MyHeritage dodaje 4.7 milionów brazylijskich rekordów imigracyjnych

MyHeritage dodaje 4.7 milionów brazylijskich rekordów imigracyjnych

Z przyjemnością informujemy, że MyHeritage opublikował niezwykłą kolekcję 4,7 mln rekordów imigracyjnych z São Paulo w Brazylii. Większość rekordów obejmuje okres 1888-1960, a kilkaset sięga aż do 1880 roku. Wszystkie zawierają indeks stworzony przez MyHeritage i wysokiej jakości skany oryginalnych dokumentów. Większość zeskanowanych dokumentów zawiera zdjęcia paszportowe imigrantów. Jeśli masz krewnych, którzy wyemigrowali do Brazylii w tym czasie lub ogólnie do Ameryki Południowej przez Brazylię, możesz dokonać ekscytującego odkrycia, lokalizując ich zdjęcie i ważne szczegóły dotyczące ich życia w tej kolekcji.  

Przeszukaj Kolekcję: Brazylia, São Paulo, karty imigracyjne

Począwszy od 1880 roku, w ciągu niecałego stulecia, ogromna fala imigracji przywiodła przez Atlantyk do Brazylii 5,6 miliona ludzi. Imigranci z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec i innych miejsc przybyli w poszukiwaniu nowych możliwości pracy w tętniących życiem fabrykach i przemyśle rolniczym Brazylii. 

Kolekcja ta składa się z kart imigracyjnych, które zostały wydane w konsulatach brazylijskich na całym świecie. Karty były rozpatrywane po przybyciu do Brazylii, głównie w porcie Santos w São Paulo. Zapisy zawierają pełne imię i nazwisko osoby, datę i miejsce urodzenia, datę i miejsce przybycia, zgłoszone lub zadeklarowane miejsce zamieszkania, narodowość oraz imiona rodziców. Co ważne, większość zapisów zawiera również fotografię danej osoby.

Kolekcja ta zawiera nie tylko zapisy imigrantów, którzy planowali pozostać w Brazylii na stałe, ale także zapisy osób, które były przejazdem. W kolekcji można znaleźć również inne dokumenty związane z imigracją, takie jak wnioski paszportowe i przyjazdy rodowitych Brazylijczyków, choć stanowią one mniejszość zapisów.

Rejestracja imigracyjna była obowiązkowa, a imigrant miał za zadanie informować departament federalny, Sekretarza Bezpieczeństwa Publicznego, o wszelkich zmianach w statusie i miejscu zamieszkania, a także o zamiarze opuszczenia kraju poprzez wystąpienie o wizę specjalną. Te ostatnie można również znaleźć w ramach kolekcji, zawierającej aktualne informacje o osobie i miejscach, które zamierzała odwiedzić podczas podróży za granicę.

Przykłady

W kolekcji Brazylia, São Paulo, Dokumenty imigracyjne, znajdujemy zapisy dotyczące Richarda Hugh Fiska, znanego przez Brazylijczyków po prostu jako Pan Fisk.

Urodzony w Vermont 3 lutego 1922 roku, Richard stawiał czoła życiu w czasach zimnej wojny. Miał 20 lat, kiedy po raz pierwszy postawił stopę na brzegu Santosu, na zaproszenie starszego brata, który pracował w amerykańskim konsulacie. To, co miało być szybką wycieczką w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza, zmieniło się w nową rzeczywistość wraz z przyjęciem nowej narodowości.

Richard zakochał się w Brazylii i jej mieszkańcach i zostawił swoje życie w Stanach Zjednoczonych. Widząc ogromny potencjał w nauczaniu języka angielskiego jako drugiego języka, został nauczycielem, a później odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą w Brazylii, właścicielem jednej z największych sieci szkół językowych w Ameryce Południowej. Richard Fisk znany był również jako Pan Pep, urocza postać z silnym akcentem portugalskim, która przez kilka lat w telewizji uczyła języka angielskiego w prowizorycznej szkole.

Rekord zawiera imię Richarda, datę i miejsce urodzenia, datę przyjazdu, miejsce zamieszkania oraz imiona ojca i matki. Zawiera również linki do wszystkich dokumentów w kolekcji, które pasują do imienia Richarda i szczegółów, umożliwiając przejście od jednego do drugiego i lepsze zrozumienie jego podróży do i z Brazylii. Utrwalono w nim obraz Fiska podczas każdej z podróży do i z Brazylii poprzez zamieszczenie aktualnego zdjęcia paszportowego.

W kolekcji Kart (Dokumentów) Imigracyjnych z São Paulo dostępny jest imponujący zestaw 14 rekordów dokumentujących wydarzenia z życia Richarda Hugh Fiska, w tym jego oryginalna karta imigracyjna z 1950 roku oraz kolejne wnioski wizowe, gdy potrzebował wyjechać z kraju. Każda z nich posiada zdjęcie paszportowe, dzięki czemu możemy zobaczyć jak zmieniał się jego wygląd na przestrzeni lat. Jesteśmy również w stanie zobaczyć krótki okres w jego życiu, kiedy jego status zmieniał się z singla na żonatego, a następnie z powrotem na singla.

Dzięki wysokiej rozdzielczości wszystkich obrazów w kolekcji, mogliśmy skorzystać z narzędzi fotograficznych MyHeritage, aby pokolorować i ulepszyć ten wizerunek Richarda z jego pierwszego przyjazdu w 1951 roku.

Zdjęcie paszportowe na karcie imigracyjnej Richarda Fiska, 1950 rok. Zreperowane, ulepszone i pokolorowane na MyHeritage [Credit: MyHeritage Brazil, São Paulo Immigration Cards].

Zdjęcie paszportowe na karcie imigracyjnej Richarda Fiska, 1950 rok. Zreperowane, ulepszone i pokolorowane na MyHeritage [Credit: MyHeritage Brazil, São Paulo Immigration Cards].

Podsumowanie

Kolekcja kart imigracyjnych Brazylii, São Paulo jest nieocenionym zasobem dla każdego, kto szuka swoich przodków imigrantów, którzy rozpoczęli nowe życie w Brazylii lub Ameryce Południowej w ogóle. Te rekordy dołączają do naszej rosnącej kolekcji brazylijskich rekordów na MyHeritage, w tym ekskluzywnych rekordów narodzin, małżeństw i śmierci z Pernambuco, które ostatnio dodaliśmy, również zdigitalizowanych przez MyHeritage. Mamy nadzieję, że ta kolekcja zaoferuje nowe możliwości zbadania życia Twoich przodków i wzbogacenia Twojego drzewa genealogicznego.

Przeszukiwanie tych kolekcji jest bezpłatne. Aby wyświetlić te rekordy lub zapisać je do swojego drzewa genealogicznego, będziesz potrzebował subskrypcji na Dane lub Kompletną.

Jeśli posiadasz drzewo genealogiczne na MyHeritage, nasza technologia Record Matching powiadomi Cię automatycznie, jeśli rekordy z tej kolekcji pasują do Twoich krewnych. Będziesz mógł wtedy przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nową informację do swojego drzewa.

Ciesz się tą nową kolekcją!