Badania genealogiczne dla zabieganych: Genealogia w ruchu

Badania genealogiczne dla zabieganych: Genealogia w ruchu

Wszyscy mamy takie dni, w których chcielibyśmy spędzać czas na tym, co kochamy, zamiast biegać do pracy, po zakupy lub pełnić rolę osobistego szofera dla dzieci lub wnuków.Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz czekać na emeryturę, aby zanurzyć się w bajecznych historiach swoich przodków! Dzięki niesamowitym funkcjom MyHeritage, łatwo jest stworzyć swoje drzewo genealogiczne i dowiedzieć się wiele o tym, kim byli Twoi przodkowie i jak wyglądało ich życie.

Rozpocznij swoją rodzinną podróż z MyHeritage

Oto kilka momentów w ciągu dnia, które możesz wykorzystać na badanie historii rodziny:

1. Zakupy

Lodówka jest pusta, rodzina potrzebuje chleba i o zgrozo, nie ma już jogurtu! Wycieczka na zakupy do supermarketu jest naprawdę koniecznością. Jednak kolejki w supermarkecie są długie, prawda? Nie martw się, MyHeritage ma dla Ciebie rozwiązanie: z aplikacją mobilną MyHeritage, będziesz mógł śledzić swoje badania, czekając w kolejce. Możesz przeglądać, potwierdzać i wyodrębniać informacje z Record Matches i Smart Matches™ w ciągu kilku sekund, stojąc obok koszyka.

2. Czekając w kolejce do lekarza

Nikt nie lubi czekać: na lekarza, dentystę, fryzjera czy cokolwiek innego… ale co, jeśli mógłbyś spędzić czas oczekiwania na dokonywaniu ważnych odkryć na temat swojej rodziny?
Życzymy ci zawsze jak najlepszego zdrowia – ale jeśli jesteś w gabinecie lekarskim na badanie kontrolne, dlaczego nie wykorzystać tego wolnego czasu na przejrzenie i potwierdzenie Record lub Smart Marches™? (A jeśli jesteś chory i musisz zostać w domu, mam dla ciebie rozwiązanie tutaj): 5 sposobów na osiągnięcie postępów w swoich odkryciach genealogicznych, nawet gdy jesteś chory i nieco słabszy!)

3. U fryzjera

Tak bardzo chciałaś mieć TAKI kolor… i żaden inny! Wyjdzie bajecznie, ale czekanie na fotelu fryzjerskim licząc wyimaginowane owce? Nie ma mowy! Weź ze sobą telefon, otwórz naszą aplikację Reimagine app, i pokoloruj, ulepsz lub ożyw swoje najlepsze rodzinne wspomnienia – i podziel się nimi z ludźmi, którzy docenią je najbardziej. W końcu nie tylko Ty zasługujesz na nowy styl kolorystyczny!

4. Oczekiwanie na pociąg lub autobus

Masz dwa wyjścia: dąsać się, ponieważ autobus nie przyjedzie w ciągu najbliższych pięciu minut… lub wykorzystać te cenne pięć minut swojego czasu, aby sprawdzić swoje nowe dopasowania DNA. Nowe dopasowania DNA są dodawane do MyHeritage cały czas, ponieważ coraz więcej osób korzysta z testów DNA prześlij swoje DNA do MyHeritage. Może się okazać, że dopasowanie DNA, które może rozwikłać tę rodzinną tajemnicę, którą próbowałeś rozwiązać, właśnie zostało dodane do Twojej listy!

I oczywiście możesz kontynuować poczas jazdy autobusem… tylko nie wtedy, gdy to ty prowadzisz!

Family history research on the go - explore genealogy while waiting for the bus

Dzięki aplikacji mobilnej MyHeritage możesz odkrywać historię swojej rodziny czekając na autobus

5. Będąc w korku

Czerwone światło jest zawsze takie czerwone… a minuty zawsze takie długie. Jeśli korki po prostu się nie zmniejszają, może warto poświęcić kilka minut na nagranie historii kryjącej się za zdjęciem z naszą aplikacją Photo Storyteller™. Cokolwiek robisz, pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i nie narażaj siebie ani innych na niebezpieczeństwo.

