MyHeritage przejął FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords.com!

MyHeritage przejął FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords.com!

Z wielką przyjemnością informujemy o przejęciu FamilyLink.com Inc., firmę z Utah z USA, która obsługuje strony internetowe FamilyLink.com oraz WorldVitalRecords.com! Teraz każdy kto posiada przodków, którzy wyemigrowali do lub z USA będzie mógł odnaleźć informacje na ich temat oraz ich historii rodziny.

Obecnie w USA mieszka około 10 mln ludzi polskiego pochodzenia, zarówno Polacy mieszkający w Polsce jak i zagranicą dzięki połączeniu MyHeritage z FamilyLink będą mogli w łatwiejszy sposób szukać danych o swoich przodkach i krewnych. Wydawałoby się, że najczęściej poszukiwane są nazwiska takie jak Nowak, Kowalski, ale musi Wam powiedzieć, że dużo więcej polskich nazwisk cieszy się ogromną popularnością, w tym Lewandowscy, Falkowscy i wiele więcej. Może wśród tych nazwisk znajdują się również nazwiska waszych przodków? Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby to sprawdzić już dzisiaj!

Na pewno znacie aktorkę Jane Krakowski, z popularnego przez laty w Polsce serialu Ally McBeal posiada ona polskich przodków i jak widzicie polskie nazwisko :-). Co może być również ciekawe i przydatne podczas poszukiwań to to, że w Polsce w większości przypadków odmieniamy nazwiska dla mężczyzn i kobiet, czyli dla mężczyzn pozostaje -ski, dla kobiety -ska. W USA deklinacja zatarła się i przodkowie pozostawiali nazwisko w formie męskoosobowej! Tak jak w przypadku przodków wspomnianej powyżej Jane Krakowski. Jest wiele gwiazd posiadających polskich przodków, kilka razy pisaliśmy na Blogu o sławach amerykańskich z polskim pochodzeniem. Szczegółową listę Amerykanów Polskiego pochodzenia możecie zobaczyć tutaj.

Ale to nie tylko sławne osoby tworzą historię, ale także genealogia zwykłych ludzi, czyli naszych dziadków, pradziadków, ich rodzin, które z różnych przyczyn czy politycznych, czy też ekonomicznych emigrowali do USA. Zacytuje tutaj Panią Małgorzatę Nowaczyk, która często gościnnie pojawia się na naszym Blogu, a której przodkowie jak i ona sama wyemigrowała do Kanady. „Fascynują mnie kobiety w mojej rodzinie – często bezimienne – które rodziły i karmiły, dzięki którym dzieci wyrastały na ludzi i bez których nie byłoby naszych pokoleń! Chciałabym jakoś wyrazić im wdzięczność za ich wytrwałość, za katorżniczą pracę i za wolę życia. Ich siła i energia jest we mnie nadal.

Większość ludzi chce odkryć historie swoich rodów, każda historia jest piękna, nie wszystkie udało się jeszcze nam odtworzyć, dlatego też mamy nadzieje, że przejęcie FamilyLink oraz WorldVitalRecords pomoże Wam odnaleźć nie dopasowane jeszcze puzzle historii waszych rodzin, aby w końcu odkryć przeszłość Waszych przodków.

Przejęcie FamilyLink i WorldVitalRecords jest naszym siódmym i zarazem największym z dotychczasowych przejęć, obydwie wspomniane powyżej strony dołączą do rodziny MyHeritage! Ta interesująca wiadomość została opublikowana w Techcrunch, jak również komunikat prasowy został wysłany do prasy i możecie go przeczytać tutaj.

Strony WorldVitalRecords.com i FamilyLink.com - obecnie tylko w języku angielskim. Kliknij na obrazek, aby wyświetlić w pełnym rozmiarze.

Strony WorldVitalRecords.com i FamilyLink.com - obecnie tylko w języku angielskim. Kliknij na obrazek, aby wyświetlić w pełnym rozmiarze.

