W lutym 2024 r. MyHeritage dodało 168 milionów rekordów historycznych

W lutym 2024 r. MyHeritage dodało 168 milionów rekordów historycznych

W zeszłym miesiącu opublikowaliśmy 168 milionów rekordów historycznych z 18 kolekcji zapisów ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Austrii, Czech, Niemiec, Peru i Walii. Rekordy obejmują gazety, listy pasażerów, akty małżeństwa, cywilną rejestrację urodzeń, rejestry wyborcze i książki telefoniczne. Niektóre z nich zawierają również zdjęcia. Przeszukaj je, aby odkryć nowe informacje o swojej rodzinie!

Oto więcej szczegółów na temat każdej z kolekcji:

Australia, Kolekcje gazet

Ten indeks historycznych gazet, czasopism i loklanych publikacji australijskich zawiera zaawansowane optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) od MyHeritage dla artykułów datowanych od 1803 roku. Większość kolekcji składa się z artykułów z Nowej Południowej Walii i Wiktorii, choć można znaleźć również artykuły ze wszystkich stanów i terytoriów. Gazety są fantastycznym źródłem do prowadzenia badań historycznych i genealogicznych, ponieważ mogą one zawierać bogate informacje o ludziach z twojego drzewa genealogicznego, poprzez zawierające informacje ważnych zapisów, takich jak narodziny, śluby, zawiadomienia o śmierci i nekrologi.

Więcej informacji na temat historii lokalnej społeczności można znaleźć na stronach lokalnych społeczności, które mogą zawierać szczegółowe zapisy aktywności i wydarzeń. Często dostarczają one więcej informacji na temat zaangażowanych osób, a także kontekstu czasów, w których przyszło żyć danym przodkom.

Zdjęcia w tej kolekcji zostały zamieszczone dzięki uprzejmości Trove – Biblioteki Narodowej Australii.

Australia, Kolekcje gazet

Austria, Kolekcje gazet z OldNews.com™

Ten indeks krajowych, regionalnych i lokalnych gazet, czasopism i dzienników z Austrii został opracowany przy użyciu zaawansowanego optycznego rozpoznawania znaków (OCR) od MyHeritage dla artykułów datowanych począwszy od 1622 roku. Gazety stanowią wiodące źródło dla badań historycznych i genealogicznych. Są one pełne dokładnych informacji o potencjalnych przodkach z całego drzewa genealogicznego. Posiadają one szeroki zakres informacji, takich jak narodziny, śluby, zgony i nekrologi.

Więcej informacji na temat historii społeczności można znaleźć na stronach społeczności i w artykułach o lokalnym znaczeniu, które mogą zawierać szczegółowe zapisy aktywności i wydarzeń oraz często dostarczają więcej informacji o zaangażowanych osobach, a także o kontekście czasów, w których mogli żyć przodkowie. Obrazy tych gazet zostały opracowane i udostępnione dzięki OldNews.com.

Austria, Kolekcje gazet z OldNews.com™

Czechy, Gazety z OldNews.com™

Ten indeks sięgających 1779 roku gazet krajowych, regionalnych i lokalnych, czasopism i gazet z Czech został stworzony przy użyciu zaawansowanego optycznego rozpoznawania znaków (OCR) od MyHeritage. Gazety są czołowymi źródłami dla badań historycznych i genealogicznych. Zawierają one wiele szczegółowych informacji o potencjalnych przodkach z całego drzewa genealogicznego, które takich jak urodzenia, małżeństwa, zgony i nekrologi.

Więcej informacji na temat historii danej społeczności można znaleźć na stronach poświęconych społeczności i historiom o lokalnym znaczeniu. Mogą one zawierać szczegółowe zapisy działań i wydarzeń i często dostarczają więcej informacji na temat danych osób oraz kontekstu czasów, w których żyli przodkowie. Obrazy tych gazet zostały opracowane i udostępnione dzięki OldNews.com.

