Znajomość historii rodziny może uratować życie: zaburzenia odżywiania

Komentarze1

Nowe badania wykazały, że zaburzenia odżywiania są formą choroby genetycznej oraz badanie historii rodziny jest skutecznym sposobem określenia predyspozycji ich dziedziczenia.

Chociaż może mieć to sens ze względu na rosnącą świadomość dziedziczenia chorób takich jak choroby serca, otyłości i niektórych form raka, dla wielu zaburzenia odżywiania może również mieć podobne znaczenie.

W ostatnim artykule Huffington Post, Dr Kenneth Weiner umiejętnie analizuje ten temat i poszukuje teorii, która ma na celu dokładnie sprawdzenie cech dziedzicznych, jeśli chodzi o zaburzenia odżywiania.

Dr Weiner zaczął badać związek pomiędzy genetyką i zaburzeniami odżywiania i stwierdził, iż na jego podłoże ma wpływ silny czynnik genetyczny.

Badania wykazały, że 40 do 50 procent ryzyka zachorowania na zaburzenia odżywiania jest oparte o genetykę”, dodaje.

Aktualna teoria mówi, że różnice w receptorach serotoninowych przekazywane przez genetykę mogą doprowadzić do tego, że ludzie będą bardziej narażeni na negatywne lub obsesyjne osobowości. Te typy osobowości są związane z wyższym prawdopodobieństwem rozwoju zaburzeń odżywiania.

Niezależnie od tego, czy teoria okaże się prawdziwa lub inna lepsza zajmie jej miejsce, fakty zdają się wykazywać, że istnieją dziedziczne linki, jeśli chodzi o zaburzenia odżywiania i że powinny one być zbadane na poziomie rodziny.

Jednym z najpotężniejszych narzędzi do monitorowania predyspozycji dziedziczenia tych i innych chorób dziedzicznych jest zawarcie ich w części badania historii rodziny.

Weiner, dodaje: „… istnieje wartość wzajemnego zrozumienia między genetyką a zaburzeniami odżywiania i sprawdzenie ryzyka w oparciu o historię rodziny.

Dokumentowanie tego typu przypadków może pomóc Tobie i Twoim żyjącym krewnym i może się stać niezwykle cennym narzędziem dla wielu przyszłych pokoleń.

—-

CZY WIEDZIELIŚCIE? Łatwo jest dodać przyczynę śmierci i stylu życia do drzewa genealogicznego na MyHeritage. Wystarczy kliknąć na dowolny profil w drzewie i dodać fakt, w lewym pasku narzędzi jak pokazano poniżej.

Kliknij na obrazek, aby zobaczyć całe drzewo

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

  • Maramausch


    18 lutego, 2012

    No cóż, nie ma czegoś takiego jak ‚negatywna osobowość” 🙂 Ale artykuł ciekawy! Sama szukam informacji tego rodzaju.
    piszę bloga poświęconego zaburzeniom jedzenia http://zaburzeniajedzenia.blogspot.com/
    Serdecznie pozdrawiam