Jak widzicie powyższe strony są obecnie tylko w języku angielskim, jednakże nie przeszkadza to w poszukiwaniach! Wpisujemy dane typu imię, nazwisko, miejsce, rok – co tylko jest nam znane i uruchamiany poszukiwanie! Możemy też sprawdzić, jakie dane są do przeszukiwania według podziału na kraje!

Poniżej znajduje się kilka informacji o tej wiadomości i jej znaczeniu dla użytkowników i genealogicznego świata:

Dlaczego MyHeritage zainteresowało się FamilyLink?

FamilyLink stał się jednym z głównych graczy na przestrzeni historii rodziny i śledziliśmy jego poczynania począwszy od 2006 roku. Jak możecie zobaczyć w liście najlepszych witryn genealogicznych sporządzonych przez progenealogists w 2011 roku, FamilyLink uplasował się na 8 pozycji, natomiast WorldVitalRecords na 30. Istotnym faktem jest, że MyHeritage zajął 2 miejsce na tej liście i dzięki przejęciu pnie się do góry.

FamilyLink było szczególnie interesujące dla MyHeritage, ponieważ jego główną wartością, której nam brakowało są: historyczne dane, a dokładnie miliardy danych. Historyczne dane są ważnym partnerem jaki będziemy mogli zaoferować miłośnikom historii rodziny, aby poszukiwanie krewnych stawało się jeszcze łatwiejsze. Użytkownicy będą mogli korzystać z automatycznie dopasowanych danych do rekordów historycznych, takich jak daty urodzenia, śmierci itp. Ponadto, FamilyLink pozwalał samodzielnie przeszukiwać największą na świecie kolekcję historycznych gazet. Na MyHeritage.pl, nie będzie trzeba przeszukiwać ręcznie tych danych. Nasi użytkownicy już załadowali 21 mln drzew genealogicznych, z prawie miliardem profili, więc mamy zamiar uruchomić automatyczne wyszukiwanie, w imieniu każdego z naszych użytkowników, a istotne wzmianki o jego/jej przodkach, które zostały opublikowane w gazetach w ciągu ostatnich 300 lat zostaną dopasowane. I wówczas zostaną pokazane najlepsze wyniki jakie udało się nam odkryć. To samo oczywiście ze wszystkimi treściami historycznymi. Jest to historia rodziny w najlepszym wydaniu jakie tylko może być, czyli wygodna, edukacyjna, przyjemna i łatwa do dzielenia się z rodziną.

Co dokładnie Użytkownicy MyHeritage z tego będą mieć, jak będzie wyglądała integracja?

Połączenie to daje MyHeritage uzupełniające wartości z korzyścią dla obecnych i nowych użytkowników MyHeritage. Wszystkie treści na MyHeritage były do tej pory generowane przez użytkowników, mamy tutaj na myśli drzewa genealogiczne oraz zdjęcia rodzin, natomiast cała zawartość FamilyLink składa się z historycznych danych. Wszystkie historyczne dane będą stopniowo dodawane do MyHeritage, dodając wiele wartości dla użytkowników, szczególnie gdy Smart Matching zostanie włączony do tego, aby automatycznie znaleźć odpowiednie zapisy historyczne użytkownikom dla ludzi w ich drzewach genealogicznych. Poprzez uwydatnienie historycznych danych użytkownicy będą mogli rzucić światło na przeszłość i odkryć znacznie więcej z historii ich rodziny.

Czy abonenci subskrypcji MyHeritage uzyskają dostęp do danych FamilyLink za darmo?

Nie, ale abonenci MyHeritage, czyli osoby posiadające Premium i PremiumPlus otrzymują wyższe rabaty do subskrypcji FamilyLink niż ktokolwiek inny. Teraz jest doskonały czas na zakup subskrypcji, z powodu świetnej zniżki i osoby rozpatrujące zakup Premium są przez nas szczególnie zachęcane do zakupu teraz, jako, że tylko z kontem Premium i Premiumplus można otrzymać aż tak atrakcyjne ceny na zakup subskrypcji w FamilyLink. Teraz mamy okres wprowadzenia produktu, początkowo jak wspomnieliśmy ceny oferowane z świetnymi rabatami, później tego nie będzie.

