W roli króla, sławnej osoby, faraona? Jak uzyskać doskonałe wyniki za pomocą AI Time Machine™?

W roli króla, sławnej osoby, faraona? Jak uzyskać doskonałe wyniki za pomocą AI Time Machine™?

AI Time Machine™, to niesamowita funkcja MyHeritage, która przekształca użytkownika w postać historyczną przy użyciu codziennych zdjęć! Ludzie na całym świecie świetnie się bawią, widząc siebie w roli bohaterów z różnych epok historycznych i dzieląc się zdjęciami ze znajomymi. Wiele osób dodało nawet swoje zdjęcia z AI Time Machine™ jako zdjęcia profilowe w mediach społecznościowych.

Nie każdy obraz wygenerowany przez tę funkcję jest jednak idealny. Ze względu na ograniczenia technologii zamiany tekstu na obraz, na której opiera się funkcja, niektóre obrazy mogą być zniekształcone lub zawierać niedoskonałości. W tym artykule omówimy, jak wybrać odpowiednie zdjęcia do przesłania do funkcji, aby zmaksymalizować szanse na osiągnięcie fantastycznych rezultatów, a także podamy kilka dodatkowych wskazówek dotyczących tworzenia zdjęć, które pokochasz. Być może chciałbyś wykonać album dla krewnego, lub członka rodziny ukazującego go w roli którejś z postaci historycznej? (oczywiście za zgodą wykorzystania jego zdjęć ;)) Zostań z nami!

Wybieranie zdjęć w celu uzyskania najlepszych wyników

Najważniejszym czynnikiem zapewniającym doskonałe wyniki AI Time Machine™ jest jakość i różnorodność zdjęć przesłanych na początku procesu.

Na stronie przesyłania zdjęć w AI Time Machine™ zamieściliśmy kilka wskazówek dotyczących wyboru zdjęć do przesłania. Warto je dokładnie przestrzegać: im bardziej zdjęcia będą zgodne z tymi wskazówkami, tym lepsze będą wyniki.

Rozwińmy nieco te wytyczne.

1. Prześlij co najmniej 20 wysokiej jakości zdjęć

Jakość wyników w dużej mierze zależy od jakości przesłanych zdjęć, a im więcej zdjęć dodasz, tym lepiej. Możesz przesłać do 30 zdjęć, a wyniki są zazwyczaj lepsze w przypadku przesłania co najmniej 20 zdjęć. Zalecamy korzystanie z istniejących zdjęć z rolki aparatu lub komputera, zrobionych w różnych dniach i w różnych ustawieniach ciała i głowy, ponieważ zapewni to dużą różnorodność (co omówimy poniżej).

Wskazówka: Niektóre aplikacje, takie jak natywna aplikacja do zdjęć na iOS lub Zdjęcia Google, umożliwiają wyszukiwanie określonej pozycji twarzy i odpowiednie filtrowanie zdjęć. Możesz użyć tych aplikacji, aby znaleźć swoje zdjęcia, a następnie dodać je do dedykowanego albumu, przyciąć w razie potrzeby (więcej na ten temat poniżej) i przesłać je wszystkie do AI Time Machine™.

Jeśli nie masz dostępnych 20 zdjęć, zawsze możesz zrobić kilka dodatkowych.

2. Upewnij się, że jesteś jedyną osobą na zdjęciach

Technologia AI włącza elementy, które znajdzie na każdym ze zdjęć do Twoich obrazów, a jeśli załączysz zdjęcia, na których znajdują się osoby inne niż Ty – w tym dzieci – może dodać je do wyników. Jeśli chcesz użyć zdjęcia, na którym znajdują się dodatkowe osoby, po prostu przytnij zdjęcie tak, aby tylko Ciebie było widać przed przesłaniem do AI Time Machine™.

3. Duża różnorodność

Różnorodność jest kluczowa! Używanie zdjęć z różnymi tłami, pozami, wyrazami twarzy pomaga skuteczniej trenować sztuczną inteligencję i daje jej większe szanse na odtworzenie twoich funkcji w różnych ustawieniach. Ważne jest, aby dołączyć wiele dobrych zbliżeń twarzy (zalecamy około 10), ale dobrym pomysłem jest również dołączenie:

  • 3 ujęcia całego ciała
  • 5 ujęć górnej części ciała
  • 2 profile boczne

Upewnij się, że zdjęcia są wykonane z oczami patrzącymi w różnych kierunkach. Zalecamy nawet dołączenie co najmniej jednego zdjęcia z zamkniętymi oczami.

4. Unikaj zdjęć, na których Twoja twarz jest zasłonięta.

Nawet widoczny makijaż może wpłynąć na wyniki. Unikaj zdjęć w okularach przeciwsłonecznych, maskach na twarz lub innych przedmiotach, które zakrywają lub zasłaniają twarz.

