Nowość: Dodaj profile drzewa genealogicznego z rekordów historycznych

Nowość: Dodaj profile drzewa genealogicznego z rekordów historycznych

Dziś uruchomiliśmy nową ekscytującą funkcję, która pozwala na dodawanie nowych profili do swojego drzewa genealogicznego bezpośrednio z historycznego rekordu.

Wcześniej mogliście zobaczyć historyczny rekord i przenieść informacje z tego rekordu do kilku profili na raz w drzewie genealogicznym. Teraz możecie iść o krok dalej i możecie dodawać nowe profile do swojego drzewa genealogicznego z tego samego rekordu!

Na przykład, jeśli znajdziesz rekord spisu powszechnego dla Twojej prababci i odkryjesz, że ma ona siostrę, której wcześniej nie znaliście możesz teraz dodać tę siostrę do drzewa genealogicznego bezpośrednio z rekordu, i możesz przenieść informacje o niej z rekordu w tym samym czasie.

Na MyHeritage wierzymy, że ścisła integracja pomiędzy drzewami genealogicznymi i historycznymi rekordami jest kluczem do powodzenia w badaniach historii rodzinnej. Dlatego też tworzymy Record Matches pomiędzy profilami drzew genealogicznych i rekordami historycznymi. Pracujemy ciężko, aby ułatwić bezproblemowe przenoszenie informacji z rekordów historycznych z powrotem do drzewa genealogicznego, z dodaniem źródeł i cytatów. Dzisiejszy dodatek jest kolejnym ważnym krokiem w naszej misji bezproblemowego zintegrowania drzewa genealogiczne i historycznych rekordów.

Jak to działa?

Po zapisaniu rekordu, który został znaleziony w SuperSearch, lub po potwierdzeniu Record Match, możesz przenieść informacje z rekordu do profilu drzewa genealogicznego. Niektóre rekordy zawierają informacje o kilku krewnych, takie jak akta małżeństwa lub spisy ludności.

Niedawno dodaliśmy możliwość przenoszenia informacji z rekordu znalezionego w SuperSearch lub z Record Match do kilku profili na raz do drzewo genealogiczne na MyHeritage. Teraz rozszerzyliśmy tę funkcję. Gdy rekord zawiera informacje o wielu krewnych, jeśli jest osoba w Twoim rekordzie bez odpowiedniego krewnego w drzewie to możesz teraz wybrać, aby dodać nowego krewnego do drzewa, powiększając drzewo na podstawie informacji zawartych w rekordzie.

Instrukcja: Dotarcie do strony Przenieść Informacje

Z SuperSearch:

Po odkryciu rekordu w SuperSearch związanego z osobą w Twoim drzewie genealogicznym zapisz rekord do osoby w drzewie klikając na zielony przycisk „Zapisz rekord”.

Zapisywanie rekordu z SuperSearch (kliknij, aby powiększyć)

Zapisywanie rekordu z SuperSearch (kliknij, aby powiększyć)

Następnie kliknij na 'Przenieść informacje do Twojego drzewa’ aby kontynuować.

Przenoszenie info z rekordu z SuperSearch (Kliknij, aby powiększyć)

Przenoszenie info z rekordu z SuperSearch (Kliknij, aby powiększyć)

Z Record Matches

Przejrzyj swoje Record Matches, a następnie kliknij przycisk wyboru, aby potwierdzić prawidłowe dopasowanie.

Potwierdzanie Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Potwierdzanie Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Po potwierdzeniu Record Match, okno dialogowe poinformuje Ci, że dopasowanie zostało pomyślnie potwierdzone. Kliknij przycisk Kontynuuj, aby kontynuować przenoszenie informacji.

Przenoszenie informacji z potwierdzonego Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Przenoszenie informacji z potwierdzonego Record Matches (kliknij, aby powiększyć)

Instrukcja: Tworzenie nowego profilu w drzewie genealogicznym z rekordu

1) Na stronie Przenieść informacje, zobacz listę wszystkich krewnych zawartych w tym samym rekordzie, poniżej sekcji o głównej osobie. Wystarczy przewinąć w dół strony, aby zobaczyć informacje o krewnych.

