MyHeritage dodaje nowe, eksluzywne rekordy: Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks Zgonów 1870-1940

MyHeritage dodaje nowe, eksluzywne rekordy: Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks Zgonów 1870-1940

Z radością dzielimy się z Wami informacją, iż dodaliśmy rozszerzenie do kolekcji Akt zgonów z Nadrenii Północnej-Westfalii, w Niemczech, od 1870 do 1940. Zbiór ten jest pierwszą częścią aktów zgonu z rejestru cywilnego, które zostały udostępnione przez Archiwum Państwowe Nadrenii Północnej-Westfalii. Ta unikalna kolekcja zawiera 2,450,551 rekordów, wraz z przepięknymi skanami zdjęć oryginalnych aktów stanu cywilnego z wieloma bogatymi szczegółami. MyHeritage jest pierwszym, który w pełni zindeksował te obrazy – czyniąc ich informacje bardziej dostępnymi i łatwiejszymi do wyszukiwania niż kiedykolwiek wcześniej. Ta kolekcja służy jako istotne źródło informacji dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o swoich niemieckich korzeniach.

Przeszukuj kolekcję Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akta zgonu 1870-1940 już teraz

Land Nadrenia Północna-Westfalia z liczbą ponad 17,5 miliona mieszkańców stała się najbardziej zaludnionym landem w Niemczech. Większość jego mieszkańców mieszka w miastach nadreńskiego obszaru metropolitalnego, takich jak Kolonia, Düsseldorf, Dortmund i Essen.

Zanim wybuchła II Wojna Światowa, land Nadrenii Północnej-Westfalii był podzielony na nastepujące prowincje: pruską prowincję Westfalii i Nadrenii Północnej oraz niemieckie Wolne Państwo Lippe. W 1946 roku, brytyjskie siły militarne zjednoczyły pruskie prowincje Westfalia i Północny Ren, natomiast w 1947 roku, Lippe zostało dodane do dzisiejszego obszaru, który dziś nazywamy Nadrenią Północną-Westfalia.

Rekordy rejestrów zgonów cywilnych, nazywane Personenstandsregister, stanowią bardzo ważne źródło informacji genealogicznej. Tego typu dokumenty i informacje są przechowywane przez Niemieckich Urzędników Stanu Cywilnego, i pokrywają 98% informacji o populacji; w roku 1876 stały spisy te stały się powszechne i obowiązkowe we wszystkich landach niemieckich.
Akta te zawierają informację o imieniu i nazwisku, nazwisku panieńskim, płci, religii, dacie i miejscu urodzenia, wieku zmarłego, dacie i miejscu urodzenia, miejscu zamieszkania, nazwiska małżonki, oraz imiona i nazwiska rodziców danej osoby.

Dodatkowo, rejestry zawierają informacje administracyjne, takie jak numer zaświadczenia, datę rejestracji oraz podpis osoby zgłaszającej zgon, jak również podpis rejestratora.
W tej kolekcji pojawia się nazwisko córki niemieckiego matematyka Ernsta Kummera, Helene Kummer Cauer.

W akcie poniżej możesz znaleźć informacje na temat jej życia. Jej nazwisko panieńskie i po ślubie: Helene Kummer, miejsce urodzenia: Wrocław, Polska, oraz miejsce, które ostatnio zamieszkiwała: Münster, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy. Rekord zawiera również informację o jej płci, dacie zgonu 30 marca, 1920 roku, wiek, w chwili śmierci, 65 lat, imiona i nazwiska jej rodziców, Ernst Eduard i Berta Kummer, i nazwisko jej męża, Paul Cauer.

Rekord śmierci Helene Kummer Cauer [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1870-1940]

Rekord śmierci Helene Kummer Cauer [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1870-1940]

W tej kolekcji znaleźliśmy również rekord Hendriny Schepers. W rekordzie znajdziemy informacje odnośnie jej zgonu: datę zgonu, 17 stycznia 1884 roku, jej wiek, 74 lata, i ostatnie miejsce zamieszkania w Isselburgu. Rekord udziela również informacji o jej urodzinach: data urodzenia, 9 październik, 1809 roku, miejsce urodzenia w Haldern, i pełne nazwisko jej małżonka, Theodora Hüls’a.

Rekord śmierci Hendriny Schepers [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1870-1940]

Rekord śmierci Hendriny Schepers [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1870-1940]

W zbiorze znajdują się również akta zgonów dzieci, które zmarły w młodym wieku, takich jak Gerhard Wilhelm Gödden. W poniższym zapisie można znaleźć jego wiek w chwili śmierci, 3 lata, jego miejsce zamieszkania oraz miejsce urodzenia, zarówno Isselburg, datę jego śmierci, 5 maja 1890 r., datę urodzenia, 11 października 1886 r., jak i pełne imiona i nazwiska jego rodziców, Gerharda Göddena i Diny Messing.

Rekord śmierci Gerharda Wilhelma Göddena [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1870-1940]

Rekord śmierci Gerharda Wilhelma Göddena [Kredyt: MyHeritage Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, indeks śmierci 1870-1940]

Przeszukaj kolekcję Nadrenii Północnej-Westfalii, indeks śmiertelności 1870-1940

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ta ekskluzywna kolekcja poszerzy horyzonty Państwa badań nad historią rodziny w Niemczech. 2,4 miliona rekordów z Nadrenii Północnej-Westfalii, Indeks Zgonów 1870-1940 jest pierwszym z serii planowanych aktualizacji kolekcji.

Przeszukiwanie tej kolekcji jest bezpłatne. Aby przeglądać te rekordy lub zapisać je w swoim drzewie genealogicznym, potrzebujesz subskrypcji na dane lub pełnej subskrypcji.
Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tej kolekcji pasują do Twoich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa.
Ciesz się nową kolekcją!