Jakiego typu dane historyczne posiada FamilyLink?

W FamilyLink znajduje się wiele tysięcy zbiorów danych i można je przeglądać tutaj: http://familylink.com/contentsearch.aspx?placeheader=state. Składają się na nie gazety, daty urodzenia, małżeństwa, zgonu, spisy ludności, dane o służbie wojskowej, imigracji, historyczne mapy, roczniki i wiele innych rodzajów treści.

Ile danych historycznych posiada FamilyLink?

FamilyLink.com posiada kilka miliardów nazwisk zamieszczonych w bazie danych w spisach jak również w zapisach urodzenia, małżeństwa i śmierci. Najnowsze podliczenia danych wykazują ponad 4 mld nazwisk. Zawiera on największą kolekcję gazet w Internecie, z ponad 100 mln gazet od rocznika 1739 do dnia dzisiejszego, wojskowe roczniki, jak również największy na świecie internetowy indeks grobowców i ich fotografii.

Dla których krajów dane FamilyLink są istotne?

Dane w FamilyLink są ważne dla wszystkich krajów w tym Polski. Spora część danych jest związana z USA, Wielką Brytanią, Irlandią, Kanadą i Australią. Istnieją także treści odnoszące się do więcej niż 50 kolejnych krajów w tym właśnie Polski, ale jest tych danych troszkę mniej. W bazie FamilyLink mieszczą się między innymi dane Szkotów w Polsce, Rosji i innych krajach bałtyckich w latach 1550 – 1850, Poczet Szlachty Galicyjskej i Bukowinskiej jak również dane Polskich Pionierów Wirginii i Kentucky z uwagami co do genealogii rodziny Sadowskich, które ostatnio zostały zaktualizowane oraz wiele więcej! Dane FamilyLink mogą być przydatne niemal dla wszystkich użytkowników na całym świecie, dlatego, że użytkownicy MyHeritage mają przodków, którzy wyemigrowali do USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady i Australii. Wielu Polaków posiada ścisłe więzi z Amerykanami, teraz będą w stanie je odnowić.

Gdy Polska straciła niepodległość pod koniec XVIII wieku w czasach rozbiorów, niektórzy polscy patrioci, wśród nich Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko, wyjechali do USA, żeby pomóc w walce o jej niepodległość.

Polacy zaczęli emigrować w większych liczbach do Stanów Zjednoczonych już w XIX wieku, po powstaniach narodowych. Głównie osiedlali się w stanach Nowej Anglii i w stanie Illinois. Kolejne duże fale emigracji z Polski do USA powstawały z powodów zarobkowych od drugiej połowy XIX wieku aż do 1939 r., potem po roku 1980, z przyczyn politycznych (po II wojnie światowej) i z przyczyn ekonomicznych i politycznych (lata 80 XX wieku).

Chociaż pierwsi imigranci polscy przypłynęli do Ameryki już w 1608 r. do miasta Jamestown w stanie Wirginia, największa fala polskiej imigracji była na początku XX wieku. Według danych oficjalnych, ponad 1,5 miliona imigrantów polskich przeszło przez Ellis Island między rokiem 1899 a 1931. Oficjalny spis ludności z 1940 r. podawał 993 479 Amerykanów urodzonych w Polsce oraz 2 416 320 tych, którzy w dzieciństwie używali języka polskiego.

Czy MyHeritage będzie dodawało treści historyczne dla innych krajów?

Tak! Odgrywa to ważną rolę w naszych planach na przyszłość. Szczególnie w przypadku krajów, w których MyHeritage jest liderem na rynku historii rodziny, czyli w większości krajów w Europie w tym Polski i Ameryce Południowej jak i wielu dodatkowych krajach.

