Ma Pan na myśli wersję 7.0 czy też możliwość edycji drzewa na smartfonach i tabletach – drzew opublikowanych z FTB?
Serdecznie pozdrawiam.
Mamy przyjemność poinformować Was o wydaniu nowej i darmowej wersji 2.0 aplikacji mobilnej MyHeritage, zawierającej mnóstwo nowych, ciekawych funkcji. Teraz możecie tworzyć i edytować swoje drzewo genealogiczne, dodawać więcej informacji i zabierać swoje dziedzictwo ze sobą gdziekolwiek jesteście.
Nasza aplikacja mobilna jest dostępna dla iPada, iPhone’a i Androida – smartfonów i tabletów, w 32 językach, i została zoptymalizowana dla każdej platformy, korzystającej z najnowocześniejszych technologii HTML5 i SVG. Pobierz teraz nową aplikację, za darmo, z App Store lub Google Play.
Jeśli posiadasz już starszą wersję, nowa aplikacja zostanie zaktualizowana bezproblemowo bez naruszania danych. W ramach przypomnienia, bezpłatna aplikacja mobilna MyHeritage w wersji 1.0 wprowadzona po raz pierwszy w grudniu 2011 roku szybko stał się popularna wśród naszych użytkowników. Do tej pory pobrano ją 1,35 miliona razy. Pierwsza wersja posiadała drzewo genealogiczne tylko do odczytu i udostępnianie zdjęć. Zaktualizowaliśmy aplikację w kwietniu 2012 roku i wdrożyliśmy wersję 1.2 dodając przyjazną mobilną Super Wyszukiwarkę, do przeszukiwania miliardów rekordów historycznych „w ruchu”. Wersja 2.0 udostępniona dzisiaj była tworzona już od dawna.
Nowość: edytuj swoje drzewo w ruchu
Nowa aplikacja w wersji 2.0 pozwala tworzyć i edytować swoje drzewo genealogiczne, dodawać krewnych i zdjęcia, edytować profile, informacje i wydarzenia – gdziekolwiek jesteś – w Twoich dłoniach. Spotkanie z członkami rodziny? Wraz ze swoimi krewnymi, możecie dodać brakujące szczegóły i poprawić błędy na miejscu, z nowymi ekranami do edycji. Strony profilowe również zostały zoptymalizowane dla urządzeń mobilnych.
Dodawanie osób do swojego drzewa genealogicznego
Najważniejszą cechą w nowej wersji aplikacji jest możliwość dodawania osób w drzewie. Możecie zauważyć, że karty osoby w drzewie genealogicznym mają teraz mały przycisk „+” pod spodem. Naciśnijcie go, aby dodać krewnego do każdej osoby.
Logowanie się lub rejestrowanie się
Po instalacji aplikacji po raz pierwszy, możecie dotrzeć do głównego menu.
Kliknij „Drzewo genealogiczne”, aby rozpocząć.
Jeśli jest to Wasz pierwszy raz z aplikacją zostaniecie poproszeni o zalogowanie się na MyHeritage, lub założenie konta.
Jeśli macie już założone konto, wystarczy podać nazwę użytkownika i hasło, a następnie wybrać „Zaloguj”. Jeśli jesteście nowi na MyHeritage i nigdy nie zakładaliście wcześniej konta możecie zarejestrować się za darmo z aplikacji. Rejestracja nie była możliwa w poprzednich wersjach aplikacji mobilnych i jest to nowa funkcja.
Mobilne strony profile i informacje o edycji
Wpisywanie w wyświetlacz drzewa osobę na komórce wyświetli ulepszoną stronę profilową, która ma trzy zakładki – info, wydarzenia i rodzina. W każdej z tych kart, wybierz „Edytuj”, aby dodać, usunąć lub edytować informacje.
Zapraszanie członków rodziny
Możecie edytować informacje danej osoby, jak pokazano wcześniej, i możecie wpisywać adres e-mail.
Czyniąc to będziecie mieć możliwość zaproszenia tej osoby do witryny rodziny (domyślnie jest ustawione na nie zapraszanie, chyba, że o to poprosicie).
Zapraszanie jest zalecane, aby umożliwić poszczególnym członkom rodziny, którym ufacie, aby mogli uzyskać dostęp do drzewa i dodawać więcej informacji, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej lub zwykłej przeglądarki na swoim komputerze.