Czechy, Gazety z OldNews.com™

Anglia, transkrypcje chrztów biskupów z Cheshire, 1526-1909

W tej kolekcji znajdują się transkrypcje chrztów z hrabstwa Cheshire w Anglii z lat 1526-1909. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę i miejsce jego chrztu, miejsce zamieszkania oraz imiona i nazwiska rodziców.

Anglia, transkrypcje chrztów biskupów z Cheshire, 1526-1909

Anglia, biskupstwo Cheshire, transkrypty małżeństw, 1598-1900

Kolekcja ta zawiera transkrypcje małżeństw biskupów z hrabstwa Cheshire w Anglii z lat 1598-1900. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej, ich miejsce zamieszkania, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich ojców.

Anglia, biskupstwo Cheshire, transkrypty małżeństw, 1598-1900

Anglia, parafia Cheshire, Narodziny i chrzty

W tej kolekcji znajdziemy zapisy narodzin i chrztów z hrabstwa Cheshire w Anglii z lat 1538-1969. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę urodzenia, datę i miejsce chrztu, miejsce zamieszkania oraz imiona rodziców.

Anglia, parafia Cheshire, Narodziny i chrzty

Anglia, Cheshire, Zgony i pochówki parafialne

W tej kolekcji znajdują się parafialne rejestry zgonów i pochówków z hrabstwa Cheshire w Anglii, począwszy od 1538 roku. Dokumentacja zazwyczaj zawiera imię i nazwisko zmarłego, miejsce zamieszkania, datę i miejsce zgonu, datę i miejsce pochówku oraz imię ojca. W niektórych zapisach znajdują się również imiona matki i małżonka.

Anglia, Cheshire, Zgony i pochówki parafialne

Anglia, rejestry wyborców w hrabstwie Kent, 1570-1907

W tej kolekcji znajdują się rejestry wyborców z hrabstwa Kent w Anglii z lat 1570-1907. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko wyborcy oraz rok i miejsce zamieszkania.

Anglia, rejestry wyborców w hrabstwie Kent, 1570-1907

Gazety z Niemiec od OldNews.com™

Ten indeks historycznych krajowych, regionalnych i lokalnych gazet, czasopism i dzienników z Niemiec datowanych od 1689 roku został stworzony przy użyciu zaawansowanego optycznego rozpoznawania znaków (OCR) w MyHeritage. Gazety są czołowym źródłem dla badań historycznych i genealogicznych. Zawierają one wiele szczegółowych informacji o przodkach z całego drzewa genealogicznego, poprzez szeroki zakres informacji, takich jak narodziny, śluby, zgony i nekrologi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat historii danej społeczności, warto zapoznać się ze stronami społecznymi i historiami o lokalnym znaczeniu. Mogą one zawierać szczegółowe zapisy działań i wydarzeń i często dostarczają więcej informacji na temat osób zaangażowanych, a także kontekstu czasów, w których mogli żyć przodkowie. Obrazy tych gazet zostały opracowane i udostępnione dzięki OldNews.com.

Gazety z Niemiec od OldNews.com™

Niemcy, książki telefoniczne

W tej kolekcji znajdziemy zapisy książek telefonicznych z Niemiec z lat 2001 i 2003. Rekordy obejmują zazwyczaj imię i nazwisko osoby, rok i miejsce zamieszkania oraz ewentualnych krewnych.

Niemcy, książki telefoniczne

Peru, Callao, cywilna rejestracja urodzeń

W tej kolekcji znajdują się zapisy cywilnych rejestracji urodzeń z regionu Callao w Peru, począwszy od roku 1874. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę urodzenia i imiona i nazwiska rodziców.

Peru, Callao, cywilna rejestracja urodzeń

Kalifornia, USA, listy pasażerów w San Diego

W tej kolekcji znajdują się rekordy pasażerów, którzy podróżowali do San Diego, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, w latach 1904-1952. Zapisy zwykle uwzględniają imię i nazwisko pasażera, rok i miejsce urodzenia, rok przybycia oraz nazwę statku.

