Historia rodzinna: co pozostawiamy naszym dzieciom

Historia rodzinna: co pozostawiamy naszym dzieciom

Edukując się na temat naszych przodków, często myślimy w jednym kierunku – czego się nauczymy, czy „co otrzymujemy, co bierzemy, co odziedziczamy” po naszych przodkach. Bardzo rzadko przeznaczamy czas na to, aby pomyśleć o dawaniu i braniu w nieco innym wymiarze.

Jakie dziedzictwo chciałbyś zostawić swoim dzieciom i przyszłym pokoleniom? Czy jesteś pewien, że zostanie ono przekazane kolejnej generacji?

Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że historia Twojej rodziny przetrwa dla przyszłym pokoleń. Być może jednym z najważniejszych sposobów jest włączenie dzieci i potomków już teraz do badań nad historią Waszej rodziny?

Poprzez zwiększanie zainteresowania i zachęcanie dzieci, wnuków czy innych krewnych odkryciami genealogicznymi, budowaniem drzewa genealogicznego, sprawisz, że będę oni chcieli zachować Wasze „odkrycia” dla przyszłych pokoleń.

Jak dużo Twoje dzieci wiedzą na temat Waszych przodków?

Wypełnij naszą krótką ankietę poniżej na ten temat:


Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Sapan

  17 maja, 2014

  Mój syn zna historię swoich przodków do 11 pokolenia (najstarszy dokument pochodzi z 1628 roku).

 • Jarucki

  17 maja, 2014

  Mam nadzieję odnaleźć miejsce pochówku moich dziadków z linii ojca. W tym celu udaje się na Białoruś, właśnie w tym celu. Inne drogi nie dały rezultatu.

 • 2102bombaj

  17 maja, 2014

  Moi dwaj synowie utworzyli „swoje drzewa” i dołączył do nich mój wnuk (lat 15)

 • Wanda

  20 kwietnia, 2016

  Moje wnuczki znają rodzinne Genealogiczne Drzewo .Same utworzyły drzewo swojego taty jest nas Wszystkich ponad 6800 osób .