8 rzeczy, które genealog powinien mieć przy sobie przez cały czas

Jeśli jesteś entuzjastycznym badaczem jak ja, twoja torba jest pełna rzeczy do zabrania ze sobą, a łatwo jest, aby rzeczy się zgubiły, między portfelem, kluczami i tym listem, który właśnie musisz dostarczyć do skrzynki pocztowej!

Jednak w genealogii ważne jest, aby pozostać zorganizowanym. Nie tylko jeśli chodzi o daty, miejsca i nazwiska, które wprowadzasz do swojego drzewa genealogicznego MyHeritage, ale również jeśli chodzi o przygotowanie przedmiotów, które zabierasz ze sobą na swoje genealogiczne wycieczki.

Nie martw się, mam cię pod opieką! W tym poście przedstawię listę przedmiotów obowiązkowych, bez których nigdy nigdzie się nie ruszam.

1. Okulary

Niezależnie od tego, czy są to okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy, czy okulary do czytania, które pomogą Ci przeszukiwać ten drobny druk, ważne jest, aby chronić swój wzrok, zwłaszcza jeśli nie jesteś już tak młody. Jeżeli używasz makijażu do oczu, polecam wziąć kilka na wypadek, na wypadek gdybyś się wzruszyła niektórymi odkryciami!

2. Telefon komórkowy (z zainstalowaną aplikacją MyHeritage)

Mamy szczęście żyć w XXI wieku z inteligentnymi i potężnymi telefonami, które pozwalają nam fotografować, skanować i nosić twoje informacje genealogiczne wszędzie ze sobą! Szczerze mówiąc, nie ma nic lepszego.

Genealogia działa jak „Rosyjska lalka” i często podczas naszej wizyty w archiwum wychodzą na jaw nowe, niespodziewane informacje. Ważne jest, aby udokumentować skąd pochodzą te informacje i co zawierają. Dostępna w Apple Store lub Google Store, aplikacja mobilna MyHeritage pozwala mieć swoje drzewo genealogiczne zawsze pod ręką. Za pomocą aplikacji można przesyłać zdjęcia i dokumenty i od razu dodawać je do swojego drzewa genealogicznego.

Aplikacja mobilna MyHeritage umożliwia badania w podróży

Aplikacja mobilna MyHeritage umożliwia badania w podróży

Kto wie? Możesz nawet odkryć Smart Matches™ z kuzynami znajdującymi się zaledwie kilka kroków od Ciebie – zdarzyło mi się to raz, gdy szczęśliwie badałam swoje drzewo i Smart Match™ wskazał użytkownika mieszkającego w mojej okolicy! To prawda, mam szczęście mieszkać w okolicy, w której mieszkali też niektórzy z moich przodków, więc szanse były wysokie, że rodzina wciąż jest w pobliżu. Jednakże, nigdy bym ich nie znalazła, gdybym nie zalogowała się do mojego drzewa MyHeritage.

3. Ładowarka do telefonu komórkowego

Na co komu telefon komórkowy bez baterii?! Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ładowarkę i kabel. Jeśli nie wiesz, czy będziesz miał dostęp do gniazdka, rozważ weź ze sobą przenośny bank energii i upewnij się, że jest on sprawny i naładowany.

4. Zeszyt i ołówek

Jasne, jest aplikacja do robienia notatek w telefonie, ale zawsze dobrze jest mieć jakiś solidny papier i ołówek, na którym można bazgrać lub zapisywać swoje notatki, możliwe odmiany nazwisk i myśli. Niektóre archiwa nie pozwalają na zabranie ze sobą urządzeń mobilnych, co sprawia, że szczególnie ważne jest posiadanie przy sobie papieru, na którym można zapisywać swoje odkrycia. Upewnij się, że masz ołówek, a nie długopis – większość archiwów zabrania używania długopisów, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu cennych dokumentów historycznych, które będziesz oglądał.

5. Zestaw DNA… lub kilka

Nigdy nie wiesz kogo spotkasz i byłoby po prostu głupio spotkać członka rodziny na ulicy nie mając pod ręką zestawu DNA MyHeritage. Skorzystam z tej okazji, aby przypomnieć, że testowanie starszych osób zwielokrotnia szanse na uzyskanie cennych informacji o historii rodziny i połączenie z możliwymi nowymi członkami rodziny!

Zestaw DNA MyHeritage. Nie wychodź z domu bez niego!

Zestaw DNA MyHeritage. Nie wychodź z domu bez niego!

6. Drobne pieniądze

Upewnij się, że zabrałeś ze sobą trochę drobnych, abyś mógł zabezpieczyć swoje rzeczy w szatni na czas badań. Niektóre instytucje stosują zamki szyfrowe, ale wiele z nich nadal wymaga monet, aby korzystać z szafek. A głupio by było, gdybyś musiał nosić w środku swoją kurtkę!

7. Karta członkowska archiwum

Byłoby naprawdę wielkim rozczarowaniem, gdybyś w drzwiach archiwum zapomniał swojej karty członkowskiej! Przed wyjściem należy sprawdzić godziny otwarcia i warunki panujące w czytelni, zwłaszcza że mogą one ulec zmianie. Dobrze poinformowany badacz jest wart dwóch!

8. Środki do czyszczenia nagrobków

Nigdy nie wiadomo, kiedy natkniemy się na fascynujący cmentarz… i znajdziemy nagrobek, który bardzo potrzebuje oczyszczenia. W tym celu zabieram ze sobą wielofunkcyjny nóż i rękawice.

Nie zapomnij zabrać ze sobą swojej ciekawości, motywacji i dobrego ducha podczas swoich genealogicznych przygód! I podziel się z nami swoimi odkryciami za pomocą tego formularza! Z niecierpliwością czekamy na wiadomość od Ciebie!

Marie Cappart jako dziecko wpadła w genealogiczny kocioł i jest Country Managerem MyHeritage na Belgię i Francję. Jest historykiem (Université Libre de Bruxelles) i profesjonalnym anglo-belgijskim genealogiem z siedzibą w Brukseli. Pasjonatka historii rodzinnych, zawsze poszukująca więcej informacji o przodkach swoich i innych ludzi, autorka ” Przewodnik po genealogii w Belgii” (fr. „Guide de la Généalogie en Belgique” (Jourdan 2017), ambasadorka RootsTech i konsultantka historyczna dla kilku belgijskich i międzynarodowych mediów, prowadzi również kursy i coachingi na całym świecie i pasjonuje się genealogią genetyczną.