Podziel się z nami historią rodziny i WYGRAJ subskrypcję

Komentarze

Na przestrzeni lat otrzymaliśmy od Was niezliczoną (a właściwie zliczoną) liczbę wyjątkowych historii rodzinnych. Wyjątkowych, dlaczego? Choć nie można włożyć tych historii do jednego worka “unikalności”, każda z tych opowieści, przeżyć jest na swój sposób nadzwyczajna.

Tutaj chciałabym przytoczyć, jakże “prawdziwy” cytat Richarda Paula Evansa:

“Rodzina jest dla człowieka niczym płótno dla artysty. Przelewamy na nie nasze najwspanialsze marzenia. Kreślimy je często w sposób niedoskonały i nieudolny, ale wszyscy jesteśmy przecież zaledwie amatorami w sztuce życia. Jeśli jednak nie skupiamy się na roztrząsaniu własnych pomyłek, z czasem powstają w ten sposób prawdziwe arcydzieła. Z czasem uczymy się także, że to nie piękno końcowego efektu godne jest najwyższej pochwały, lecz wysiłek, jaki wkłada się w jego malowanie.”

Odnosząc się do cytatu, jak i przemyśleń, chciałabym dodać, iż odkrywanie historii, analizowanie przeszłości naszych potomków pozwoli nam zapewne na wiele refleksji, na dostrzeżenie wielu synchronizacji, podobieństw, kontynuacji, i wniosków. Wniosków, które pozwalają nam budować własne życie, wracając pamięcią do korzenii. Bo choć jesteśmy częścią rodziny, każdy z nas to niesamowita indywidualność, która urodziła się w danym miejscu, czasie, w danej rodzinie, i kulturze.

W tym wpisie zapraszam Was do przesyłanie nam historii rodzinnych, dziękujemy Wam za dzielenie się nimi – od wspomnień rodzinnych, historii odnalezionego przodka, historii starego listu, emigracji krewnych, lub odnalezienia przodków z naszą funkcją Smart Matches czy Record Matcheszapewne swoją pracą motywujecie innych poszukiwaczy, i sprawiacie, iż historia ta nie zaginie.

Każda opublikowana na blogu historia (opatrzona w zdjęcia) zostanie nagrodzona roczną subskrypcją PremiumPlus, która pozwoli Wam na pogłębienie dotychczasowych odkryć! Czekamy na Wasze historie na katarzyna@myheritage.com

Zostaw komentarz

Adres email jest prywatny i nie zostanie wyświetlony