MyHeritage odkrywa: Taylor Swift spokrewniona z Ludwikiem XIV, zwanym Królem Słońce

MyHeritage odkrywa: Taylor Swift spokrewniona z Ludwikiem XIV, zwanym Królem Słońce

Podczas gdy królowa popu Taylor Swift przygotowywała się do olśnienia Paryża i Lyonu podczas swojej obecnej trasy koncertowej Eras, nasz zespół przeprowadził badania dotyczące korzenii Taylor i odkrył, że jest ona w dalekim stopniu spokrewniona z królem Francji Ludwikiem XIV.

Ich powiązania rodzinne sięgają arystokratycznej Anglii w XIV wieku, a ich wspólnymi przodkami byli Michael de la Pole, drugi hrabia Suffolk i jego żona Katherine Stafford. Michael de la Pole był angielskim szlachcicem, który wspierał Henryka IV przeciwko Ryszardowi II pod koniec XIV wieku. W XVII wieku angielscy przodkowie Taylor wyjechali do amerykańskich kolonii i osiedlili się w Massachusetts, a kilka pokoleń później przenieśli się do Pensylwanii.

Po stronie Ludwika XIV ukazało się pokrowieństwo poprzez angielską szlachciankę Margaret de la Pole, która poślubiła hrabiego Béarn (w południowo-zachodniej Francji) w XV wieku. Jej prawnuczka została królową Węgier i Czech, a wnuczką tej ostatniej była Maria Medycejska, babka ze strony ojca francuskiego króla Ludwika XIV.

Ludwik XIV (1638-1715) jest dobrze znany z budowy wspaniałego Pałacu Wersalskiego.

A view of Versailles Palace, built by Louis XIV, and the palace gardens

Widok na pałac wersalski zbudowany przez Ludwika XIV i ogrody pałacowe

Przyjęcia Ludwika XIV w Wersalu były spektakularne. Król uwielbiał tańczyć, a jako młody król tańczył przed dworem w stroju słońca. W rezultacie założył Francuską Królewską Akademię Tańca, poprzedniczkę Akademii Opery Narodowej w Paryżu, która dziś szkoli tancerzy Opery Paryskiej.

Muzyka stale brzmiała w Wersalu i to nie tylko do tańca. Ludwik XIV uwielbiał nie tylko słuchać muzyki, ale także ją grać. Czy wiesz, że uczył się gry na gitarze od najlepszych muzyków swoich czasów i że uwielbiał śpiewać grając na gitarze? Najwyraźniej było to rodzinne!

Odkryj swoje własne powiązania rodzinne na MyHeritage.pl