Przenoszenie informacji dla większej ilości krewnych (kliknij, aby powiększyć)

Przenoszenie informacji dla większej ilości krewnych (kliknij, aby powiększyć)

Możesz teraz łatwo zamieniać pomiędzy krewnymi, którzy są ujęci w rekordzie. Korzystaj z nowego indeksu po lewej stronie (mamy przezwisko na to: „Winda”), aby wybrać osobę wspomnianą w rekordzie i wyświetlić jej informacje. Najedź myszką na każde zdjęcie lub sylwetkę w indeksie, aby zobaczyć imię i nazwisko oraz w jaki sposób są związani z daną osobą w rekordzie.

"Winda": Łatwo przejdź do krewnych, którzy są ujęci w rekordzie (Kliknij, aby powiększyć)

"Winda": Łatwo przejdź do krewnych, którzy są ujęci w rekordzie (Kliknij, aby powiększyć)

2) Dla każdego, kliknij przycisków strzałek [>>], aby przenieść wymagane informacje do Twojego drzewa genealogicznego lub kliknij przycisk [>>>] na dole, aby uzyskać wszelkie nowe i pozostałe informacje dotyczące tej osoby, za jednym zamachem.

3) Jeżeli wymagana osoba nie znajduje się w Twoim drzewie znajduje to teraz jest nowa opcja, aby dodać nowy profil do drzewa. Użyj jej, aby dodać nowy profil, a następnie przenieść potrzebne informacje z rekordu do nowego profilu.

Dodawanie nowego profilu drzewa genealogicznego z rekordu (kliknij, aby powiększyć)

Dodawanie nowego profilu drzewa genealogicznego z rekordu (kliknij, aby powiększyć)

4) Z czasem możecie zaufać kreatorowi Przenieść Info na tyle, że będziecie chcieli, aby wykonał on pracę dla Was. Dodaliśmy przycisk na samym dole,  „Chcesz, aby przenieść wszystkie informacje?”. Kliknięcie go przeniesie wszystkie informacje z rekordu, który jest nowy (ale nie przeniesie informacji, które znajdują się już w Twoim drzewie), oraz automatycznie doda ludzi do drzewa, gdzie brakuje danej osoby bez podejrzanych sprzeczności. Używanie tego przycisku jest opcjonalne, i zaoszczędzi Ci dużo czasu.

Przenoszenie wszystkich informacji dla wszystkich ludzi (Kliknij, aby powiększyć)

Przenoszenie wszystkich informacji dla wszystkich ludzi (Kliknij, aby powiększyć)

5) Skończone? Kliknij zielony przycisk „Zapisz się do drzewa”, aby zapisać wszystkie informacje do drzewa.

Dodatkowe wskazówki i sugestie:

 • Aby w pełni korzystać z funkcji Przenieść Info wymagana jest Subskrypcja na dane. Jeśli nie masz takiej, możesz przeczytać więcej informacji o naszej rocznej subskrypcji, która zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich historycznych rekordów w SuperSearch.
 • Jeśli został zasugerowany rekord dla krewnego, ale jest on błędny, zignoruj tę sugestię. Najedź myszką w prawym górnym rogu na rekord krewnego, a następnie kliknij na X, aby go zignorować.

Ignorowanie sugerowanego krewnego (kliknij, aby powiększyć)

Ignorowanie sugerowanego krewnego (kliknij, aby powiększyć)

 • Jeśli ludzie w rekordzie są dopasowani nieprawidłowo do niewłaściwej osoby w drzewie genealogicznym to teraz na stronie Przenieść Info możesz łatwo poprawić ten błąd. Kliknij na opcję „Nie ta osoba?” w prawym górnym rogu dla sugerowanej osoby w drzewie, a następnie wybierz odpowiednią osobę z drzewa.

