Rekordy historyczne dodane w Czerwcu 2020

Rekordy historyczne dodane w Czerwcu 2020

W czerwcu dodaliśmy 8.3 milionów rekordów historycznych z sześciu nowych kolekcji z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, i Nowej Zelandii. Dodaliśmy cztery miliony rekordów z indeksu medali z I wojny światowej z Wielkiej Brytanii. Również trzy kolekcje z diecezji Vitoria w Hiszpanii: indeks chrztu, indeks małżeństw i indeks śmierci. Ponadto dodaliśmy dwie kolekcje z Nowej Zelandii: indeks służby z I wojny światowej i indeks wczesnych osadników. Ta aktualizacja zwiększa całkowitą liczbę rekordów historycznych na MyHeritage do 12,5 mld.

Oto więcej szczegółów na temat każdej z nowych kolekcji:

KolekcjaOpisIlość rekordówLink do kolekcji
Zjednoczone Królestwo, Medal odznaczenia i Award Rolls Index, 1914-1918Indeks medali serwisowych i nagród wydanych w Wielkiej Brytanii po I wojnie światowej.4.495.296 rekordówPrzejdź do kolekcji
Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Chrztów, 1535-1903Indeks zapisów chrztu z diecezji Vitoria w Hiszpanii z lat 1535-1903.2.493.190 zapisówPrzejdź do kolekcji
Hiszpania, diecezja Vitoria, wskaźnik zgonów, 1573-1904Indeks akt zgonu z diecezji Vitoria w Hiszpanii z lat 1573-1904.483.122 aktPrzejdź do kolekcji
Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Małżeństw, 1559-1899Indeks aktów małżeństwa z diecezji Vitoria w Hiszpanii w latach 1559-1899.363.452 aktPrzejdź do kolekcji
Nowa Zelandia, I wojna światowa, Wskaźnik zasobów ludzkich i rezerwIndeks żołnierzy z Nowej Zelandii, którzy służyli w I wojnie światowej.355.584 rekordyPrzejdź do kolekcji
Nowa Zelandia, Spis Pierwszych Osadników, 1840-1864Indeks Pierwszych Osadników w Nowej Zelandii od 1840 do 1864 roku.117.604 rekordyPrzejdź do kolekcji

Zjednoczone Królestwo, Medal za usługi i Lista laureatów, 1914-1918

Ta kolekcja 4,4 mln rekordów składa się z kart katalogowych Biura Medali Wojskowych za medale służbowe i inne nagrody, które zostały wydane po I wojnie światowej. Poza takimi informacjami, takimi jak imię i nazwisko, zbiór zawiera informacje o korpusie, numerze pułku, randze i latach służby jednostki. 

Kolekcja zawiera informacje o żołnierzach brytyjskich, oficerach armii brytyjskiej, personelu armii indyjskiej, pielęgniarkach armii brytyjskiej, personelu Royal Flying Corps, personelu Royal Naval Division oraz wybranej liczby cywilów.

Pośród rekordów w tej kolekcji można znaleźć informację o  Williamie Hackett’ie. William pomógł 3 innym brytyjskim żołnierzom w bezpieczeństwie po tym, jak zostali uwięzieni w kopalni z powodu wybuchu wywołanego przez wroga w Givenchy-lès-la-Bassée we Francji. Za swoją odwagę otrzymał nagrodę Victoria Cross, najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną Brytyjczykom i pracownikom służb Commonwealthu.

Rekord medalu serwisowego Williama Hacketta [Kredyt: MyHeritage United Kingdom, Service Medal and Award Rolls Index, 1914-1918]

Rekord medalu serwisowego Williama Hacketta [Kredyt: MyHeritage United Kingdom, Service Medal and Award Rolls Index, 1914-1918]

Przeszukaj kolekcję Wielka Brytania, Indeks medali wojskowych i list nagród, 1914-1918

Vitoria, Hiszpania

Vitoria-Gasteiz to de facto stolica i największa gmina Kraju Basków, autonomicznej wspólnoty w północnej Hiszpanii. Autonomiczna wspólnota znajduje się w większym regionie znanym również jako Kraj Basków (Euskera Herria), ojczyzna narodu baskijskiego: grupy etnicznej rdzennej w regionie o korzeniach sprzed inwazji rzymskiej. Baskowie nadal utrzymują odrębny język, kulturę i tożsamość.

W czerwcu dodaliśmy trzy kolekcje z Vitoria Diocese w Hiszpanii, które datują na XVI wiek. Kolekcje te mogą okazać się szczególnie przydatne dla tych, którzy posiadają korzenie baskijskie. 

Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Chrztów, 1535-1903

Zbiór ten zawiera 2,4 miliona rekordów  z indeksu rekordów chrztu z diecezji Vitoria w Hiszpanii. Zapisy mogą zawierać imiona i nazwiska ochrzczonego dziecka, imiona i nazwiska ojca oraz matki dziecka, datę chrztu i parafię, miasto, gminę i prowincję lub historyczne terytorium, w którym odbył się chrzest. 

W indeksie znajduje się zapis chrztu córki Heraclio Fourniera Gonzáleza, Maríi Del Cármen Forunier Partearroyo. Heraclio Fournier González jest najbardziej znany ze światowej sławy projektów kart do gry. W 1889 roku wzór ten otrzymał brązowy medal na Powszechnej Wystawie w Paryżu.

Projekty kart do gry Heraclio Fourniera Gonzáleza

Projekty kart do gry Heraclio Fourniera Gonzáleza

W akcie chrztu jego córki można znaleźć datę chrztu, imiona i nazwiska rodziców, szczegóły dotyczące parafii, a także szczegóły dotyczące oryginalnych zdjęć.

Akt chrztu María Del Cármen Forunier Partearroyo [Kredyt: MyHeritage Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Chrztów, 1535-1903]

Akt chrztu María Del Cármen Forunier Partearroyo [Kredyt: MyHeritage Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Chrztów, 1535-1903]

Przeszukaj kolekcję Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Chrztów, 1535-1903

Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Zgonów, 1573-1904

Zbiór ten składa się z indeksu rejestrów zgonów z diecezji Vitoria w Hiszpanii. Akta mogą zawierać imiona i nazwiska zmarłego, datę oraz parafię, miasto, gminę i prowincję lub terytorium historyczne, na którym znalazł się pochówek. 

Przeszukaj zbiór Hiszpania, diecezja Vitoria, spis zgonów, 1573-1904

Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks Małżeństw, 1559-1899

Zbiór ten składa się z indeksu aktów małżeństwa z diecezji Vitoria w Hiszpanii. Akta mogą zawierać imiona i nazwiska panny młodej i pana młodego, datę ślubu oraz parafię, miasto, gminę i prowincję lub historyczne terytorium, w którym małżeństwo zostało zawarte.

Przeszukaj kolekcję Hiszpania, Diecezja Vitoria, Indeks małżeństw, 1559-1899.

Nowa Zelandia, Nowa Zelandia, Personel Serwisowy i Spis Rezerwistów I Wojny Światowej

Kolekcja ta jest spisem żołnierzy z Nowej Zelandii, którzy służyli w I wojnie światowej. Zapisy mogą zawierać następujące informacje: imię i nazwisko żołnierza, miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, dzielnicę werbunkową, datę śmierci, miejsce pochówku oraz pełne imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania najbliższego krewnego żołnierza. W aktach mogą znajdować się następujące informacje dodatkowe: stan cywilny, zawód, pracodawca, stopień, jednostka wojskowa oraz różne notatki i komentarze.

Przeszukuj rekordy Nowa Zelandia, Nowa Zelandia, Personel Serwisowy i Spis Rezerwistów I Wojny Światowej

Nowa Zelandia, Spis Pierwszych Osadników, 1840-1864

Kolekcja ta składa się z indeksu osób mieszkających w Nowej Zelandii w połowie XIX wieku. Zapisy pochodzą z różnych źródeł, przede wszystkim z list wyborczych i jury z lat 1853-1864. Rejestry mogą zawierać następujące informacje: imię i nazwisko osoby, miejsce zamieszkania w Nowej Zelandii oraz rok, w którym dana osoba została zarejestrowana, mieszkająca w Nowej Zelandii.

Zbiór ten zawiera zapis męża stanu Edward Gibbon Wakefield, najbardziej znanego z planu kolonizacji nazwanego jego imieniem – planu Wakefield – który pomógł sprowadzić członków klasy robotniczej do prowincji Południowej Australii. 

Przeszukuj rekord Nowa Zelandia, Spis Pierwszych Osadników, 1840-1864

Podsumowanie

Przeszukiwanie tych kolekcji na MyHeritage jest darmowe. W celu przeglądania tych rekordów lub zapisać je w swoim drzewie genealogicznym, będziesz potrzebował subskrypcji Dane lub Kompletny abonament.

Jeśli masz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tych kolekcji pasują do Twoich krewnych. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa.

Ciesz się nowymi kolekcjami!