MyHeritage: Podsumowanie roku 2019

MyHeritage: Podsumowanie roku 2019

Komentarze

2019 oznacza zamknięcie bardzo ważnej dla nas, w MyHeritage dekady – dekady rozwoju i innowacji. Jesteśmy dumni z wszystkiego, co udało nam się osiągnąć i nie możemy się doczekać wydarzeń i nowych funkcji w 2020 roku!

Na przestrzeni 10 lat, udało nam się zbudować bazę globalnych rekordów historycznych, wprowadzić testy DNA dla genealogii, zdobyć zaufanie 69 milionów użytkowników, dodać 3.07 miliarda profili drzew genealogicznych, przejąć 7 firm, oraz zatrudnić 406 pracowników. 

2019 rok był okresem znaczących osiągnięć. Tutaj w MyHeritage, powzięliśmy kroki, aby pomóc naszym użytkownikom zrozumieć genealogię genetyczną.

Tutaj niektóre ze statystyk z poprzedniego roku:

Styczeń

W styczniu, oficjalnie udało nam się zostać partnerem Konkursu Piosenki Eurowizji i prezentować nasze zaangażowanie w konkursie. Podjęliśmy partnerstwo z wyselekcjonowaną grupą gwiazd na Eurowizji – tych, którzy niegdyś wzięli udział w Konkursie, oraz teraźniejsze gwiazdy – tym samym udało nam się “przenieść” ich we wspaniałą podróż odkrywczą ich historii rodzinnych. 

Luty

Przyjaciel MyHeritage i autor Yvette Corporon, odwiedziła w lutym program “Fox and Friends” i ujawniła Griffowi Jenkinsowi wyniki DNA z MyHeritage na żywo. Yvette dostarczyła Griffowi swój wykres etniczny i fascynujące badania genealogiczne poparte historycznymi dokumentami znalezionymi przez zespół badawczy MyHeritage.

Również w lutym, nasz zespół pojawił się w pełni sił na największej imprezie genealogicznej roku – konferencji RootsTech 2019 w Salt Lake City, Utah. Zostaliśmy platynowym sponsorem tej konferencji. Każdego dnia na konferencji pojawiały się nowinki ze “świata” MyHeritage. Zapoznaj się z pełną recenzją wydarzenia tutaj.

Podczas konferencji RootsTech, ogłosiliśmy dwie ekscytujące cechy DNA: AutoClusters i Theory of Family Relativity™.

AutoClusters jest nowym narzędziem genealogii genetycznej, które grupuje DNA, które prawdopodobnie pochodzą od pospolitych przodków w atrakcyjny wizualny wykres. To łatwe w użyciu narzędzie pomaga w bardziej efektywnym badaniu dopasowań DNA w grupach, a nie jako rozproszone osobniki, co ułatwia uzyskanie wglądu w gałęzie drzewa genealogicznego.

Funkcja Theory of Family Relativity™ pomaga w maksymalnym wykorzystaniu dopasowań DNA poprzez połączenie informacji genealogicznych z miliardów profili drzew genealogicznych i zapisów historycznych, aby zaoferować teorie na temat tego, jak można powiązać ze sobą DNA. Jeśli wykonałeś test DNA MyHeritage lub wgrałeś swoje wyniki DNA na MyHeritage, ta rewolucyjna technologia może zaoferować nowe informacje na temat Twoich powiązań rodzinnych.

Były to jedne z najważniejszych funkcji, które wydaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, a nasi użytkownicy byli nimi zachwyceni.

Kolejnym dużym ogłoszeniem podczas RootsTech było rozszerzenie naszej inicjatywy pro bono DNA Quest. Rozpoczęta w marcu 2018 r. inicjatywa DNA Quest jest projektem pro bono mającym na celu zjednoczenie osób adoptowanych i ich rodzin urodzonych poprzez testy genetyczne. Po sukcesie pierwotnej inicjatywy, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie DNA Quest i przekazanie dodatkowych 5,000 darmowych zestawów DNA MyHeritage uprawnionym uczestnikom, w celu pomocy osobom adoptowanym na całym świecie w zjednoczeniu się z ich biologicznymi rodzinami.

