Nowa współpraca z FamilySearch dodaje miliardy rekordów do MyHeritage

Nowa współpraca z FamilySearch dodaje miliardy rekordów do MyHeritage

Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić, że MyHeritage zawarł strategiczną współpracę z wiodącą organizacją genealogiczną FamilySearch, która przyniesie MyHeritage miliardy globalnych historycznych rekordów i profili drzew genealogicznych obejmujących setki lat.

Jest to „historyczny moment” dla biznesu historii rodziny i bardzo ważne wiadomości dla miłośników historii rodziny na całym świecie.
Rekordy historyczne są podstawą badań historii rodziny i są niezbędne do tworzenia nowych połączeń i odkrywania nowych informacji o przodkach. Profile drzew genealogicznych są pomocne do znalezienia krewnych i są zbiorową wiedzą milionów innych użytkowników.

W ciągu następnych kilku miesięcy dodamy więcej niż 2 miliardy rekordów z globalnych kolekcji historycznych rekordów i profili online drzew genealogicznych FamilySearch do SuperSearch, wyszukiwarki MyHeritage dla historycznych rekordów.

Zapisy obejmują setki lat i zawierają rekordy dotyczące spisów powszechnych, narodzin, ślubów, i rejestrów zgonów jak i setki innych zbiorów z kilkudziesięciu krajów. Profile drzew genealogicznych obejmują wszystkie profile w zbiorowym drzewie genealogicznym na FamilySearch, z wyjątkiem tych osób żyjących, a także wszelkie uaktualnienia i uzupełnienia, które zostaną wykonane w tym drzewie.

Nasze technologie dopasowań zostaną wdrożone na te nowe rekordy i profile, dlatego też użytkownicy MyHeritage otrzymają Smart Matches™ i Record Matches w przypadku w jakim któryś z nich dopasuje się do danego drzewa genealogicznego. To przyniesie znacznie nowe możliwości dla użytkowników MyHeritage w celu powiększenia drzew i wzbogacenia historii rodziny.

Dodanie tej gigantycznej skarbnicy światowych treści do MyHeritage jest ważnym krokiem w kierunku wypełniania naszej misji pomagania rodzinom gdziekolwiek się znajdują odnajdować połączenia i odkrywania historii rodziny online.

Poniżej znajduje się kilka pytań i odpowiedzi o partnerstwie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj oficjalny komunikat prasowy.

P: Co FamilySearch zaoferuje MyHeritage?
O: FamilySearch udostępni MyHeritage ogromne ilości międzynarodowych rekordów i profili drzew genealogicznych, które są kluczowe dla badań historii rodziny. Zawierają one wszystkie profile zmarłych osób z Drzewa Genalogicznego FamilySearch (około 1 miliarda profili) i duży wybór globalnych historycznych rekordów (około 1.2 miliarda dodatkowych rekordów).

P: Jakie kolekcje zostaną dodane do MyHeritage i z jakich krajów?
O: Historyczne rekordy pochodzą z setek zbiorów dokumentów z kilkudziesięciu krajów świata. Są to istotne rekordy, takie jak narodziny, chrzest, małżeństwo, i akta zgonu. Zapisy pochodzą z całej Europy w tym Polski i Ameryki Łacińskiej, a także ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Azji i innych regionów.

P: Jak długo zajmie dodanie międzynarodowych rekordów i profili drzew genealogicznych?
O: Kolekcje zostaną dodane do SuperSearch w ciągu następnych kilku miesięcy.

P: Czy Smart Matches™ and Record Matches zostaną uruchomione na nowych rekordach?
O: Tak, użytkownicy MyHeritage otrzymają Smart Matches™ i Record Matches na dodanych rekordach i będą mogli zapisać nowe informacje bezpośrednio do swoich drzew genealogicznych. Nasza technologia Record Detective oznacza, że wiele z tych rekordów obróci się w kolejne powiązane obracając pojedyncze odkrycie w kolejne.

P: Czy dodane treści będą darmowe?
O: Niektóre z tych kolekcji zostanie udostępnionych za darmo. W celu wyświetlania innych, istniejąca subskrypcja na dane jest wymagana. Subskrypcja na dane daje nieograniczony dostęp do wszystkich Record Matches i do wszystkich historycznych rekordów i profili drzew genealogicznych na MyHeritage, wliczając gazety i spisy powszechne, rekordy urodzenia, ślubu i zgonów.

P: Co MyHeritage da FamilySearch?
O: MyHeritage da FamilySearch dostęp do jej technologii Smart Matching™ i Record Matching, dlatego też użytkownicy FamilySearch będą mogli otrzymywać dopasowania na stronie FamilySearch, szczególnie dla historycznych rekordów FamilySearch. To zostanie dostępne dla członków FamilySearch w 2014 roku.

P: Czy MyHeritage udostępni jakieś drzewa genealogiczne utworzone przez użytkowników MyHeritage dla FamilySearch?
O: Nie. Treści załadowane przez użytkowników MyHeritage pozostaną tylko na MyHeritage i nigdy nie będą licencjonowane, udostępniane i sprzedane lub udostępnione osobom trzecim.

P: Co jeśli posiadam drzewo na MyHeritage i nie chce, aby było ono dopasowane z FamilySearch?
O: Możesz udać się do zakładki „Ustawienia prywatności” na MyHeritage w prawym górnym roku ekranu. Tam wybierz zakładkę Treści dla Twojego drzewa, i możesz tam wyłączyć opcję „Włącz Smart Matches dla innych stron MyHeritage i jej partnerów”.

P: Co to oznacza dla społeczności historii rodziny?
O: Miliony ludzi na całym świecie, którzy używają MyHeritage/lub FamilySearch będą teraz mieć lepsze możliwości odkrywania historii rodziny. Użytkownicy MyHeritage będą mogli korzystać z zdigitalizowanych historycznych rekordów FamilySearch, a użytkownicy FamilySearch będą korzystać z silnych technologii utworzonych przez MyHeritage.

Tagi:

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • JAN JOZKOW

  12 listopada, 2013

  jak znalesc akt urodzenia pradziadka na UKRAINIE PIOTR JUZKOW/JOZKOW celowo podaje pisownie podwujna bo w aktach rodziny tak wystepuje

 • Shu Toussand

  14 grudnia, 2016

  Very energetic article, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?

  http://www.wp.pl/