MyHeritage opublikowało 23 kolekcje i 14 milionów rekordów historycznych w październiku 2022 r.

MyHeritage opublikowało 23 kolekcje i 14 milionów rekordów historycznych w październiku 2022 r.

W październiku dodaliśmy 14 milionów rekordów z 23 kolekcji z całego świata, w tym z Australii, Kanady, Niemiec, Węgier, Szkocji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA. Kolekcje obejmują małżeństwa, zgony, pochówki, pasażerów, imigracje, spisy ludności, wyborców, testamenty i inne.

Poniżej znajduje się więcej informacji o poszczególnych kolekcjach.

Australia, Australijskie Terytorium Stołeczne, Canberra, Parki Pamięci, Zgony i pochówki

Ta kolekcja zawiera rekordy zgonu i pochówku osób pochowanych w Canberra Memorial Parks, Australijskiego Terytorium Stołecznego, Australia. Zapisy pochodzą z roku 1905 i zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę śmierci oraz datę i miejsce pochówku.

Przeszukaj Australia, Australijskie Terytorium Stołeczne, Canberra, Parki Pamięci, Zgony i pochówki

Australia, Australia Południowa, Listy pasażerów

Ta kolekcja zawiera rekordy pasażerów, którzy podróżowali do i z Południowej Australii, od 1802 roku. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko pasażera, rok urodzenia, datę i miejsce wyjazdu, datę i miejsce przyjazdu oraz nazwę statku.

Przeszukaj Australia, Południowo australijskie listy pasażerów

Australia, Queensland Licencjonowani windykatorzy, 1900-1914

Ta kolekcja zawiera rekordy posiadaczy licencji wiktuałów, które zostały wydrukowane w Queensland Government Gazette od lipca 1900 do lipca 1914. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko posiadacza licencji, datę publikacji, miejsce, w którym licencja została wydana, szerokość i długość geograficzną miasta, w którym licencja została wydana lub przeniesiona, informacje o źródle publikacji oraz cytat raportu prasowego, który został użyty do potwierdzenia rekordu źródłowego.

Przeglądaj Australię, Queensland Licencjonowani windykatorzy, 1900-1914

Australia, Queensland, Wyznaczeni imigranci

Ta kolekcja zawiera rekordy pasażerów, którzy zostali nominowani lub imigrowali do Queensland w Australii między 1905 a 1928 rokiem. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko pasażera, rok urodzenia, rok imigracji lub nominacji, oraz nazwę statku.

Przeszukaj Australię, Queensland, Wyznaczeni imigranci

Besarabia, Małżeństwa żydowskie z JewishGen

This collection from JewishGen contains Jewish marriage records from the region of Besarabia obejmowała dzisiejszą Mołdawię i część dzisiejszej Ukrainy w latach 1863-1916. Wybór zapisów rozwodowych jest również włączony. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwiska panny młodej i pana młodego, datę i miejsce ślubu, nazwiska rodziców pana młodego i panny młodej oraz informacje o oryginalnych zapisach. W niektórych przypadkach zapisy zawierają nazwiska rabina i świadków.

W ramach Imperium Rosyjskiego, właściwymi jurysdykcjami były miasto, uyezd (powiat) i gubernia (obwód). Rejestry były pierwotnie tworzone przez żydowskie kongregacje na poziomie miasta i były zwykle zapisywane zarówno w cyrylicy, jak i w alfabecie hebrajskim..

Przeszukaj Besarabię, Małżeństwa Żydowskie z JewishGen

Besarabia, listy rewizyjne

Ta kolekcja od JewishGen zawiera rekordy list rewizyjnych z terytoriów we współczesnej Mołdawii i południowej Ukrainie, między latami 1835 a 1951. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwiska, lata urodzenia, wiek, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania.

Listy Rewizyjne były zlecane przez cara rosyjskiego w XVIII i XIX wieku. Niniejszy zbiór składa się przede wszystkim z Listów Rewizyjnych od 7 do 10.

Przeglądaj Besarabię, listy rewizyjne

Kanada, Nowa Fundlandia i Labrador Zgony

Ta kolekcja zawiera rekordy śmierci z Nowej Fundlandii i Labradoru, Kanada między 1950 a 1968. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, rok i miejsce urodzenia oraz datę i miejsce śmierci.

Przeszukaj Kanadę, Nową Fundlandię i Labrador – zgony

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Zgony 1874-1938

Kolekcja ta zawiera obrazy i indeks aktów zgonu z urzędów stanu cywilnego Standesämter stanu Nadrenia Północna-Westfalia w latach 1874-1938 dla powiatów Arnsberg, Detmold, Münster i większości Düsseldorfu i Köln. MyHeritage jest pierwszym, który indeksuje te obrazy z pełnym wsparciem Landesarchiv, Archiwum Państwowego Nadrenii Północnej-Westfalii – czyniąc informacje w obrazach bardziej dostępnymi i łatwymi do wyszukiwania niż kiedykolwiek wcześniej.

Akta zawierają imię i nazwisko zmarłego i/lub nazwisko panieńskie, imię i zawód osoby zgłaszającej zgon, płeć, wyznanie, datę i miejsce oraz godzinę zgonu, wiek w chwili śmierci, datę i miejsce urodzenia, numer aktu, datę rejestracji śmierci, miejsce zamieszkania i często inne ważne informacje, takie jak małżonek i rodzice.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji we wpisie MyHeritage aktualizuje kolekcję Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Indeks śmierci 1874-1938 z 9 milionami rekordów

Przeszukaj Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Zgony 1874-1938

Węgry, Konferencja roszczeniowa od JewishGen

Ta kolekcja od JewishGen zawiera rekordy osób pochodzenia żydowskiego, które mieszkały na Węgrzech podczas II wojny światowej. Nazwiska w tej kolekcji pochodzą z zapisów przechowywanych w Centralnym Archiwum Syjonistycznym i Yad Vashem w Izraelu i skompilowanych przez Konferencję Żydowskich Roszczeń Materialnych wobec Niemiec. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, datę urodzenia i miejsce internowania..

