MyHeritage DNA: Często zadawane pytania na temat testu DNA MyHeritage

MyHeritage DNA: Często zadawane pytania na temat testu DNA MyHeritage

Ty masz pytania, my mamy odpowiedzi! Ten wpis poświęcamy najczęstszym pytaniom, jakie otrzymujemy na temat testów DNA MyHeritage.

W tym poście przeczytasz o podstawach, jak wykonać test DNA MyHeritage, jak zrozumieć wyniki etniczne Twojego testu DNA MyHeritage, jak przesłać wyniki DNA do MyHeritage z innej firmy i więcej! Również, dzisiaj jest ostatni dzień naszej niesamowitej promocji testów DNA z okazji Cyber Poniedziałku — jest to nasza najniższa cena w tym roku, a jeśli zamówisz dzisiaj, możemy Ci zagwarantować, że otrzymasz swoje zestawy jeszcze przed Bożym Narodzeniem!

Co sprawia, że testy DNA MyHeritage są wyjątkowe?

Prywatność

Po pierwsze i najważniejsze, możesz ufać, że Twoje dane DNA są bezpieczne! Kładziemy duży nacisk na prywatność i bezpieczeństwo, i do tej pory jesteśmy jedyną firmą zajmującą się DNA konsumentów, która zobowiązała się nigdy nie sprzedawać ani nie przekazywać danych naszych użytkowników osobom trzecim.

Najlepszy test DNA w Europie

MyHeritage zdobył zaufanie 92 milionów użytkowników na całym świecie, a test DNA MyHeritage jest #1 testem DNA w Europie.

Najlepszy test przy poszukiwaniach krewnych

Z MyHeritage DNA otrzymasz dostęp do wielu zasobów, które pomogą Ci znaleźć nowych krewnych.

Przeglądarka chromosomów: Przeglądarka chromosomów pozwala na porównanie wspólnych i triangulowanych segmentów DNA z maksymalnie 7 dopasowaniami DNA jednocześnie. Używając kolorowego schematycznego szkicu Twoich chromosomów, możesz zobaczyć, które segmenty dzielisz z wieloma dopasowanymi DNA (znane również jako segmenty triangulowane) i ekstrapolować spostrzeżenia, które mogą pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoje relacje z Twoimi dopasowaniami – a może nawet zidentyfikować segmenty DNA związane z konkretnymi przodkami.

AutoClusters: Narzędzie AutoClusters organizuje Twoje dopasowania DNA w grupy lub tzw. „klastry” osób, które pasują do siebie nawzajem, jak również do Ciebie. Używając tego narzędzia, możesz łatwo sprawdzić, kto wśród Twoich dopasowań DNA jest z kim spokrewniony, a więc prawdopodobnie ma wspólnego przodka.

Teoria Family Relativity™: Funkcja Theory of Family Relativity™ – Teoria Względności Rodziny analizuje wszystkie dane drzewa genealogicznego i dane historycznych rekordów na MyHeritage, tak aby dostarczyć Ci prawdopodobne teorie o pokrewieństwie ze swoimi dopasowaniami DNA. Ta funkcja może zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu i wysiłku.

MyHeritage DNA oferuje również niezwykle użyteczne możliwości filtrowania i sortowania które pomogą Ci posortować Twoje dopasowania i pozwolą skoncentrować się na tych, które są dla Ciebie istotne. Na stronie Twoich dopasowań DNA, możesz filtrować swoje dopasowania według szerokiej gamy kryteriów, takich jak: które dopasowania posiadają Theory of Family Relativity™ – Teorię Pokrewieństwa Rodzinnego, wspólne Smart Matches™, współdzielone nazwiska lub miejsca, lub drzewo genealogiczne; poziom pokrewieństwa; lokalizację; pochodzenie etniczne; lub Grupy Genetyczne. Możesz również sortować swoje dopasowania według procentu wspólnych segmentów ogółem, największego wspólnego segmentu, pełnego imienia i nazwiska lub wg. tego, które dopasowania zostały dodane do MyHeritage w ostatnim czasie.

Szacunek etniczny z 2 114 genetycznych regionów geograficznych na całym świecie

MyHeritage oferuje najwyższej rozdzielczości wyniki badań etnicznych na rynku obecnie na całym świecie.

Szacunki Etniczności DNA MyHeritage są podziałem Twojego pochodzenia etnicznego przy użyciu najwyższych standardów sekwencjonowania DNA i technologii dopasowywania. Każda firma przeprowadzająca testy DNA będzie oferować nieco inne szacunki w oparciu o własne badania i dane na temat populacji.

