W kwietniu i maju 2024 r. MyHeritage dodało 123 miliony zapisów historycznych

W kwietniu i maju 2024 r. MyHeritage dodało 123 miliony zapisów historycznych

Na przestrzeni kwietnia i maja 2024 roku dodaliśmy 123 milionów rekordów historycznych pochodzących z 18 kolekcji. Nowo dodane zapisy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Danii, Islandii, Norwegii, Grenlandii, Wysp Owczych, Włoch, Luksemburga i Anglii i obejmują akty narodzin, małżeństw i rozwodów, zgonów i pochówków, spisy ludności, listy wyborców, rejestry szkolne i książki telefoniczne. Wiele z tych kolekcji zawiera również zdjęcia.

W minionym miesiącu dodaliśmy 3 nowe i ważne kolekcje zapisów historycznych z Nowego Jorku: Akta urodzeń, małżeństw i zgonów z Nowego Jorku. Te obszerne kolekcje są jednymi z najważniejszych dostępnych obecnie zapisów online w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na temat tej kolekcji można znaleźć w naszym wpisie na blogu. Ponadto, dodaliśmy 11,6 miliona stron gazet z krajów nordyckich do OldNews.com, innowacyjnej witryny z gazetami historycznymi MyHeritage. Rekordy te i gazety oferują wyjątkowe możliwości dla badań nad historią rodziny.

Przeszukaj te kolekcje, aby odkryć ważne informacje dotyczące Twojej historii rodziny!

Poniżej prezentujemy nieco więcej informacji na temat każdej z kolekcji, którą dodaliśmy do bazy rekordów historycznych MyHeritage w miesiącach kwiecień i maj 2024.

Australia, inskrypcje cmentarne

W tej kolekcji znajdują się inskrypcje cmentarne z Australii, począwszy od 1802 roku. Zapisy zawierają zazwyczaj imię i nazwisko zmarłego, wiek w chwili śmierci, datę śmierci, miejsce pochówku, imiona rodziców i imię małżonka.

Australia, inskrypcje cmentarne

Australia, Queensland, Pochówki

W tej kolekcji znajdziemy zapisy pochówków z Queensland w Australii, począwszy od 1800 roku. Zapisy zwykle zawierają imię i nazwisko zmarłego, rok śmierci oraz datę i miejsce pochówku.

Australia, Queensland, Pochówki

Kanada, Nowy Brunszwik, dokumenty narodzin, 1801-1921

Kolekcja ta zawiera akta urodzeń z Nowego Brunszwiku w Kanadzie z lat 1801-1921. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę i miejsce urodzenia oraz imiona rodziców.span>

Kanada, Nowy Brunszwik, dokumenty narodzin, 1801-1921

Kanada, Nowy Brunszwik – małżeństwa

W tej kolekcji znajdziemy akta małżeństw z Nowego Brunszwiku w Kanadzie z lat 1789-1950. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej, ich wiek, datę i miejsce ślubu oraz imiona ich rodziców.

Kanada, Nowy Brunszwik – małżeństwa

Anglia, transkrypcje pochówków od biskupów hrabstwa Cheshire, 1569-1933

W tej kolekcji zawarte zostały transkrypcje biskupów dotyczące pochówków z Cheshire w Anglii w latach 1569-1933. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko zmarłego, miejsce zamieszkania, wiek w chwili śmierci, datę i miejsce pochówku, imiona rodziców i imię małżonka.

Anglia, transkrypcje pochówków od biskupów hrabstwa Cheshire, 1569-1933

Anglia, rejestry szkół w hrabstwie Cheshire, 1796-1909

W tej kolekcji znajdziemy rekordy uczniów z różnych szkół w Cheshire w Anglii w latach 1796-1909. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, datę urodzenia, miejsce zamieszkania, lata uczęszczania i miejsce szkoły oraz imiona i nazwiska rodziców.

