MyHeritage sponsoruje centrum informacyjne w Polskim muzeum

MyHeritage sponsoruje centrum informacyjne w Polskim muzeum

MyHeritage jest partnerem merytorycznym Centrum Informacyjnego Muzeum Historii Żydów polskich, w Warszawie, które niedawno otworzyło drzwi do swojej wystawy stałej.

W ramach partnerstwa, nasza niedawno wprowadzona baza MyHeritage Library Edition jest dostępna na wszystkich komputerach w Centrum Informacyjnym muzeum, tym samym dając możliwość odwiedzającym darmowego korzystania z miliardów danych, akt i innych rekordów historycznych.

Muzeum w Warszawie dokumentuje podróż i historię Polskich Żydów od średniowiecza do chwili obecnej. W muzeum znajdują się wystawy, wykłady i Centrum Informacyjne wraz z dostępem do baz danych o tematyce historii i genealogii Żydów polskich.

Wystawa stała, która została otwarta w październiku, to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do dziś.

Wystawa ta zawiera 8 galerii, obejmujących 4000 mkw, które prezentują dziedzictwo i kulturę polskich Żydów, podkreśla różnorodność religijną i polityczną, ukazuje dramatyczne wydarzenia z przeszłości, Holocaust, aż po wydarzenia do czasów obecnych. Wystawa prezentuje artefakty, obrazy, instalacje interaktywne, rekonstrukcje i modele, projekcje wideo. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Jesteśmy podekscytowani będąc sponsorem Centrum Informacyjnego muzeum, tak aby pomóc wizytorom w poszukiwaniu ich dziedzictwa i rozpoczęcia czy kontynuacji odkrywania historii rodziny.

Mamy nadzieję, że dostęp ten pozwoli wielu odwiedzającym dowiedzieć się więcej o ich polskim dziedzictwie i historii społeczności żydowskiej w Polsce.