Claims Conference z 1951 roku została utworzona w celu prowadzenia negocjacji z rządem niemieckim w sprawie odszkodowań dla żydowskich ofiar prześladowań nazistowskich. Aby te roszczenia mogły zostać rozpatrzone pozytywnie, konferencja musiała sprawdzić, czy dana osoba była wykorzystywana jako robotnik przymusowy w czasie II wojny światowej. Obecność nazwiska w tym zbiorze nie musi oznaczać, że dana osoba była wnioskodawcą w ramach tego programu.

Przeszukaj Węgry, Konferencja Roszczeń z JewishGen

Szkocja, sąd komisaryczny Testamenty i pełnomocnictwa

Ta kolekcja zawiera testamenty i zapisy testamentowe ze Szkocji, między 1514 a 1800 rokiem. Zapisy zawierają zazwyczaj imię i nazwisko zmarłego, datę spisania testamentu, rok i miejsce zamieszkania.

Przed początkiem XX wieku spadki i testamenty były zazwyczaj spisywane ręcznie. W tym czasie niewielu Szkotów pozostawiało testamenty. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że Szkocja była do niedawna stosunkowo biednym krajem.

Przeszukaj Szkocję, testamenty sądu komisarycznego

Hiszpania, Alicante, spis gminny, 1846-1920

Ta kolekcja zawiera obrazy i indeks rejestracji cywilnej zapisów spisu ludności zmikrofilmowanych i zdigitalizowanych w archiwach miejskich w prowincji Alicante, Hiszpania. Rekordy pochodzą z lat 1846-1920 i zazwyczaj zawierają nazwiska, wiek i informacje o miejscu zamieszkania.

Przeszukaj Hiszpanię, Alicante, spis gminny, 1846-1920

Hiszpania, Almería, spis gminny, 1831-1898

Ta kolekcja zawiera obrazy i indeks zapisów spisu ludności zmikrofilmowanych i zdigitalizowanych w archiwach miejskich w prowincji Almería, Hiszpania między 1831 a 1898 rokiem. Rekordy zawierają nazwiska, wiek i informacje o miejscu zamieszkania.

Przeszukaj Hiszpanię, Almería, spis gminny, 1831-1898

Hiszpania, Katalonia, Trzecie terytorialne sądy i trybunały wojskowe

This collection contains an index of individuals from Catalonia to whom a military judicial procedure was ordered during the Franco dictatorship between the years 1936 and 1970. Records typically include the name of the individual, year and place of birth, residence, year the procedure began, and the type of procedure. Records may also include the year of approval of sentence, penalty imposed, and the pardon requested.

Przeszukaj Hiszpanię, Katalonię Trzecie terytorialne sądy i trybunały wojskowe

Anglia, Sussex, Worthing, Pogrzeby

Ta kolekcja zawiera rekordy pochówku z Worthing, Sussex, Anglia od roku 1908. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, rok urodzenia, datę śmierci oraz datę i miejsce pochówku.

Przeszukaj Anglię, Sussex, Worthing Pochówki

Zjednoczone Królestwo, rejestry transportu skazańców

Ta kolekcja zawiera brytyjskie rejestry transportowe, które obejmują cały okres transportu skazańców na terytoria australijskie od 1787 do 1867 roku. Rejestry zazwyczaj zawierają imię i nazwisko więźnia, datę transportu, nazwę statku oraz datę i miejsce skazania, jeśli są dostępne.

Akta te są przydatnym źródłem do sprawdzenia, czy skazani na transport więźniowie rzeczywiście zostali przewiezieni, zawierają też informacje o tych, którzy zmarli w czasie podróży.

Przeglądaj Zjednoczone Królestwo, rejestry transportu skazańców

Alabama, księgi rejestracji wyborców, 1857-1868

Ta kolekcja zawiera indeks i obrazy ksiąg rejestracji wyborczej mężczyzn, którzy byli uprawnieni do głosowania z różnych hrabstw w Alabamie, Stany Zjednoczone w latach 1857-1868. Rekordy zazwyczaj zawierają nazwisko wyborcy, datę i informacje o miejscu zamieszkania.

Zapisy te są jednymi z najwcześniejszych rejestrów stanowych dokumentujących nazwiska dawniej zniewolonych Afroamerykanów.

Przeszukaj Alabamę, księgi rejestracji wyborców, 1857-1868

Kalifornia, raporty koronera hrabstwa Los Angeles

Ta kolekcja zawiera zapisy dochodzeń koronera z Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone od roku 1991. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę urodzenia, datę śmierci oraz informacje o dochodzeniu w sprawie śmierci, takie jak przyczyna śmierci, śledczy, lekarz orzecznik i numer sprawy.

Pochówki w Waszyngtonie

Ta kolekcja zawiera rekordy śmierci i pochówku z cmentarzy w Waszyngtonie, Stany Zjednoczone od roku 1848. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę urodzenia, datę śmierci oraz datę i miejsce pochówku.

Przeglądaj Pogrzeby w Waszyngtonie

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te cenne kolekcje pomogą Ci dokonać nowych odkryć w Twoich badaniach historii rodziny. Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby wyświetlić rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na dane lub kompletnej.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, w chwili gdy rekordy z tych kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Następnie będziesz mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nową informację do swojego drzewa genealogicznego.

Wspaniałych odkryć z nowymi kolekcjami!