Założyciel i dyrektor generalny Gilad Japhet ogłosił, że MyHeritage zakończył realizację swojego celu, jakim jest digitalizacja wszystkich izraelskich cmentarzy. Izrael jest obecnie pierwszym krajem na świecie, który zdigitalizował prawie wszystkie swoje nagrobki i udostępnił je online – za darmo.

Marzec

Pod koniec miesiąca wydaliśmy aplikację MyHeritage Eurovision Look-alike, aby odkryć, którą gwiazdę Eurowizji najbardziej przypominasz.

Kwiecień

W kwietniu ogłosiliśmy MyHeritage Eurovision Bus Tour. W dniach 5-21 kwietnia autobus MyHeritage podróżował po całej Europie, zachęcając fanów do dzielenia się “gorączką” Eurowizji i dokonywania ekscytujących odkryć rodzinnej historii.

W siedzibie MyHeritage gościliśmy Nettę Barzilai, zwyciężczynię konkursu piosenki Eurowizji 2018, aby ujawnić jej historię rodziny i wyniki DNA MyHeritage.

Maj

W maju przeprowadziliśmy inicjatywę odkrywania DNA wśród piłkarzy Legii Warszawy; w tym wpisie znajdziecie więcej informacji na ten temat. 

Yvette Corporon wróciła w maju na plan zdjęciowy Fox and Friends, aby ujawnić etniczne pochodzenie nowego współgospodarza, Jedediah Bila (w języku angielskim). Jedediah odkryła fascynujące spostrzeżenia na temat swojego dziedzictwa dzięki wynikom DNA z MyHeritage i usłyszała kilka ciekawych ciekawostek z jej barwnej historii rodzinnej.

Największe na świecie wydarzenie muzyczne na żywo, Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbył się w maju w Tel Awiwie w Izraelu. Jako Partner Prezentujący, nasz zespół stworzył content skoncentrowany na bogatym dziedzictwie Konkursu Piosenki Eurowizji.

Czerwiec

W czerwcu rozpoczęliśmy sprzedaż zestawów DNA MyHeritage w 30 różnych sklepach Costco w całej Wielkiej Brytanii i Islandii. Zwiększona dostępność zestawów DNA MyHeritage w Wielkiej Brytanii przyczyniła się do jeszcze większej liczby dopasowań DNA dla użytkowników MyHeritage DNA na całym świecie.

Lipiec

W lipcu odświeżyliśmy dane dla Theory of Family Relativity™, aby stworzyć nowe i zaktualizowane teorie, które wyjaśniają, jak Ty i Twoje DNA mogą być powiązane.

Osobowość telewizyjna Dr. Phil powitał MyHeritage z powrotem w swoim programie, aby ujawnić swojej żonie, Robin McGraw, nieznane wcześniej szczegóły dotyczące historii jej rodziny.

Sierpień

W ramach nowej współpracy z Backstreet Boys, każdy z członków zespołu przeprowadził test DNA MyHeritage, aby dowiedzieć się więcej o swoim pochodzeniu. W poniższym wideo zobaczysz członków zespołu odkrywających wyniki swoich testów. 

Badanie przeprowadzone przez MyHeritage we współpracy ze statystykiem i demografem dr. Danielem Staetsky’m odkryło, że na Węgrzech mieszka zaskakująco dużo osób wywodzących się z żydowskich korzenii – znacznie więcej niż demografowie szacowali wcześniej. 

Wrzesień

We wrześniu byliśmy gospodarzami MyHeritage LIVE 2019 w Amsterdamie, w Holandii. Nasza druga doroczna konferencja użytkowników MyHeritage była jednym z najbardziej pamiętnych wydarzeń genealogicznych roku, gromadzącym pracowników MyHeritage, znanych na całym świecie ekspertów i prelegentów w dziedzinie genealogii i DNA oraz użytkowników MyHeritage z 30 krajów na całym świecie.