Pierwotne listy pasażerów były jednostronicowymi wykazami i zawierały ograniczoną ilość informacji o pasażerach. Z biegiem czasu formularze zostały ustandaryzowane i dodano do nich dodatkowe pytania. Do 1907 r. listy pasażerów zawierały 29 kolumn i obejmowały dwie strony. Począwszy od 1907 r. do manifestów dodawano również nazwiska i adresy krewnych zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w kraju ojczystym.

Powszechnym zaniedbaniem genealogów w przypadku dwustronicowych wykazów było zlokalizowanie pierwszej strony i pominięcie istnienia drugiej. Ta kolekcja zawiera pojedyncze wspólne obrazy, które zostały połączone razem, dzięki czemu ważne informacje nie zostaną pominięte.

Kalifornia, USA, listy pasażerów w San Diego

Nowy Meksyk, licencje małżeńskie hrabstwa Doña Ana

Niniejsza kolekcja zawiera akta małżeństw począwszy od roku 1848 z hrabstwa Doña Ana, w Nowym Meksyku, w Stanach Zjednoczonych. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej, ich miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania oraz datę i miejsce ślubu.

Nowy Meksyk, licencje małżeńskie hrabstwa Doña Ana

Karolina Południowa, USA, małżeństwa z hrabstwa Charleston

Ta kolekcja zawiera akta małżeństw począwszy od 1900 roku, z hrabstwa Charleston, w Południowej Karolinie, w Stanach Zjednoczonych. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej, ich miejsce urodzenia, wiek, miejsce zamieszkania i datę ślubu.

Karolina Południowa, USA, małżeństwa z hrabstwa Charleston

Teksas, USA, Maverick, przyjazdy z Eagle Pass

W tej kolekcji znajdują się rekordy pasażerów, którzy przybyli do miasta Eagle Pass, położonego w hrabstwie Maverick w Teksasie w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni lat 1900-1961. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko pasażera, rok i miejsce urodzenia oraz rok przybycia.

Teksas, USA, Maverick, przyjazdy z Eagle Pass

Gazety z Wielkiej Brytanii z OldNews.com™

W tym indeksie historycznych lokalnych, regionalnych i krajowych brytyjskich gazet, czasopism i dzienników uwzględniono zaawansowane optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) artykułów, które pochodzą z 1665 roku. Gazety stanowią istotne źródło dla genealogii i badań nad historią rodziny. Mogą one zawierać szczegółowe informacje o ludziach z drzewa genealogicznego, dzięki nekrologom i innym dokumentom zastępczym, takim jak zawiadomienia o narodzinach, ślubach i zgonach.

Dodatkowo, strony poświęcone społeczeństwu i historie o lokalnym znaczeniu mogą zawierać szczegółowe zapisy działań i wydarzeń w społeczności i często dostarczają więcej informacji o zaangażowanych osobach, a także kontekst historyczny dotyczący czasów, w których mógł żyć przodek. Obrazy tych gazet zostały opracowane i udostępnione dzięki OldNews.com.

Gazety z Wielkiej Brytanii z OldNews.com™

Amerykańskie gazety z OldNews.com™

Ten indeks krajowych, regionalnych i lokalnych historycznych gazet, czasopism i dzienników ze Stanów Zjednoczonych dla artykułów datowanych od 1770 roku został stworzony przy użyciu zaawansowanego optycznego rozpoznawania znaków (OCR) MyHeritage. Gazety są czołowym źródłem dla badań historycznych i genealogicznych, ponieważ są one pełne szczegółowych informacji o potencjalnych przodkach w całym drzewie genealogicznym, poprzez szeroki zakres zastępczych aktów urodzenia, małżeństwa, zgonu i nekrologów.

