Rekordy historyczne dodane w styczniu 2021

Rekordy historyczne dodane w styczniu 2021

Kolejny krok milowy za nami! W bazie MyHeritage jest już dostępne 13 miliardów rekordów historycznych. W styczniu dodaliśmy 6,5 miliona rekordów z kolekcji USA: indeksy urodzeń z Ohio i amerykańską kolekcję pochówków wojskowych za Oceanem. 

Oto więcej szczegółów na temat każdej z kolekcji:

Amerykańskie pochówki wojskowe za Oceanem, 1917–1974

Ta kolekcja zawiera rekordy personelu wojskowego pochowanego lub upamiętnionego na stałych amerykańskich cmentarzach wojskowych i miejscach pamięci zarządzanych przez American Battle Monuments Commission. Rekordy zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę śmierci, stopień, jednostkę, numer seryjny, oddział wojskowy, konflikt, lokalizację cmentarza lub pomnika oraz inne informacje, które mogą obejmować lokalizację działki i otrzymane medale. Większość z tych miejsc znajduje się poza granicami Stanów Zjednoczonych, z wyjątkiem 3 pomników w Honolulu, Nowym Jorku i San Francisco.

Po I wojnie światowej, rząd uznał potrzebę wprowadzenia polityki pochówku i repatriacji dla poległych żołnierzy amerykańskich. The American Battle Monuments Commission (ABMC) została powołana w 1923 roku przez Kongres, stając się opiekunem zamorskich cmentarzy pamiątkowych i miejsc pamięci. Rodziny miały możliwość wyboru pomiędzy trwałym pochówkiem szczątków bliskiej osoby na amerykańskim cmentarzu wojskowym na obcej ziemi a repatriacją szczątków do USA w celu pochówku na cmentarzu narodowym lub prywatnym. Większość rodzin wybrała repatriację, ale około 30% zdecydowało się na pochówek stały na cmentarzu ABMC.

Miejsca te, z których większość upamiętnia służbę i poświęcenie Amerykanów, którzy służyli w I i II wojnie światowej, należą do najpiękniejszych na świecie. Mniejsza liczba rekordów w tej kolekcji obejmuje pochówki z lat 1853-1917 oraz z lat 1974-2019.

Cmentarze i miejsca pamięci reprezentowane w tej kolekcji znajdują się w USA, Francji, Holandii, Anglii, Belgii, Tunezji, Panamie, Filipinach, Włoszech, Luksemburgu i Meksyku.

Poniżej znajduje się zdjęcie amerykańskiego cmentarza Meuse-Argonne w Romagne (Meuse), Francja.

Cmentarz amerykański Meuse-Argonne, Romagne (Meuse), Francja [Credit: American Battle Monuments Commission]

Cmentarz amerykański Meuse-Argonne, Romagne (Meuse), Francja [Credit: American Battle Monuments Commission]

Jednym z bardziej znanych cmentarzy jest Normandzki Cmentarz Amerykański w Colleville-sur-Mer, Francja.

Normandzki Cmentarz Amerykański, Colleville-sur-Mer, Francja

Normandzki Cmentarz Amerykański, Colleville-sur-Mer, Francja

Przeszukuj kolekcję amerykańskich pochówków wojskowych za oceanem, 1917-1974

Ohio, indeksy urodzeń, 1959-1998

Ta kolekcja zawiera indeks 6 milionów aktów urodzenia z amerykańskiego stanu Ohio. Rekordy zawierają takie informacje, jak: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, miejsce urodzenia (miasto i hrabstwo), dystrykt, tom i numer certyfikatu odnoszący się do aktu urodzenia dziecka.

Przeszukuj kolekcję Ohio, indeksy urodzenia, 1959–1998

Przykłady rekordów

Wśród rekordów w kolekcji Amerykańskie pochówki wojskowe za Oceanem znajduje się rekord Lesley’a James’a McNair’a, porucznika, który zginął w akcji podczas II wojny światowej.

Wojskowy protokół pochówku Lesley'a J. Mcnair'a [Credit: American Overseas Military Burials, 1917–1974]

Wojskowy protokół pochówku Lesley’a J. Mcnair’a [Credit: American Overseas Military Burials, 1917–1974]

Akt urodzenia nagrodzonej Oscarem aktorki, Halle Berry, można znaleźć w nowym indeksie urodzeń Ohio.

Akt urodzenia Halle Berry [Credit: MyHeritage Ohio Birth Index, 1959–1998]

Akt urodzenia Halle Berry [Credit: MyHeritage Ohio Birth Index, 1959–1998]

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że te wartościowe kolekcje pomogę Ci w odkryciach historii Twojej rodziny. Przeszukiwanie tych kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. Aby przeglądać rekordy lub zapisać rekordy do swojego drzewa genealogicznego, wymagana jest subskrypcja na dane lub subskrypcja kompletna.

Jeśli prowadzisz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching automatycznie powiadomi Cię o tym, jeśli któryś z tych rekordów pasuje do Twoich przodków lub krewnych. Wówczas będziesz miał okazję przejrzeć rekord i zdecydować o dodaniu nowo odkrytych informacji do drzewa.