Przeczytaj nasze pełne podsumowanie MyHeritage LIVE (w języku ang.) i obejrzyj wykłady MyHeritage z konferencji online za darmo.

Zobacz niektóre z najważniejszych wydarzeń z konferencji w tym filmie:

Podczas MyHeritage LIVE, odbyliśmy premierę filmu The Missing Piece, oryginalnego dokumentu MyHeritage. The Missing Piece jest potężnym i inspirującym filmem o nadziei i odkryciu. Opowiada historię dwóch sióstr, obu porzuconych w dzieciństwie, które odkrywają kim są, i skąd pochodzą. Film jest wzruszającym świadectwem znaczących odkryć dokonywanych każdego dnia przez MyHeritage:

Październik

Dyrektor naukowy MyHeritage, dr. Yaniv Erlich, i jego prezentacja zostały ukazane w TEDMED, globalnej społeczności poświęconej dzieleniu się wpływowymi pomysłami i wzmacnianiu pozycji liderów zmian w zakresie zdrowia i medycyny. Yaniv mówił o potencjale badań biomedycznych i informacjach, jakie możemy uzyskać z badań genealogicznych. Te spostrzeżenia obejmują długowieczność jednostek, wzorce migracji i wiele innych.

Brazylijskie ikony narodowe, piłkarze Emerson, Aldair i Amoroso, przeprowadzili test DNA z MyHeritage, aby dowiedzieć się o ich unikalnym pochodzeniu i zobaczyć, czy ich duch zespołowy jest czymś więcej niż tylko spotkaniem oko w oko z innym zawodnikiem.

Listopad 

W listopadzie usprawniliśmy działanie funkcji Wyglądu listy, ważnej funkcji wyświetlania drzewa genealogicznego, szczególnie przy dużych rozmiarach drzew genealogicznych. Teraz, Wygląd listy jest jeszcze bardziej przydatny niż kiedykolwiek: z poziomu Wyglądu listy możesz otrzymać/dodać wyniki Smart Matches, Record Matches, oraz połączenia DNA bezpośrednio na liście do drzewa, możesz w łatwy sposób przeszukiwać i sortować osoby, oraz korzystać z wielu innych funkcji. 

Grudzień

W grudniu podzieliliśmy się doświadczeniami z naszej wyprawy Tribal Quest do serca 

W grudniu podzieliliśmy się doświadczeniami z naszej ostatniej wyprawy plemiennej do serca amazońskiego lasu deszczowego, gdzie uchwyciliśmy bogate dziedzictwo i rodzinne historie plemienia Achuar w Ekwadorze. Była to czwarta wyprawa w ramach Questingu Plemiennego, naszej globalnej inicjatywy mającej na celu udokumentowanie historii rodzinnych odległych plemion, których kultura jest zagrożona wyginięciem. Aby dowiedzieć się więcej o plemieniu Achuar, odwiedź nową, oszałamiającą sekcję naszej strony internetowej poświęconą kwestiom plemiennym (w języku angielskim).

Po sukcesie MyHeritage LIVE 2018 i 2019, w grudniu ogłosiliśmy, że nasza coroczna konferencja użytkowników MyHeritage LIVE odbędzie się w Tel Awiwie w dniach 25-26 października 2020. Mamy nadzieję, że spotkamy się tam z wami wszystkimi! 

Wyjątkowy dokument został wyprodukowany przez I Am Migration we współpracy z MyHeritage. Film celebruje różnorodność w Stanach Zjednoczonych i różnorodność kultur, które łączą się w celu uczynienia ze Stanów Zjednoczonych prawdziwie żywej mozaiki ludzi. Pełen dokument jest dostępny za darmo. Wyprodukowaliśmy również hiszpańską wersję tego dokumentu, a na stronie internetowej I Am Migration jest wiele innych wspaniałych treści do zobaczenia (w języku angielskim). 