Anglia, rejestry szkół w hrabstwie Cheshire, 1796-1909

Włochy, książki telefoniczne

W tej kolekcji znajdziemy rekordy książek telefonicznych z Włoch z lat 2001, 2003, 2005, 2008, 2010 i 2011. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby oraz rok i miejsce zamieszkania.

Włochy, książki telefoniczne

Luksemburg, książki telefoniczne

W tej kolekcji znajdziemy rekordy spisu książek telefonicznych z Luksemburga z lat 1997, 2001, 2002 i 2003. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby oraz rok i miejsce zamieszkania.

Luksemburg, książki telefoniczne

Holandia, książki telefoniczne

Zbiór ten zawiera rekordy książek telefonicznych z Holandii z lat 1997, 2001, 2002, 2003, 2005 i 2011. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, rok i miejsce zamieszkania oraz ewentualnych krewnych.

Holandia, książki telefoniczne

Gazety skandynawskie z OldNews.com™

Prezentowany indeks historycznych gazet, czasopism i dzienników lokalnych, regionalnych i krajowych pochodzi z krajów i terytoriów skandynawskich: Szwecji, Danii, Norwegii, Islandii, Grenlandii, Finlandii i Wysp Owczych. Uwzględnia zaawansowane optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) dla treści sięgających 1666 roku. Gazety są niezbędnym elementem badań genealogicznych, ponieważ zawierają obszerne informacje o ludziach w drzewie genealogicznym, dzięki historiom, nekrologom i innym zamiennikom aktów urodzenia, małżeństwa i zgonu.

Co więcej, strony poświęcone społeczeństwu i historie o lokalnym charakterze często zawierają szczegółowe zapisy aktywności i wydarzeń w danej społeczności i niejednokrotnie dostarczają więcej informacji o konkretnych osobach, dzięki którym historia rodziny nabiera życia. Często zawierają również historie z kontekstem historycznym czasów, w których żyli dani przodkowie. Zdjęcia tych gazet można obejrzeć w serwisie OldNews.com.

Gazety skandynawskie z OldNews.com™

Spis ludności stanu Kansas, USA z 1905 r.

W tej kolekcji znajdziemy zapisy spisu ludności ze stanu Kansas w Stanach Zjednoczonych z roku 1905. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, miejsce urodzenia, wiek, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania.

Spis ludności stanu Kansas, USA z 1905 r.

Spis ludności stanu Kansas, USA z 1915 r.

W tej kolekcji znajdziemy zapisy spisu ludności ze stanu Kansas w Stanach Zjednoczonych z roku 1915. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, miejsce urodzenia, wiek, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania.

Spis ludności stanu Kansas, USA z 1915 r.

Spis ludności stanu Kansas, USA z 1925 r.

W tej kolekcji znajdziemy zapisy spisu ludności ze stanu Kansas w Stanach Zjednoczonych z roku 1925. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, miejsce urodzenia, wiek, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania.

Spis ludności stanu Kansas, USA z 1925 r.</

Spis ludności stanu Massachusetts, USA z 1855 r.

W tej kolekcji znajdziemy zapisy spisu powszechnego ze stanu Massachusetts w Stanach Zjednoczonych z roku 1855. Rekordy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko osoby, miejsce urodzenia, wiek, krewnych w gospodarstwie domowym i informacje o miejscu zamieszkania.

Spis ludności stanu Massachusetts, USA z 1855 r.

Nowy Jork, USA, dokumenty urodzenia z miasta Nowy Jork, 1866-1909

W tej kolekcji znajdziemy akta urodzeń z Nowego Jorku, Stany Zjednoczone, z lat 1866-1909. Zapisy zazwyczaj zawierają imię dziecka, datę i miejsce urodzenia, imiona rodziców oraz informacje o ich narodzinach.

