Google Street View – miejscowość naszych przodków

Google Street View – miejscowość naszych przodków

Przeszło rok czekałam, aby móc w końcu napisać o usłudze Google Street View dla genealogii! Powód był prosty, dotychczas nie było tej usługi w całej Polsce, ale w końcu to się zmieniło i możemy dotrzeć niemalże do każdego zakamarka. Do tej pory na Mapach Google w ramach usługi Google Street View można było odbyć wirtualną wycieczkę tylko po największych miastach Polski oraz po wybranych mniejszych miejscach w kraju. Wczoraj jednak Google ogłosił, że już cała Polska jest obfotografowana!

Mapy Google z usługą Street View teraz mogą być najlepszymi przyjacielem każdego genealoga!

Moi prapradziadkowie pochodzili z okolic Zakopanego i przenieśli się w okolice Nowego Sącza zaraz po ślubie, do tej pory nie udało mi się odwiedzić miejscowości Czarny Dunajec skąd pochodzą! Byłam parę razy w Zakopanem wiele lat temu zanim zainteresowałam się genealogią, i nie przyszło mi na myśl, aby wówczas odwiedzić miejscowość moich przodków. Niestety nie znam dokładnego adresu, mam nadzieje, że wkrótce uda mi się do niego dotrzeć i poprzez Google Street View zobaczyć jak wygląda teraz miejsce, bądź dom moich przodków, a w przyszłości odwiedzić to miejsce.

Czarny Dunajec, fot. Google Street View

Czarny Dunajec, fot. Google Street View


Dzięki Google Street View miałam wirtualną okazję zobaczyć jak wygląda teraz miejscowość Czarny Dunajec, bardzo ciekawe przeżycie. I pomyśleć, ze jeszcze 100 lat temu moi przodkowie właśnie tam żyli, chodzili do szkół i planowali rodziny i swoją przyszłość! Wówczas również Czarny Dunajec miał prawa miejskie, czego nie można powiedzieć tego już dzisiaj.

Mając na uwadze miejscowość moich przodków nasuwa się pytanie? Dlaczego zdecydowali się na zmianę miejsca za mieszkania? Z opowieści dziadków wiem, że szukali swojego miejsca na ziemi, takie oto znaleźli w pięknych okolicach Nowego Sącza.

Czy udało Wam się odwiedzić dom/miejscowość swoich przodków? Jeśli nie mieliście jeszcze okazji z pewnością dzięki usłudze Google Street View to Wam się uda!

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • JerzyFan

    27 kwietnia, 2013

    Sporo jeszcze brakuje do swobodnego poruszania się po miejscowościach. Na przykład: Międzyzdroje, gdzie brakuje ca 30% ulic. Kazimierz Dolny, gdzie jest tylko rynek itd itp. Nie wiem czy to sprawa brakoróbstwa i lekceważenia użytkowników Google, no i czy tego rodzaju liczne braki zostaną uzpełnione i kiedy.