Przydatna funkcja o nazwie Related Records – Rekordy Powiązane, na stronach rekordów historycznych, została zaktualizowana. Wcześniej funkcja ta nosiła nazwę „The Record Detective”. Funkcja ta wyświetla dodatkowe rekordy, które mogą należeć do tej samej osoby znajdującej się w bieżącym rekordzie. Pokazujemy teraz Powiązane rekordy w wygodnym panelu po prawej stronie rekordu, a nie pod nim. Przeliczyliśmy je również, dodając setki milionów dodatkowych Powiązanych Rekordów. Otworzy to drzwi do wielu nowych i ekscytujących odkryć.

Odkrycia rodzinne

MyHeritage okazał się wiodącym, globalnym serwisem dla powiązań DNA na całym świecie. Dzięki naszej rozległej, globalnej bazie DNA, dajemy większe szanse niż inne serwisy na odkrycie genealogicznych prawd DNA oraz na połączenie się z członkami rodziny na całym świecie.

W MyHeritage połączenia DNA i spotkania z nowo odkrytymi członkami rodziny są raportowane do nas codziennie, a oto kilka wybranych z 2019 roku: 

Faith Loftesness z Colorado, USA zostało zaadoptowane jako dziecko w szpitalu w 1957 roku w Albany, w Nowym Jorku. Miała 9 lat, kiedy dowiedziała się, że została adoptowana. Wtedy zaczęła szukać swoich biologicznych rodziców, chcąc dowiedzieć się więcej o tym, skąd pochodzi. Jej 50-letnie poszukiwania zakończyły się w końcu, gdy połączyła się ze swoją biologiczną matką, dzięki DNA MyHeritage.

W jednym z najbardziej serdecznych spotkań w tym roku, Sandra Tirone połączyła się z ojcem na kilka dni przed jego śmiercią, po 44 latach poszukiwań. Sandra pojechała z dziećmi, aby spotkać się z ojcem, George’em, który był na łożu śmierci. George został przedstawiony swoim wnukom, o których istnieniu nigdy nie wiedział, zanim było za późno. Zaledwie 3 dni po ich emocjonalnym zjednoczeniu, George odszedł.

Irma Karczewski urodziła się w Niemczech tuż po I wojnie światowej, wychowywała ją ciotka. Irma nie wiedziała o żadnej biologicznej rodzinie, która pozostała, i bezskutecznie poszukiwała jej przez ponad sześćdziesiąt lat. Dzięki testowi DNA MyHeritage, wykonanemu przez jej wnuczkę, odnalazła swojego dawno zaginionego brata i mogła obchodzić 99. urodziny w otoczeniu nowo założonej rodziny.

Webinaria

W 2019 r. położyliśmy nacisk na produkcję obszernych webinarów MyHeritage prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie genealogii i testów DNA i obejmujących różne tematy (w języku angielskim). Webinaria pozwalają użytkownikom MyHeritage uczyć się w swoim własnym tempie odkryć, w zaciszu domowym. 

Oto niektóre z naszych najbardziej popularnych seminariów internetowych z 2019 roku (w języku angielskim):

Zdobądź głębsze zrozumienie produktów i funkcji MyHeritage w sekcji webinarów naszej bazy wiedzy.

Zapisy historyczne

Osiągnęliśmy ważny kamień milowy – obecnie na MyHeritage SuperSearch™ znajduje się ponad 10,5 miliarda rekordów z 22.000 unikalnych światowych kolekcji!

W samym 2019 roku opublikowaliśmy 1,5 miliarda rekordów z 80 ważnych kolekcji. Oto niektóre z ważnych nowych kolekcji, które dodaliśmy w tym roku:

Konferencje

W 2019 roku uczestniczyliśmy w konferencjach genealogicznych na całym świecie w Szwecji, Australii, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii i innych.

Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się na konferencji w pobliżu!

Zespół MyHeritage

W tym roku przenieśliśmy nasze biuro w Tel Awiwie do nowej lokalizacji i zatrudniliśmy 131 nowych pracowników. Rodziny naszych pracowników również się rozrosły – świętowaliśmy 8 wesel MyHeritage i dodaliśmy 30 nowych dzieci do naszych drzew genealogicznych!