Dodawanie zdjęć do drzewa
W każdym drzewie genealogicznym, zaleca się dodanie, co najmniej jednego zdjęcia dla każdej osoby, co sprawi, że drzewo genealogiczne zacznie żyć. Jeśli bierzecie udział w wydarzeniu rodzinnym z jednym ze swoich krewnych, któremu brakuje zdjęcia w drzewie, teraz masz szansę je dodać! Wystarczy wyciągnąć swój smartphone wyposażony w aparat, wejść w aplikację i zrobić zdjęcie jemu lub jej (za ich zgodą!), a następnie załadować zdjęcie bezpośrednio do drzewa – to trwa tylko parę sekund!
Aby to zrobić, odwiedźcie profil w drzewie genealogicznym, do którego chcesz dodać zdjęcie, a następnie wybierz zieloną ikonę kamery poniżej miejsca na zdjęcie.
Będziecie wtedy zapytani, czy zrobić teraz nowe zdjęcie za pomocą aparatu, lub będziecie mogli wybrać jedno ze zdjęć, które wykonaliście wcześniej.
Smartfony mogą również wykonać odpowiednią pracę jako „skanery”. Więc jeśli odwiedzacie krewnego, który ma wspaniałe stare rodzinne zdjęcia w pudełku na buty lub w starym albumie fotograficznym, możecie zrobić zdjęcia z nich przy użyciu smartfonu, a następnie przesłać je w sposób opisany powyżej do drzewa genealogicznego.
Badania historii rodziny „w ruchu”
Mobilna aplikacja posiada przyjazną – wersję Super Wyszukiwarki MyHeritage dla historycznych rekordów. Aby skorzystać z tej funkcji kliknijcie „Badania” w aplikacji w menu głównym.
Użyjcie Super Wyszukiwarki, aby dowiedzieć się więcej o historii rodziny przez zbadanie miliardów rekordów z kolekcji danych MyHeritage. Zawierają one dane: drzew genealogicznych, narodzin, ślubów, zgonów, jak również dane imigracyjne, wojskowe i spisy powszechne, czasopisma i wiele więcej. Niektóre rekordy są do przeglądania, a inne wymagają subskrypcji danych do MyHeritage.
Opcja ta jest idealna, jeśli macie urządzenie mobilne ze sobą, gdy jesteście na zewnątrz, w bibliotece lub na cmentarzu i chcecie prowadzić badania na miejscu. Będziecie potrzebowali połączenia z Internetem, jako, że funkcja Super Wyszukiwarki nie działa, kiedy urządzenie mobilne nie jest podłączone do Internetu.
Praca z witryną rodziny
Aplikacja mobilna łączy się z witryną rodzinną na MyHeritage. Wszelkie zmiany dokonane za pomocą aplikacji pojawią się natychmiast w witrynie rodziny na MyHeritage.com i odwrotnie. Wasza strona będzie zawsze zsynchronizowana.
Jeśli używacie programu Family Tree Builder do budowy drzewa genealogicznego MyHeritage nie będzie możliwe edytowanie swojego drzewa genealogicznego za pomocą aplikacji. Drzewo wyświetlane na urządzeniu przenośnym będzie tylko do odczytu. Jednakże w ciągu kilku miesięcy będziecie mogli także mieć możliwość edycji drzewa Family Tree Builder za pomocą aplikacji mobilnej.
Udostępnianie zdjęć
Ostatni według kolejności, ale nie w znaczeniu, co do ważności, mobilna aplikacja pozwala na łatwe udostępnianie zdjęć z członkami rodziny. Dostęp ten uzyskacie dotykając „Udostępnianie zdjęć” z menu głównego aplikacji.
Dzięki funkcji udostępniania zdjęć możecie uchwycić rodzinne chwile w momencie ich trwania i szybko udostępniać je osobom, których kochacie i automatycznie możecie zapisać je w witryny rodziny, gdzie będą przechowanie przez wiele, wiele lat. Przyzwyczajcie się do robienia nowych zdjęć rodzinnych w ten sposób, gdyż dzięki temu nie zostaną utracone lub zagubione.
Zróbcie nowe zdjęcia dotykając zieloną ikonę kamery w prawym górnym rogu.
