Ulepszone funkcje wyszukiwania dodane do OldNews.com

Ulepszone funkcje wyszukiwania dodane do OldNews.com

Minęło zaledwie trzy miesiące odkąd dodaliśmy OldNews.com; i już staje się ona najpopularniejszą stroną internetową do wyszukiwania gazet historycznych z całego świata. OldNews.com została bardzo dobrze przyjęta w społeczności genealogicznej. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii. Niektórzy genealodzy podzielili się z nami swoimi niesamowitymi odkryciami, które dokonali za pośrednictwem gazet historycznych na OldNews.com. Dokładamy wszelkich starań, aby wzbogacać nasz serwis o szeroki wachlarz treści z gazet z wielu krajów, a także angażujemy się w ulepszanie doświadczeń użytkowników poprzez nowe funkcje i narzędzia. Dziś mamy przyjemność podzielić się dwoma dodatkami do funkcji wyszukiwania na OldNews.com, które niewątpliwie poprawią sposób wyszukiwania i przeglądania gazet historycznych.

Ulepszony filtr dla tytułów/nazw publikacji

Do teraz, podczas korzystania z filtra wyszukiwania nazwy gazety, OldNews.com podawał tylko wyniki dla dokładnych terminów lub liter wprowadzonych w zapytaniu wyszukiwania. Ulepszyliśmy pole wyszukiwania po nazwie gazety, i od teraz, kiedy wpiszesz już zaledwie trzy pierwsze litery, nazwa zostanie automatycznie zasugerowana, i wyświetlona zostanie lista gazet, które pasują. Aby skorzystać z rozszerzonego filtra nazw publikacji, kliknij na “Publication name” (pol.”Nazwa/Tytuł publikacji”) w formularzu wyszukiwania.

Publication name filter

Filter tytułu publikacji (kliknij, aby powiększyć)

Następnie pojawi się okienko, w którym możesz wprowadzić gazetę, której szukałeś. Zacznij wpisywać nazwę gazety, a system automatycznie zasugeruje publikacje, które zawierają litery, czy słowa pasujące do Twojego wyszukiwania. Przy każdym tytule gazety można sprawdzić, ile pasujących wyników wyszukiwania znajduje się w danej publikacji.

Publication name filter: autocompletion of search queries

Filtr tytułów publikacji: autouzupełnianie zapytań (kliknij, aby powiększyć)

Możliwość sortowania wyników wyszukiwania

Dodaliśmy również nowe możliwości dla sortowania podczas przeglądania wyników na OldNews.com. Na stronie wyników wyszukiwania, kliknij w menu rozwijane „Sort by” (pol. „Sortuj wg.”) w prawym górnym rogu wyników. Ustawieniem domyślnym jest sortowanie według trafności. Wyniki można również sortować według daty publikacji, od najstarszej do najnowszej lub od najnowszej do najstarszej.

Sorting options for search results

Opcje sortowania wyników wyszukiwania (kliknij, aby powiększyć)

OldNews.com zostało wprowadzone niedawno i zostało już wzbogacone o wartościowe, nowe treści, łącznie z milionami ostatnio dodanych gazet nordyckich. Dodatkowy pakiet 1,7 miliona stron gazet z Norwegii zostanie dodany w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na horyzoncie pojawią się kolejne treści i ulepszenia produktu, tak więc zaglądaj na OldNews.com oraz na ten blog po więcej informacji!