MyHeritage ogłasza trzecią transzę inicjatywy Quest DNA

MyHeritage ogłasza trzecią transzę inicjatywy Quest DNA

Z wielką przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie trzeciej odsłony DNA Quest, naszej ogólnoświatowej inicjatywy pro bono mającej na celu połączenie osób adoptowanych z ich rodzinami biologicznymi poprzez testy genetyczne. W ramach tej odsłony, przekazujemy 5,000 darmowych zestawów DNA osobom zaadoptowanym i poszukującym członków rodziny oddanych do adopcji.

Dowiedz się więcej i złóż wniosek na stronie DNA Quest

O DNA Quest

DNA Quest został początkowo uruchomiony w marcu 2018 roku i rozszerzony na następny rok, z 20 000 darmowymi zestawami DNA przekazanymi zaadoptowanym i osobom poszukującym członków rodziny umieszczonych do adopcji. W rezultacie na całym świecie doszło do niezliczonych zjednoczeń, a wiele żyć zostało na zawsze zmienionych na lepsze. Obecnie wznawiamy projekt i zobowiązujemy się do przekazania dodatkowych 5 000 bezpłatnych zestawów DNA.

Osoby zaadoptowane często napotykają na wiele przeszkód, gdy rozpoczynają poszukiwania swoich biologicznych rodzin. Dla niektórych, domowe testy DNA stanowią jedyną nadzieję na uzyskanie odpowiedzi na głębokie pytania dotyczące tego, kim są i skąd pochodzą. Dla wielu osób czas w poszukiwaniu biologicznej rodziny ma kluczowe znaczenie, ponieważ każdego roku odchodzą starsi krewni, których poszukują. Szczególnie biorąc pod uwagę dzisiejszy klimat ekonomiczny, uruchamiamy tę trzecią odsłonę DNA Quest, aby zapewnić, że koszt testu DNA nie przeszkodzi tym osobom w odkryciu ich pochodzenia i znalezieniu biologicznych członków rodziny.

MyHeritage jest domem dla jednej z największych i najszybciej rosnących baz danych DNA w branży, z ponad 6,5 mln osób. Od poprzedniej odsłony DNA Quest, nasza baza danych DNA prawie potroiła się w wielkości. Biorąc pod uwagę, że wiele adopcji odbywa się na skalę międzynarodową, test DNA MyHeritage jest idealny dla osób zaadoptowanych, które szukają biologicznej rodziny, dzięki szerokiemu międzynarodowemu zasięgowi firmy. Z każdą osobą, która wykonuje test DNA MyHeritage lub przesyła dane DNA do MyHeritage, szanse na znalezienie biologicznych członków rodziny wzrastają.

Podczas gdy niektórzy beneficjenci DNA Quest znaleźli swoje rodziny biologicznie zaraz po otrzymaniu wyników DNA, inni kontynuują nowe odkrycia nawet teraz, lata po tym, jak inicjatywa została po raz pierwszy uruchomiona. W ubiegłym roku odnotowano szczególnie dużą liczbę ponownych spotkań, dzięki zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu związanych z COVID, które pozwoliły rodzinom w końcu połączyć się osobiście.

DNA Quest jest otwarty dla każdego w dowolnym miejscu na świecie, kto został oddany do adopcji lub kto szuka bliskiego krewnego, który został oddany do adopcji, pod warunkiem, że ma powyżej 18 lat. Więcej szczegółów na temat procesu aplikacji znajduje się poniżej.

Historie pomyślnego zakończenia badań DNA Quest

Oto tylko kilka przykładów osób, które dzięki projektowi dokonały odkryć zmieniających życie:

Mitch Yurkovich z Bad Axe, Michigan, został zaadoptowany jako niemowlę. Żonaty z czwórką dzieci, zawsze był ciekawy swojej biologicznej rodziny i szukał informacji przez wiele lat. Po złożeniu wniosku o DNA Quest i wykonaniu testu DNA MyHeritage, nie tylko odnalazł swoich biologicznych rodziców – odkrył, że wzięli ślub i mieli więcej dzieci, jego pełne rodzeństwo! Obejrzyj ponowne spotkanie Mitcha z jego rodziną w Good Morning America:

Kara Miller została oddana do adopcji zamkniętej, gdy miała dwa dni. Po latach od wykonania testu DNA za pośrednictwem DNA Quest, Kara uzyskała wynik, który pozwolił jej połączyć się z obojgiem jej biologicznych rodziców. Miesiące później zarówno jej biologiczny, jak i adopcyjny tata mogli poprowadzić ją do ołtarza w dniu jej ślubu. Obejrzyj historię Kary:

