od 1848 roku i początkowo podlegały jurysdykcji Sekretarza Kolonialnego. Prawo w 1913 roku wymagało, aby zgony Mäori również były rejestrowane, a rekordy te były częścią oddzielnego systemu rejestracji do 1961 roku. 

Przeszukuj kolekcję: Nowa Zelandia, Indeks zgonów, 1840-2021

Przykłady:

W kolekcji urodzeń znajduje się rekord Eileen May Duggan, nowozelandzkiej poetki i dziennikarki.

Rekord urodzenia Eileen Duggan [Credit: MyHeritage New Zealand, Birth Index, 1840-1901].

Rekord urodzenia Eileen Duggan [Credit: MyHeritage New Zealand, Birth Index, 1840-1901].

Kolekcja małżeństw zawiera zapis ślubu słynnego fizyka Ernesta Rutherforda z Mary Georginą Newton w 1900 roku. Zaledwie kilka lat później, w 1908 roku, Ernest zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za pracę nad radioaktywnymi okresami półtrwania. Był pierwszym laureatem Nagrody Nobla pochodzącym z Oceanii.

Akt małżeństwa Ernesta Rutherforda i Mary Georginy Newton [Credit: MyHeritage New Zealand, Marriage Index, 1840-1901].

Akt małżeństwa Ernesta Rutherforda i Mary Georginy Newton [Credit: MyHeritage New Zealand, Marriage Index, 1840-1901].

W kolekcji zgonów znajduje się rekord znanego farmaceuty i wynalazcy, Colina Alberta Murdocha, który wynalazł czepki medyczne, jak również inne znane wynalazki związane z opieką zdrowotną.

Akt zgonu Colina Alberta Murdocha [Credit: MyHeritage New Zealand, Death Index, 1840-2021].

Akt zgonu Colina Alberta Murdocha [Credit: MyHeritage New Zealand, Death Index, 1840-2021].

Podsumowanie

Nowozelandzkie kolekcje rekordów urodzin, małżeństw i zgonów są wielkim atutem dla każdego, kto bada swoje nowozelandzkie dziedzictwo, ponieważ stanowią one ważny zasób o kluczowych wydarzeniach zyciowych. 

Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub subskrypcji kompletnej. Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tych kolekcji pasują do Twoich krewnych. 

Powodzenia w badaniach!