Aplikacja wyświetla strumień zdjęć ostatnio przesłanych do witryny rodziny, abyście ich nie przeoczyli.
Ustawienia aplikacji
Aby uzyskać dostęp do ustawień i zmienić opcje konfiguracji, kliknij ikonę koła.
Tutaj możecie zmienić ustawienia udostępniania zdjęć. Możecie również dodać swoją opinie i sugestie w celu ulepszenia aplikacji.
Wreszcie, możecie się wylogować się z tego miejsca, jeśli chcecie.
Pobierz teraz aplikację za darmo
Mamy więcej ulepszeń nad którymi pracujemy. Możecie liczyć na nas, że szybko dodamy więcej funkcji i poprawimy mobilne doświadczenie. Ale teraz, jako, że udostępniliśmy nową wersję 2.0, mamy nadzieję, że będziecie cieszyć się nowej aplikacji. Czekamy na wasze opinie i sugestie.
Twój Team MyHeritage
10 stycznia, 2013
Ma Pan na myśli wersję 7.0 czy też możliwość edycji drzewa na smartfonach i tabletach – drzew opublikowanych z FTB?
Serdecznie pozdrawiam.
10 stycznia, 2013
Tak mam na myśli wersję 7 .
11 stycznia, 2013
Panie Łukaszu. Plany są za 3-4 miesiące wprowadzić nową wersję. Także musi Pan się liczyć z kilkoma miesiącami. Dokładnej daty nie możemy podać, gdyż może ona się zmienić.
Serdecznie pozdrawiam.
13 stycznia, 2013
Czy tę aplikację można zainstalować na Nokii C6?
14 stycznia, 2013
Dzień dobry,
Panie Jacku, jak się orientuję Nokia C6 jest z systemem operacyjnym Symbian. Nasza aplikacja jest tylko na Smartfony z systemem Androida i Apple iOS.
Serdecznie pozdrawiam,
Justyna
14 stycznia, 2013
Niestety nie mogłem sobie pozwolić na przeczytanie całego powyższego tekstu, dlatego zapytam tutaj. Czy używając tej aplikacji na telefonie/tablecie z Androidem, pozbawiony zostanę możliwości edycji drzewa online przez przeglądarkę internetową. Kiedyś użyłem programu i edycja online została wtedy zablokowana, musiałem prosić na forum o odblokowanie tej możliwości. Chciałbym po prostu teraz uniknąć takiej sytuacji.
14 stycznia, 2013
Panie Konradzie,
dziękuję za zapytanie. Trafne pytanie – nie zostanie Pan pozbawiony możliwości edycji drzewa na komputerze. Może Pan spokojnie edytować drzewo na laptopie/pc oraz na innych urządzeniach mobilnych bez obawy utraty edycji. Dane się synchronizują. Także nie trzeba ich wprowadzać dwa razy.
Serdecznie pozdrawiam,
Justyna
7 lutego, 2013
Czy planujecie wprowadzenie aplikacji na urządzenia z oprogramowaniem Symbian?
8 lutego, 2013
Panie Sylwestrze, jak na razie niestety nie mamy tego w planach. Serdecznie pozdrawiam.
20 marca, 2013
Witam, zainstalowałem aplikację lecz niestety nie mogę edytować z poziomu iPhone, czy trzeba gdzieś odznaczyć możliwość edycji drzewa ?
20 marca, 2013
Dzień dobry! Nie trzeba nic zaznaczać, może Pan edytować drzewo na iPhone. Jednakże jeśli Pana drzewo jest opublikowane z programu Family Tree Builder – nie ma takiej możliwości jak na razie.
Serdecznie pozdrawiam,
Justyna
17 maja, 2013
Witam. Niestety, brak możliwości instalacji na tablecie z Androidem. Dla tabletu Google/Asus Nexus 7, aplikacja posiada status „produkt nie zgodny z urządzeniem”.
Kiedy aplikacja zostanie udostępniona dla tych urządzeń?
8 kwietnia, 2015
Czy korzystanie z tej aplikacji oraz całego programu myheritage jest płatne ,jeśli tak to jakie są stawki ?
8 kwietnia, 2015
@Kaia, jest bezpłatna, pozdrowienia
Ctrl+C/⌘+C
Łuaksz
10 stycznia, 2013
To kiedy można się spodziewać aktualizacji FTB??