Szacunki etniczności opierają się na różnych zasobach danych. Nakładanie się populacji, które żyją blisko siebie oznacza, że jedna firma DNA może zidentyfikować pewną sekwencję DNA jako należącą do jednej grupy etnicznej, podczas gdy inna może powiązać ją z inną, sąsiednią grupą. Na przykład, ktoś z północnej Anglii może otrzymać wynik DNA pochodzenia z Irlandii, czy Szkocji, a nie Anglii. Im większa pula danych z danego obszaru etnicznego, tym dokładniejsze będą wyniki – a międzynarodowy zasięg MyHeritage daje naszym danym przewagę.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nasze modele opierają się na DNA osób, których rodziny mieszkały w danym miejscu przez co najmniej 6, a czasem nawet 15 pokoleń – nie więcej. Jeśli więc Twoja rodzina zamieszkiwała teren Afryki Północnej 1000 lat temu, ale przeniosła się do Francji 500 lat temu, Twoje wyniki DNA będą prawdopodobnie odzwierciedlać czas, jaki Twoi przodkowie spędzili we Francji, a nie w Afryce Północnej.

Wyniki MyHeritage DNA są zawsze aktualne

Odnośnie dopasowań DNA; stale pojawiają się nowi użytkownicy, którzy kupują zestawy DNA i przesyłają swoje dane do naszej bazy danych, więc prawdopodobnie będziesz otrzymywać nowe dopasowania DNA na MyHeritage regularnie.

Jeśli chodzi o wyniki dotyczące pochodzenia etnicznego, stale pracujemy nad udoskonaleniem naszych modeli, tak aby dać Ci jaśniejszy obraz Twojego pochodzenia etnicznego. Pod koniec 2020 r. wprowadziliśmy przełomowe ulepszenie naszych szacunków dotyczących pochodzenia etnicznego: Grupy Genetyczne, które zwiększyło rozdzielczość naszego podziału etnicznego do 2 114 regionów geograficznych. Wkrótce pojawią się kolejne ulepszenia!

Dowiedz się więcej o Grupach Genetycznych MyHeritage DNA w poście: MyHeritage wprowadza Grupy Genetyczne.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące MyHeritage DNA

Gdzie znajduje się laboratorium DNA MyHeritage?

Nasze laboratorium ds. badań DNA znajduje się w Houston, w Teksasie.

Jak długo trwa przetwarzanie testu DNA przez MyHeritage?

Zazwyczaj test DNA jest przetwarzany (badany) w ciągu 3-4 tygodni od jego otrzymania przez nasze laboratorium.

Czy mogę przesłać wyniki testu DNA ancestry do MyHeritage?

Tak! Jeśli testowałeś się z inną firmą DNA, taką jak Ancestry lub 23andMe, możesz przesłać swoje wyniki do MyHeritage i przeglądać swoje Dospasowania DNA bezpłatnie. Jeśli chciałbyś zobaczyć swoje wyniki etniczne i skontaktować się z Twoimi dopasowaniami DNA, możesz zapłacić jednorazową opłatę za odblokowanie w wysokości 29 USD.

Aby przesłać swoje dane DNA do MyHeritage, wystarczy odwiedzić stronę myheritage.pl/dna/upload i postępować zgodnie z prostymi instrukcjami, tak aby pobrać swoje dane z innej firmy i przesłać je do MyHeritage.

Jak długo MyHeritage potrzebuje na przetworzenie przesłanego DNA?

Jeśli załadujesz swoje dane DNA do MyHeritage, zazwyczaj przetwarzamy je w ciągu kilku dni, czasami nawet w ciągu 24 godzin.

Czy MyHeritage odsprzedaje dane DNA?

Nigdy nie sprzedawaliśmy i nie będziemy sprzedawać danych DNA naszych użytkowników osobom trzecim.

Zapis ten widnieje również w naszej polityce prywatności: “NIGDY NIE SPRZEDAMY ANI NIE UDOSTĘPNIMY NA PODSTAWIE LICENCJI DANYCH OSOBOWYCH PRZEKAZANYCH PRZEZ UŻYTKOWNIKA, W TYM DANYCH GENETYCZNYCH ANI ZDROWOTNYCH, TOWARZYSTWOM UBEZPIECZENIOWYM, AGENCJOM RZĄDOWYM ANI INNYM FIRMOM CZY PRACODAWCOM.”

Do tej pory jesteśmy jedyną firmą produkującą konsumenckie DNA, która podjęła takie zobowiązanie dot. ochrony danych.

Czy MyHeritage przechowuje moje DNA?

Kiedy wykonujesz test DNA MyHeritage, wysyłasz nam dwie próbki. Potrzebujemy tylko jednej do analizy i opracowania wyników, ale prosimy, abyś wysłał nam dwie na wszelki wypadek, gdyby wystąpił problem z pierwszą.

Jednakże w każdej chwili i z dowolnego powodu możesz poprosić o zlikwidowanie Twojej próbki. Jesteś jedynym właścicielem swojego DNA i swoich danych DNA. W każdej chwili możesz całkowicie usunąć swoje dane z naszej strony, a my nie będziemy mieli już żadnych zapisów na ich temat.

Twoja prywatność i bezpieczeństwo danych są dla nas priorytetem w MyHeritage.

Jak mogę skontaktować się z MyHeritage poprzez e-mail?

W sprawach związanych z pomocą techniczną można się z nami skontaktować za pośrednictwem adresu e-mail support@myheritage.com.