Poprawianie odpowiedniego profilu drzewa (Kliknij aby powiększyć)

Poprawianie odpowiedniego profilu drzewa (Kliknij aby powiększyć)

 • Jeśli nie moglibyście dopasować osoby z rekordu do profilu w drzewie, ale jest kilka kandydatów, którzy mogą spełniać kryteria dla tej osoby to macie możliwość ręcznego wyboru jednego z tych profili i przeniesienia informacji do niego.
Wybieranie profilu drzewa, aby dopasować rekord do (Kliknij, aby powiększyć)

Wybieranie profilu drzewa, aby dopasować rekord do (Kliknij, aby powiększyć)

 • Jeśli korzystasz z naszego popularnego programu Family Tree Builder do budowy drzewa, można nadal korzystać z tej nowej funkcjonalności. Upewnij się, że używasz wersji 7.0, która obsługuje pełną synchronizację między komputerem i online witryną rodziny na MyHeritage. Aktualizacja do wersji 7.0 jest darmowa, a nawet jeśli mieliśmy wersję Premium Family Tree Builder w wcześniejszej wersji teraz możecie uaktualnić do wersji 7.0 za darmo i zachowacie status Premium. Kiedy będziecie już mieć wersję 7.0 możecie korzystać z nowej funkcjonalności i możecie dodać nowe osoby do drzewa, a następnie możecie zsynchronizować zmiany i dodatki, które zrobicie powędrują do Twojego komputera i zaktualizują Twoje lokalne drzewo genealogiczne poprzez kliknięcie na przycisk. To jest pełna moc genealogii MyHeritage w chmurze, i jeśli jej nie używasz nie wiesz co tracisz. Możesz pobrać Family Tree Builder 7.0 za darmo tutaj.

Podsumowanie

Ten ekscytujący dodatek do funkcji Przenieść Info sprawia, że historyczne rekordy na MyHeritage stają się jeszcze bardziej użyteczne. To pozwala na dodanie brakujących profili w drzewie genealogicznym bezpośrednio z historycznego rekordu, podczas przenoszenia przydatnych informacji.

Nasza praca nie jest jeszcze zakończona. Nie uwzględniliśmy jeszcze dodawania większej liczby krewnych wymienionych w artykułach prasowych, czy też dalszych bardziej odległych krewnych (np. szwagier, wujek cioteczny). Ponieważ nie chcemy ryzykować popełnienia błędu przez sugestie złego miejsca podczas dodawania dalekich krewnych do drzewa, gdy zaangażowani są bardziej odlegli i niejednoznaczni krewni. Takie dodatki będą musiały być wykonane w drzewie genealogicznym przez Ciebie ręcznie. Nie mamy określonego czasu na dodanie dodatkowych funkcji, ale możemy zapewnić, że pracujemy nad nimi. Tworzenie produktu, który jest silniejszy i łatwiejszy w użyciu znajduje się stale w naszych umysłach.

Mamy nadzieję, że będziesz cieszyć się nowym dodatkiem do zestawu funkcji Przenieść Info i będziesz używać go intensywnie rozwijając swoje drzewo genealogiczne. Zapraszamy do odwiedzenia SuperSearch, aby sprawdzić naszą szybko rosnącą kolekcję historycznych rekordów, i sprawdźcie swoje Record Matches, aby zobaczyć, jakie skarby możecie dodać do swojego drzewa genealogicznego już teraz!

Twój Team MyHeritage

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Teofila

  31 stycznia, 2014

  jeszcze nie działa ,pojawia się informacja że dodawanie rekordu wkrótce Kiedy?

 • Elżunia

  10 lutego, 2014

  A gdzie szukać takich historycznych spisów powszechnych?

 • Elżbieta

  18 lutego, 2014

  Jak znaleźć historyczne spisy powszechne do naszego drzewa?

 • wiesia

  23 lutego, 2014

  Gdzie i jak można znaleźć historyczne spisy powszechne do naszego drzewa

 • Lama

  23 lutego, 2014

  Jak na razie to są to z tego co się orientuje przede wszystkim spisy z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Anglii. Jeszcze jak do tej pory nie widziałem żadnych spisów z Polski.

 • Irek

  17 maja, 2018

  Jak przegrać drzewo na płytkę