5. Utrzymanie czystości i bezpieczeństwa

Nie przesyłaj zdjęć zawierających nagość, zdjęć w kostiumach kąpielowych ani zdjęć nieletnich. Ta funkcja jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych.

Eksperymentowanie z kolejnymi motywami

Po przesłaniu zdjęć i otrzymaniu wiadomości e-mail z powiadomieniem o wynikach, czas zapiąć pasy i przygotować się na podróż w czasie!

Kilka pierwszych motywów zostanie wygenerowanych automatycznie. Jeśli przesłałeś wysokiej jakości zdjęcia zgodnie z wytycznymi, powinieneś już zobaczyć kilka obrazów, które Ci się spodobają, ale jeśli nie – nie zniechęcaj się! Niektóre motywy działają lepiej dla niektórych twarzy niż dla innych. Wypróbuj kilka innych motywów, wybierając niektóre z listy po lewej stronie wyników na komputerze stacjonarnym lub otwierając zawartość wysuwanej zakładki u dołu ekranu na urządzeniu mobilnym i dotykając wybranych opcji.

Aby wypróbować więcej motywów AI Time Machine™, kliknij przyciski po lewej stronie wyników

Aby wypróbować więcej motywów AI Time Machine™, kliknij przyciski po lewej stronie wyników

Wygenerowanie obrazów z nowymi motywami zajmie tylko kilka minut.

Pozostawienie umysłowi trochę czasu na dostosowanie się

Sztuczna inteligencja często nieznacznie zmienia rysy twarzy, aby dopasować je do stylu estetycznego danego motywu. Czasami te zmiany będą na tyle znaczące, że na pierwszy rzut oka twarz na obrazie nie będzie w ogóle wyglądać jak twoja. Gdy twój umysł dostosuje się do tych subtelnych zmian, niektóre obrazy, które początkowo nie wyglądały jak ty, zaczną cię bardziej przypominać.

Jednym ze sposobów, aby pomóc umysłowi dostosować się, jest po prostu powrót do obrazów nieco później. Innym zalecanym przez nas sposobem jest:

Pokazanie znajomym i członkom rodziny i zapytanie ich o zdanie

Dlaczego? Ponieważ ludzie często postrzegają siebie nieco inaczej niż inni. W końcu widzisz siebie tylko w lustrze lub na zdjęciach lub filmach, podczas gdy twoi przyjaciele i członkowie rodziny widzą cię pod różnymi kątami i w różnych warunkach przez cały czas.

W rezultacie inni, którzy cię znają, mogą od razu zobaczyć cię na obrazach, które według ciebie w niczym cię nie przypominają – a kiedy zaczną wskazywać podobieństwa, ty też możesz zacząć je dostrzegać.

Jako osobisty przykład, od razu rozpoznałam siebie na zdjęciu po lewej stronie, ale dopiero gdy starsza wiceprezes ds. produktu Maya Lerner wskazała to, zobaczyłam siebie na zdjęciu po prawej stronie

Jako osobisty przykład, od razu rozpoznałam siebie na zdjęciu po lewej stronie, ale dopiero gdy starsza wiceprezes ds. produktu Maya Lerner wskazała to, zobaczyłam siebie na zdjęciu po prawej stronie

Tworzenie nowego modelu poprzez przesyłanie nowych zdjęć

Jeśli wszystkie otrzymane wyniki nie są optymalne, najlepszym sposobem na osiągnięcie lepszych jest ponowne rozpoczęcie procesu i wybranie tym razem innych zdjęć (lub większej ich liczby lub szerszej gamy). Pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wytycznych przy wyborze zdjęć do przesłania! Pomocne może być zrobienie kilku nowych zdjęć, aby „uzupełnić” to, czego mogło brakować w poprzedniej partii zdjęć, niezależnie od tego, czy są to zbliżenia, ujęcia górnej części ciała, ujęcia całego ciała, czy też ujęcia osoby patrzącej w różnych kierunkach. Jeśli jednak to zrobisz, postaraj się upewnić, że tło jest przynajmniej trochę inne w każdym z nich.

Gotowy na podróż w czasie? Wypróbuj AI Time Machine™!

_____________

Daniella Levy jest pisarką w MyHeritage z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pomaganiu firmom i organizacjom w opowiadaniu ich historii. Opierając się na swoim doświadczeniu w kreatywnym pisaniu, Daniella pomaga MyHeritage komunikować się i łączyć z użytkownikami, czy to poprzez artykuły edukacyjne, posty na blogu, skrypty wideo, czy kopie UX. Jest również autorką 3 książek.