Zakup Testu DNA MyHeritage

W celu dokonania zakupu naszego testu DNA odwiedź myheritage.pl/dna.

Jeśli masz dla nas jakieś dodatkowe pytania dotyczące DNA, zostaw komentarz pod tym postem lub odwiedź naszą stronę Facebook MyHeritage Polska i wyślij nam zapytanie dotyczące testu DNA!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • WW

  Wojciech Waldman

  7 grudnia, 2021

  Witam, Zrobiłem sobie badanie DNA na pochodzenie etniczne a następnie rozszerzyłem o „skłonności zdrowotne” wszystko przebiegło wzorowo. Następnie wysłałem kolejne badanie DNA dla żony i uzyskaliśmy jej pochodzenie etniczne. Dodatkowo dopłaciłem do oceny „skłonności zdrowotnych”. Czekamy już chyba 3 miesiące i NIC??? Czy mógłbym uzyskać jakąś informację co się dzieje z badaniem żony?

  • K

   Katie

   8 grudnia, 2021

   Witam Panie Wojciechu napisałam do Pana na maila

 • M

  Michał

  18 stycznia, 2022

  Dzień dobry, cz ten test określa haplogrupę?

 • A

  Agnieszka

  4 lutego, 2022

  Mój test wysłałam 10 stycznia. Został odebrany że skrytki 22 stycznia. Do tej pory nie trafił do laboratorium. Czy to normalne?

 • K

  Kasia

  11 sierpnia, 2022

  Dzień dobry,
  jak długo trwa przekazanie próbek z centrum w Niemczech (gdzie wysłałam próbki) do laboratorium w USA?
  pozdrawiam serdecznie,
  Kasia

  • K

   Katie

   11 sierpnia, 2022

   Witam, od wysłania próbek do otrzymania wyników testu zajmuje około 3 tygodnii. Pozdrawiamy serdecznie, MH

 • K

  Kasia

  19 sierpnia, 2022

  Dzień dobry,
  moje próbki wysłałam 25 lipca, według danych od przewoźnika zostały dostarczone 30 lipca. Opcja „Moniotorowanie próbek” pokazuje jedynie, że pakiet został aktywowany, nie ma zaznaczonej opcji „Laboratorium otrzymało próbkę”, choć minęły prawie 3 tygodnie. Czy wszystko w porządku i próbki dotarły do laboratorium czy coś się z nimi stało?
  pozdrawiam serdecznie,
  Kasia

  • K

   Katie

   22 sierpnia, 2022

   Witam, tak to normalna procedura, czasem próbki badane są w laboratorium nieco dłużej, może potrwać ponad 3 tygodnie…

 • K

  Kasia

  24 sierpnia, 2022

  Dzień dobry,
  w nawiązaniu do poprzedniej wiadomości – jak najbardziej rozumiem, że badanie trwa 3-4 tygodnie i potem pojawiają się wyniki. Martwi mnie to, że nie została zaznaczona opcja, że laboratorium w ogóle otrzymało cokolwiek do badań. Nie wiem zatem, czy próbki te nie zaginęły gdzieś „pomiędzy”. Czy można to jakoś sprawdzić?
  Z góry bardzo dziękuję za pomoc,
  Kasia

  • K

   Katie

   25 sierpnia, 2022

   Witam, próbki napewno nie zaginęły, w razie wątpliwości proszę skontaktować się z support@myheritage.com i opisać swoje wątpliwośći 🙂

 • J

  Justyna

  28 sierpnia, 2022

  Witam , wysłałam test 31 maja 2022
  I nadal nie mam żadnej odpowiedzi
  Czy to nie z długo???

 • J

  Justyna

  28 sierpnia, 2022

  Witam , wysłałam test 31 maja 2022
  I nadal nie mam żadnej odpowiedzi
  Czy to nie z długo?

  • K

   Katie

   29 sierpnia, 2022

   Witam, to długo, bardzo proszę o skontaktowanie się z support@myheritage.com w tej sprawie, pozdrawiamy, MH

 • Z

  Zbigniew

  6 października, 2022

  Czy na załączoną do przesyłki z testami DNA kopertę zwrotną należy zakupić znaczki, czy opłata jest po stronie MyHeritage?

  • K

   Katie

   6 października, 2022

   Witam serdecznie, darmowa wysyłka jest przy zakupie 2 lub więcej testów, przy zakupie 1 testu opłata za wysyłkę pozostaje po stronie kupującego, pozdrowienia od zespołu MyHeritage

 • W

  Wiktoria

  11 października, 2022

  Witam co się dzieje z moja próbka dna wysłałam do Niemiec ale czy oni wysłali do USA to nie wiem dos długo to tam idzie proszę o informacje co się dzieje z moja próbka Wiktoria Rahaman

 • S

  Sylwester

  7 grudnia, 2022

  Jaką formę przesyłki z próbkami stosować do Niemiec? Paczka? List? Przesyłka z zaznaczeniem o próbce?