Pracownicy przez cały rok cieszyli się wykładami na różne tematy, takie jak świadomość raka piersi, bezpieczeństwo informacji, produkcja konkursu piosenki Eurowizji i wiele innych.

Przeprowadziliśmy dwa Hackatony, jeden w styczniu i jeden w grudniu, w których pracownicy spędzili dni poświęcone nowym inicjatywom i pracy zespołowej. To świetna okazja dla pracowników do rozwijania nowych i kreatywnych pomysłów w zabawnej i ekscytującej atmosferze.

W ciągu roku każda z drużyn robiła sobie przerwy w pracy, aby zwiedzić kraj i dobrze się bawić. Jedną z atrakcji był firmowy wyjazd do Eilat. Wszyscy świetnie się bawili, spędzając czas na plaży, jedząc wspaniałe jedzenie i relaksując się. Oto kilka zdjęć z ich przygód poza biurem.

Oprócz naszych inicjatyw pro bono, prowadzimy ogólnozakładowe programy wolontariatu, w ramach których nasi pracownicy mają możliwość oddania się na rzecz społeczności. Członkowie zespołu MyHeritage regularnie odwiedzają lokalną szkołę średnią i mentorską młodzież w trudnej sytuacji. Pracownicy zgłosili się również jako wolontariusze do pomocy osobom starszym przy remontach domów i tworzeniu ogrodów w przedszkolach, między innymi w ramach innych inicjatyw.

Wniosek

Gdy dekada dobiega końca, z przyjemnością patrzymy wstecz na to, jak daleko zaszliśmy w ciągu ostatnich 10 lat. Nasz utalentowany zespół nie przestaje się rozwijać.

Oto zdjęcia naszego zespołu w siedzibie firmy na przestrzeni lat:

2011
2013
2014
2015
2018
2019

Chcemy podziękować naszym użytkownikom, a także wszystkim, którzy byli częścią naszej podróży w ciągu ostatnich 10 lat i później. Widzieliśmy, jak ważna dla rozwoju i sukcesu jest społeczność i ludzie, i cieszymy się, że będziemy mogli pracować dla Ciebie i z Tobą w nadchodzących latach.

Życzymy Wam i Waszym rodzinom Szczęśliwego Nowego Roku!

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony

 • Maria


  10 stycznia, 2020

  Wszystko to bardzo piękne, a ja już od paru miesięcy nie mogę dostać odpowiedzi od Państwa jak zmienić mój e-mail do logowania się w MyHeritage. Poprzedni, którym się logowałam jest zablokowany i to powoduje, ze nie mam dostępu do mojego drzewa. Nie robiłam kopii drzewa, a do tego jestem już wiekowa i nie zdążę na nowo zebrać danych. Jak z tego wybrnąć?

  • Kasia


   13 stycznia, 2020

   Witam serdecznie, skontaktuję się z Panią na maila mery.szypulska@gmail.com, pozdorienia, Kasia z MH

 • Ewelina


  25 stycznia, 2020

  Część starych użytkowników, którzy byli wcześniej użytkownikami serwisów Moi Krewni i potem bliscy.pl nie miało, po przejściu do MyHeritage, ograniczeń w wielkości drzewa. Od początku stycznia tego roku moje konto po 10 latach zostało zablokowane i pojawia się informacja o konieczności przedłużenia abonamentu. Czy ktoś może wyjaśnić co się stało?

  • Kasia


   28 stycznia, 2020

   Pani Ewelino, proszę o kontakt na support@myheritage.com, pozdrawiam Panią miło, Kasia z MH

 • Róża


  9 lutego, 2021

  proszę o kontakt z MyHeritage w sprawie finansów w języku polskim

  • Kasia


   9 lutego, 2021

   Witam, proszę napisać na support@myheritage.com i porosić o kontakt z osobą tam w języku polskim