6. Czekając na odbiór dzieci

Siedzisz w samochodzie przed bramą szkoły i śpiewasz ulubione przeboje z radia. Co tym dzieciakom zajmuje tyle czasu? Możesz medytować lub przewijać bezczynnie media społecznościowe… lub też możesz uruchomić naszą wyszukiwarkę rekordów historycznych dla przodka, którego badasz i zobaczyć, czy pojawi się coś interesującego!

7. W kuchni

Pozostawianie historycznych zapisków w kuchni jest wielkim nietaktem – to tylko proszenie się o katastrofę. Ale zawsze możesz zabrać ze sobą telefon: w dzisiejszych czasach wszystko robimy z naszych telefonów, w tym śledzenie przepisów! Tak więc, czekając na zagotowanie wody na makaron, możesz sprawdzić zdjęcia babci, która podała Ci przepis.

A jeśli zmywasz naczynia, zawsze możesz pozwolić swojemu umysłowi powędrować do swoich projektów genealogicznych.

Take a taste of genealogy while cooking your favorite family recipes

Posmakuj genealogii podczas gotowania ulubionych rodzinnych przepisów

8. Na lotnisku

Wszyscy pasażerowie proszeni są o udanie się do bramki 8A na…. czekać?!
Kto nigdy nie nudził się czekając na samolot? Twój lot znów się opóźnił? Nie martw się! Poświęć te cenne minuty na przejrzenie swoich rekordów lub Smart Matches™, a już nigdy nie będziesz się nudzić przy bramce!

9. W samolocie

“Pasażerowie, proszę o uwagę: kapitan prosi o zapięcie pasów i przygotowanie się do odlotu!”. Oczywiście, widok z góry jest ładny, ale szybko się nudzi. Aplikacja MyHeritage wymaga połączenia z Internetem do działania, ale darmowe oprogramowanie do pobrania Family Tree Builder nie potrzebuje – i zsynchronizuje się z drzewem po ponownym połączeniu. Możesz poświęcić czas na sprawdzenie swojego drzewa pod kątem duplikatów, dodanie nowych członków rodziny lub wygenerowanie pięknego wykresu drzewa genealogicznego. Zapoznaj się z artykułem naszego specjalisty ds. wsparcia Ziv Sorrek, aby odkryć niektóre z super pomocnych narzędzi Family Tree Builder:

Więcej zaawansowanych funkcji w Family Tree Builder, które warto wypróbować

11. W windzie

Zapewne znasz ten niezręczny moment w windzie, kiedy Twoi współtowarzysze podróży i Ty sam unikacie kontaktu wzrokowego za wszelką cenę, a próbując wyglądać na zajętego, kierujesz wzrok na swój ukochany kanał w mediach społecznościowych? Cóż, zamiast sprawdzać swoje polubienia, udostępnienia i retweety, dlaczego nie cieszyć się jazdą i nie poświęcić tej minuty w windzie (lub więcej, jeśli jedziesz na najwyższe piętro) na przejrzenie swoich dopasowań? Możesz otrzymać informacje o przodkach!

Niezależnie od tego, czy w ciągu dnia masz 5 , czy 50 minut na przeprowadzenie badań, życzymy Ci powodzenia – a jeśli masz kolejne 5 minut, to jeszcze lepiej!

Powodzenia!

Rozpocznij swoją rodzinną podróż z MyHeritage

Marie Cappart wpadła w genealogiczny kocioł jako dziecko i jest Country Managerem MyHeritage na Belgię i Francję. Jest historykiem (Université Libre de Bruxelles) i profesjonalnym anglo-belgijskim genealogiem z siedzibą w Brukseli. Pasjonatka historii rodzinnych, zawsze szukająca więcej informacji o przodkach swoich i innych ludzi, autorka „Guide de la Généalogie en Belgique” (Jourdan 2017), ambasador RootsTech i konsultant historyczny dla kilku belgijskich i międzynarodowych mediów, prowadzi również kursy i szkolenia na całym świecie i jest pasjonatką genealogii genetycznej.