Ashleigh Brown z Kanady znalazła swoją siostrę Laurindę dzięki DNA Quest – a poprzez Laurindę odnalazła wielu innych członków rodziny. Od tego czasu obie stały się nierozłączne! Zobaczcie wywiad z siostrami w poniższym filmie:

Rachael Robertson została adoptowana jako dziecko, a w wieku nastoletnim rozwinęła ciekawość, aby uzyskać informacje o swojej biologicznej rodzinie. Nie wiedziała, że jej biologiczny ojciec – Criss Rosenlof, który mieszkał w niewielkiej odległości od niej przez część ich życia – pragnął ją odnaleźć. Oboje złożyli wnioski o darmowe zestawy DNA poprzez DNA Quest… i odnaleźli się! Przeczytaj pełną historię ich ponownego spotkania.

Rachael Robertson with her birth father, Criss Rosenlof

Rachael Robertson ze swoim ojcem biologicznym, Crissem Rosenlofem

Melvin Gray, weteran armii amerykańskiej i sił powietrznych, zaadoptowany, został rozdzielony z córką przed jej urodzeniem. Dzięki DNA Quest, znalazł jej córkę… i brata, który mieszkał 10 minut spacerem od niej! „Na zawsze będę wdzięczny MyHeritage, ponieważ to zmieniło moje życie”, mówi Melvin, beneficjent DNA Quest i weteran armii amerykańskiej i sił powietrznych. „Znalazłem moją wnuczkę i brata dzięki DNA Quest. Rzeka łez szczęścia nie może opisać tego, co czuję… W moich najśmielszych marzeniach nie mogłem sobie wyobrazić tego wyniku. Ten projekt jest błogosławieństwem i zmienił moje życie na lepsze. Naprawdę doceniam hojność MyHeritage, które pomaga rodzinom znaleźć ich zaginionych krewnych i mam nadzieję, że moja historia zainspiruje innych, aby nigdy się nie poddawali i wierzyli, że jest możliwe znalezienie ich biologicznych rodzin.” Przeczytaj niesamowitą historię Melvina tutaj.

Melvin (center) with his granddaughter Ophelia and his brother Tom

Melvin (w środku) z wnuczką Ofelią i bratem Tomem

To tylko kilka przykładów istnień, które zostały zmienione dzięki DNA Quest. MyHeritage ma nadzieję ułatwić wiele więcej zjazdów z tym trzecim rozdziałem projektu.

Jak to działa?

Kwalifikacja

Każda osoba na świecie powyżej 18 roku życia, która była zaangażowana w wydarzenie związane z adopcją lub ma bliskiego krewnego, który został oddany do adopcji, może złożyć wniosek.

Osoby, które zgłosiły się do DNA Quest w przeszłości i zostały umieszczone na liście oczekujących, mogą ponownie złożyć wniosek.

Jeśli już wykonałeś test DNA, nie ma potrzeby wykonywania kolejnego testu – możesz przesłać swoje dane DNA do MyHeritage za darmo.

Proces składania wniosków

Aby złożyć wniosek, odwiedź stronę dnaquest.org kliknij „Zaaplikuj – Apply” i wypełnij formularz. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 marca 2023 roku, a decyzje zostaną podjęte około miesiąca po upływie terminu. Otrzymasz wiadomość e-mail informującą Cię o decyzji dotyczącej Twojego wniosku. Zestawy DNA zostaną wysłane wkrótce potem.

Wykonanie testu DNA MyHeritage

Test DNA MyHeritage składa się z prostego domowego wymazu z policzka. Po pobraniu próbek, wyślij je do naszego laboratorium w celu przetworzenia. Wyniki będą dostępne 3-4 tygodnie po otrzymaniu próbki.

Przetwarzanie danych w laboratorium i prywatność

Próbki DNA są przetwarzane w firmowym laboratorium z certyfikatem CLIA i akredytacją CAP w USA. Wszystkie dane są przechowywane w sposób prywatny i bezpieczny, a dane osobowe nigdy nie są udostępniane osobom trzecim.

Podsumowanie

DNA Quest jest wyrazem wsparcia MyHeritage dla społeczności osób zaadoptowanych i naszego podstawowego przekonania, że każdy, wszędzie, ma prawo do poznania swoich korzeni. Mamy nadzieję, że ponowne uruchomienie DNA Quest i oferowanie bezpłatnych zestawów DNA dla tych, którzy ich potrzebują, stworzy wiele więcej szczęśliwych zakończeń dla biologicznych członków rodzin poszukujących siebie nawzajem.

Aby zgłosić się do programu DNA Quest lub uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę dnaquest.org.