Nowa aktualizacja Teorii względności rodziny – Theory of Family Relativity™

Nowa aktualizacja Teorii względności rodziny – Theory of Family Relativity™

Z radością dzielimy się informacją, że właśnie zakończyliśmy dodatkową aktualizację danych dla naszego najlepszego narzędzia do genealogii genetycznej, Theory of Family Relativity™ – Teorii Względności Rodziny™.

Theory of Family Relativity™ może zaoszczędzić Ci niezliczonych godzin pracy przy ustalaniu, w jaki sposób możesz być spokrewniony ze swoimi Dopasowaniami DNA. Narzędzie to łączy miliardy punktów danych z 86 milionów drzew genealogicznych i 18,2 miliardów historycznych rekordów na MyHeritage, aby dostarczyć Ci prawdopodobne teorie na temat Twoich ścieżek pokrewieństwa z Twoimi Dopasowaniami DNA.

Te obliczenia są przeprowadzane okresowo. Od naszej ostatniej aktualizacji do MyHeritage zostało dodanych wiele nowych zestawów DNA, profili drzewa genealogicznego i historycznych rekordów. Oznacza to, że liczba teorii, liczba dopasowań DNA, które zawierają teorię i liczba zestawów, które mają teorię znacznie wzrosła.

Jeśli Twoje wyniki DNA przyszły stosunkowo niedawno, lub jeśli czekałeś na teorię, istnieje duża szansa, że możesz ją otrzymać w wyniku tej aktualizacji.

Nowa aktualizacja w liczbach

W wyniku tej nowej aktualizacji:

 • 25 636 711 Teorii Względności Rodziny zostało dodanych
 • 328 439 zestawów, które wcześniej nie miały żadnych teorii, teraz mają co najmniej jedną
 • 233 297 dodatkowych użytkowników otrzyma co najmniej jedną teorię po tej aktualizacji

Zauważ, że w tej aktualizacji dodaliśmy tylko nowe teorie i nie zaktualizowaliśmy żadnych teorii, które istniały wcześniej.

Przeglądanie i analizowanie Teorii Względności Rodziny

Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się, jak korzystać z Teorii względności rodziny (w języku angielskim):

Aby wyświetlić swoje Teorie Względności Rodzinnej, należy odwiedzić stronę swojego Dopasowania DNA. Pokrewieństwo obliczone przez teorię pojawi się bezpośrednio na karcie zgodności dopasowania DNA , które posiada teorię. Nowe teorie będą oznaczone banerem „NOWE” przez 30 dni po tej aktualizacji.

Swoją listę dopasowań DNA można filtrować, aby wyświetlać tylko dopasowania z Teoriami Względności Rodzinnej. W tym celu należy wejść na stronę Podobieństwa DNA i kliknąć przycisk „Filtry” w prawym górnym rogu. Pod „Wszystkie szczegóły drzewa” po lewej stronie wybierz „Posiada Teorię Family Relativity – Teorię Względności Rodziny”. Wyświetli się lista wszystkich Twoich Dopasowań DNA, które mają taką teorię.

Aby wyświetlić pełną teorię, kliknij przycisk „Wyświetl teorię”. To przeniesie Cię do strony, która pokazuje szczegółowo, w jaki sposób algorytm dotarł do tej teorii.

Czasami MyHeritage będzie docierał do teorii na więcej niż jeden sposób. W takich przypadkach, będziesz mógł przełączać się pomiędzy wieloma ścieżkami relacji.

Potwierdzenie lub odrzucenie teorii

Chociaż teorie te są często dokładne, opierają się na Inteligentnych Dopasowaniach™ i Dopasowaniach Rekordowych, które nie zawsze są poprawne. Dlatego ważne jest, aby przejrzeć ścieżkę relacji dla danej teorii i potwierdzić jej poprawność.

Jeśli teoria wydaje się być poprawna, należy kliknąć fioletowy przycisk „Potwierdź” znajdujący się nad wykresem ścieżki relacji. Jeśli wydaje się ona niepoprawna, możesz kliknąć przycisk „Odrzuć”. Potwierdzenie lub odrzucenie teorii pojawi się wówczas na karcie Podobieństwa DNA na Twojej liście. (Zawsze można cofnąć tę czynność, jeśli popełni się błąd).

Potwierdzanie lub odrzucanie teorii z pełnego widoku teorii (Kliknij, aby powiększyć)

Potwierdzanie lub odrzucanie teorii z pełnego widoku teorii (Kliknij, aby powiększyć)

Co mogę zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie teorii?

Aby otrzymać Teorie Względności Rodziny, musisz:

 • Wykonać test DNA MyHeritage LUB przesłać swoje dane DNA do MyHeritage z innego serwisu badawczego.
 • Posiadać plan Premium, PremiumPlus lub Kompletny na MyHeritage, LUB zapłaciłeś jednorazową opłatę za odblokowanie zaawansowanych funkcji DNA (tylko dla przesłanych danych DNA)
 • Posiadać drzewo genealogiczne na MyHeritage, które zawiera przynajmniej Ciebie, Twoich rodziców i dziadków

Im bardziej szczegółowe jest Twoje drzewo genealogiczne, tym większe masz szanse na otrzymanie teorii. Szczególnie pomocne jest posiadanie informacji o pra- i prapradziadkach, tak wielu jak to tylko możliwe.

Jeśli więc tym razem nie otrzymałeś żadnych teorii, przygotuj się do następnej aktualizacji, pracując nad swoim drzewem! Pomocne może być także zachęcanie dalekich członków rodziny, z którymi utrzymujesz kontakt, do rozbudowy swoich drzew i wykonania testów DNA.

Nie zrobiłeś jeszcze testu DNA MyHeritage? Zamów swój zestaw DNA już dziś.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • W

  Wojciech

  1 lipca, 2022

  W pierwszej wersji teorii miałem potwierdzoną teorię, wspólne DNA było tylko 13,9 cM, ale dzięki rozbudowanym drzewom potwierdzenie było oczywiste. Po pierwszej aktualizacji teoria zniknęła i dalej jej nie ma.