Historia danej społeczności może być badana bardzo szczegółowo poprzez opowieści o lokalnym znaczeniu. Zawierają one zapisy znaczących działań i wydarzeń, często dostarczając dalszych informacji o zaangażowanych osobach, a także kontekst czasów, w których żył twój przodek. Obrazy tych gazet zostały opracowane i udostępnione dzięki OldNews.com.

Amerykańskie gazety z OldNews.com™

Walia, Glamorgan, rejestry wyborców z West Glamorgan 1839-1925

W tej kolekcji znajdują się rejestry wyborców z lat 1839-1925 z West Glamorgan w hrabstwie Glamorgan w Walii. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko wyborcy oraz rok i miejsce zamieszkania.

Walia, Glamorgan, rejestry wyborców z West Glamorgan 1839-1925

Przykłady

In the South Carolina, Charleston County Marriages collection, we’ve unearthed the marriage record of notable public figures Ryan Rodney Reynolds and Blake Ellender Lively.


Marriage record Ryan Renolds and Blake Lively

Ryan Rodney Reynolds, kanadyjski i amerykański aktor, producent i przedsiębiorca, zasłynął rolą w przebojowych filmach “Deadpool” i “Deadpool 2”, które należały do serii 20th Century Fox X-Men. Jego postać została doceniona, zdobywając nominacje do prestiżowych nagród, w tym Critics; Choice Movie Awards i Golden Globe Awards.

Blake Ellender Lively, ceniona amerykańska aktorka, znana jest ze swojego wczesnego debiutu w reżyserskim przedsięwzięciu jej ojca, Erniego Lively’ego, zatytułowanego “SandmanOd tego czasu występowała w różnych rolach filmowych i serialowych, w szczególności jako Serena van der Woodsen w popularnym serialu telewizyjnym CW „Gossip Girl”.

Akt małżeństwa dostępny w naszej kolekcji zawiera szczegóły dotyczące daty ślubu i miejsca, gdzie odbyła się ceremonia. Zawiera również dane osobowe, takie jak daty urodzenia, wiek w chwili zawarcia małżeństwa, miejsce zamieszkania, datę złożenia wniosku o zawarcie małżeństwa i numer licencji małżeńskiej.

Historyczny akt małżeństwa Jamesa Edwarda Williama Theobalda Butlera i Elizabeth Harriet Grosvenor z naszej nowo dodanej kolekcji, Anglia, Transkrypcje małżeństw biskupa Cheshire, 1598-1900, pokazuje inny rodzaj zawarcia związku małżeńskiego.


marriage record of James Edward William Theobald Butler and Elizabeth Harriet Grosvenor

James Edward William Theobald Butler, który nosił tytuł hrabiego Ossory do 1854 roku, został później 3. markizem Ormonde. Butler był wybitnym irlandzkim szlachcicem pochodzącym z szanowanej dynastii Butlerów. Jego narzeczona, Elizabeth Harriet Grosvenor, później znana jako Marchioness of Ormonde, była wybitną brytyjską arystokratką i pierworodną Hugh Grosvenora, 1. księcia Westminster.

Ich zaślubiny, które odbyły się 2 lutego 1876 r. w kościele Aldford w Cheshire w Anglii, oznaczały połączenie ogromnego bogactwa i statusu dwóch najbardziej zamożnych angielskich rodzin XIX wieku. Książę Westminsteru obdarzył Elżbietę hojnym posagiem w wysokości 15 000 funtów (równowartość 2,2 miliona funtów lub 2,75 mln dolarów obecnie).

Podsumowanie

Wierzymy, że te cenne kolekcje pomogą Ci dokonać nowych niesamowitych odkryć w Twoich badaniach nad historią rodziny. Przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. W celu przeglądania rekordów lub zapisywania rekordów w swoim drzewie genealogicznym, będziesz potrzebować planu na dane lub kompletnego.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching automatycznie powiadomi Cię, gdy zapisy z tych kolekcji będą pasować do Twoich krewnych. Użytkownik będzie wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chce dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Życzymy wspaniałych odkryć!