Medival Lands – baza informacji na temat średniowiecznych dynastii

Medival Lands – baza informacji na temat średniowiecznych dynastii

Medival Lands jest to dużą baza informacji na temat średniowiecznych dynastii. W 2001 roku grupa brytyjskich genealogów i historyków założyła Foundation for Medieval Genealogy. Kolejno w 2002 roku następnego roku została zarejestrowana jako organizacja non-profit.

Baza jest zbiorem genealogii średniowiecznych dynastii z Europy, północnej Afryki i zachodniej Azji między V and XV wiekiem. Autorem projektu jest Charles Cawley, który prezentuje materiały w oparciu o źródła, i daje do nich przypisy w oryginalnych językach.

Projekt jest w toku, a nowe wersje dokumentów są stale dodawane. Fundacja „Foundation for Medieval Genealogy” z przyjemnością wysłucha wszystkich sugestii oraz opinii, a można je kierować do samego autora!

Medieval Lands to bardzo użyteczne baza dla osób zainteresowanych genealogiom dynastii. Możemy powiedzieć, że w Polsce mamy po części odpowiednik tego projeku tworzony przez Pana Marka Minakowskiego, z którym przeprowadziliśmy wywiad w 2010 roku, a mianowicie genealogię elit polskich od IX do XXI wieku. Bo Panu Minakowskiemu chodzi o to by każde dziecko widząc w szkole portrety Mickiewiczów, Trauguttów i Skłodowskich myślało „to moja rodzina – będę taki jak oni”.

Czy interesuje Was genealogia dynastyczna, czy raczej ta dotycząca waszych rodzin?