Jaka jest różnica pomiędzy FamilyLink i MyHeritage?

FamilyLink.com jest serwisem o treściach historycznych z dużą ilością danych i zapisów z dużymi wartościami dla tych, którzy szukają swoich rodzinnych korzeni. MyHeritage.com jest portalem społecznościowym online, gdzie ludzie mogą tworzyć i udostępniać swoje drzewa genealogiczne, odnajdować krewnych i korzystania z tych linków, aby odkrywać swoją przeszłość. Poprzez zakup FamilyLink.com i WorldVitalRecords.com, MyHeritage, również rozpocznie dostarczanie danych historycznych.

Jak dokładnie będzie to działało? Czy FamilyLink przybierze nazwę MyHeritage?

Zdecydowaliśmy o tym, że zachowamy obydwie marki, ale dodaliśmy pod nimi wzmiankę „Firma MyHeritage”. Aby przedstawić połączenie, ogłosiliśmy, że bardzo szczodre zniżki zostaną zaoferowane dla każdego serwisu dla ich istniejących użytkowników. Treści z FamilyLink stopniowo zostaną przeniesione również do MyHeritage. W dalszej naszej drodze przewidujemy, że włączymy wszystkie serwisy i ich treści do MyHeritage.

Co się stanie z pracownikami FamilyLink?

Wszyscy pracownicy, którzy pracowali w firmie FamilyLink będą kontynuować pracę w MyHeritage. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, ponieważ są oni bardzo utalentowanym zespołem. Posiadają wiele umiejętności, których szukaliśmy, takich jak doświadczenie w pozyskiwaniu i zarządzaniu miliardami historycznych danych. Jak widać na zdjęciu poniżej, pracownicy FamilyLink są również bardzo szczęśliwi, że dołączą do rodziny MyHeritage. Paul Allen, założyciel FamilyLink.com, nie dołączy do MyHeritage. Paul Brockbank, prezes FamilyLink.com, pomoże nam z transakcją, a potem dołączy do zarządu MyHeritage. Zatrzymamy biuro FamilyLink i stanie się ono pierwszym biurem MyHeritage w USA, w mieście Provo, w stanie Utah.

Gilad Japhet (Założyciel i Dyrektor Generalny MyHeritage) otwiera szampana i Yuval Ben-Galim (EVP B&R i Operacji)

Gilad Japhet (Założyciel i Dyrektor Generalny MyHeritage) otwiera szampana i Yuval Ben-Galim (EVP B&R i Operacji)

Świętowanie historycznego momentu w historii genealogii

Świętowanie historycznego momentu w historii genealogii

Kto dołączy do zespołu MyHeritage w USA?

Zespół z USA

Zespół z USA

Jesteśmy dumni mogąc przedstawić nasz wspaniały nowy zespół. Od lewej do prawej, w górnym rzędzie stoją: John, Justin, Paul H., Ricky, Richard Spencer, David, Mark. W dolnym rzędzie siedzą: Christine Paul B., Lindsey, Tara. Plus Julie, która przegapiła sesję zdjęciową!

Pozostałe informacje na temat MyHeritage i FamilyLink.com możecie przeczytać tutaj.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Renata ROMAN

    24 listopada, 2011

    Jestem bardzo, bardzo zadowolona z połączenia FamilyLink z MyHeritage. Moi przodkowie pochodzili z Galicji i brat mojego dziadka w roku 1926 wyemigrował do Stanów. Stał się tam założycielem amerykańskiej gałęzi rodziny, z którą utrzymuję kontakt i którą mam w naszym drzewie genealogicznym.
    W innych, siostrzanych programach, dostrzegłam nasze nazwisko rodowe ROMAN – pojawiające się dużo, dużo wcześniej przed emigracją mojego ciotecznego dziadka. Byli to Romanowie, którzy wyemigrowali z Galicji do USA – Karpatorusini, a więc prawdopodobnie moi przodkowie. Sugestią są miejscowości, z których pochodzili.