Nowy Jork, USA, dokumenty urodzenia z miasta Nowy Jork, 1866-1909

Nowy Jork, dokumenty dot. zgonów w mieście Nowy Jork, USA, 1866-1948

W tej kolekcji znajdziemy zapisy zgonów z Nowego Jorku, w stanie Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych, z lat 1866-1948. Zapisy zwykle zawierają imię i nazwisko zmarłego, datę i miejsce urodzenia, wiek w chwili śmierci, datę i miejsce śmierci, imiona rodziców i imię małżonka.

Nowy Jork, dokumenty dot. zgonów w mieście Nowy Jork, USA, 1866-1948

Nowy Jork, dokumenty dot. związków małżeńskich z miasta Nowy Jork, USA, 1866-1949

W tej kolekcji znajdziemy akta małżeństw z Nowego Jorku, Stany Zjednoczone, z lat 1866-1949. Zapisy zazwyczaj zawierają imiona pana młodego i panny młodej, ich miejsce urodzenia, wiek, datę i miejsce ślubu oraz nazwiska rodziców.

Nowy Jork, dokumenty dot. związków małżeńskich z miasta Nowy Jork, USA, 1866-1949

Nowy Jork, listy wyborców miasta Nowy Jork, USA, 1924 r.

W tej kolekcji znajdziemy zapisy dotyczące wyborców zarejestrowanych w wyborach w 1924 roku w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. Lista pierwotnie została stworzona przez New York City Board of Elections i wydana w City Record, gazecie rządowej. Zapisy zazwyczaj zawierają imię i nazwisko wyborcy oraz miejsce zamieszkania.

Tę kolekcję uzyskaliśmy dzięki wyjątkowej pracy i wysiłkom Reclaim the Records.

Nowy Jork, listy wyborców miasta Nowy Jork, USA, 1924 r.

Przykłady

Nowo dodany spis ludności stanu Kansas, USA z 1905 roku zawiera rekord Dwighta Eisenhowera. Urodził się jako David Dwight Eisenhower i nosił przydomek „Ike”. Ten amerykański wojskowy i mąż stanu był 34. prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1953-1961. W czasie II Wojny Światowej Eisenhower był Naczelnym Dowódcą Alianckich Sił Ekspedycyjnych w Europie. Zajmował się planowaniem i nadzorowaniem kluczowych operacji, w tym inwazji na Normandię w 1944 roku, i uzyskał pięciogwiazdkowy stopień generała armii.

W tym rejestrze z 1905 roku widnieje 14-letni Eisenhower, co stanowi wgląd w jego wczesne życie w Abilene w stanie Kansas, zanim jeszcze stał się ważną postacią w historii świata. Wymienieni członkowie rodziny to jego rodzice, D.J. Eisenhower i Ida Eisenhower, wraz z rodzeństwem A. Eisenhowerem, Edgarem Eisenhowerem, Royem Eisenhowerem, Earlem Eisenhowerem i Miltonem Eisenhowerem.

Podsumowanie

Żywimy ogromną nadzieję, iż nowo dodane zapisy historyczne posłużą Wam w Waszych badaniach nad historią rodziny. Samo przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. W chwili, kiedy jednak chcemy dodać rekord do swojego drzewa, lub też zapisać go w drzewie, będziemy musili posiadać subskrypcję

Żywimy ogromną nadzieję, iż nowo dodane zapisy historyczne posłużą Wam w Waszych badaniach nad historią rodziny. Samo przeszukiwanie kolekcji na MyHeritage jest bezpłatne. W chwili, kiedy jednak chcemy dodać rekord do swojego drzewa, lub też zapisać go w drzewie, będziemy musili posiadać subskrypcję kompletną, na dane lub Omni plan.

Dla tych, którzy posiadają już drzewa rodzinne na MyHeritage, w chwili kiedy którykolwiek rekord będzie pasował do Twojego krewnego, nasza technologia Record Matching wyśle Ci o tym powiadomienie. Będziesz wtedy mógł przejrzeć rekord i zdecydować, czy chcesz dodać nowe informacje do swojego drzewa genealogicznego.

Życzymy Ci wspaniałych odkryć z nowo dodanymi kolekcjami!