5 sposobów na osiągnięcie postępów w swoich odkryciach genealogicznych, nawet gdy jesteś chory i nieco słabszy!

Miałam wszystko przygotowane. Strój kąpielowy, krem do opalania i okulary. Piękne miejsce czekało na mnie i moją rodzinę z otwartymi ramionami… a potem pojawił się ten okropny wirus i zrujnował wszystkie moje wakacyjne plany!

Co za pech. Jeśli jesteś pozytywną osobą jak ja – i to nie tylko w sensie moralnym – to wiesz, że zawsze można znaleźć pozytywną stronę wszystkiego! Nawet jeśli jesteś już przykuty do łóżka lub poddany kwarantannie, możesz wykorzystać swój czas, robiąc postępy w badaniach genealogicznych. W tym poście pokażę Ci jak.

Aplikacja mobilna MyHeritage jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ można ją zabrać ze sobą wszędzie – czy to w domu, czy w drodze, gdziekolwiek! Jest bardzo prosta w instalacji i tak łatwa w użyciu. Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić w aplikacji, które wymagają tylko kilku kliknięć, a mogą pomóc Ci posunąć się dalej w poszukiwaniu historii Twoich przodków.

Oto kilka z nich, które polecam:

1. Przejrzyj swoje Smart Matches™ i Record Matches

Ekran główny aplikacji MyHeritage

Ekran główny aplikacji MyHeritage

Tak wiele dopasowań, tak mało czasu. Cóż, teraz, gdy utknąłeś w domu z jakiegoś powodu, możesz skorzystać z okazji, aby zmierzyć się z tą listą dopasowań i sprawdzić, czy możesz znaleźć tam coś interesującego. Wystarczy przejść do sekcji „Odkrycia” w aplikacji, dotykając odpowiedniego przycisku na ekranie głównym lub w menu aplikacji. Wszystkie dopasowania i odkrycia będą tam czekać na Ciebie w jednym pasku. Możesz również filtrować, aby wyświetlić tylko Smart Matches™, Record Matches lub Instant Discoveries™, wybierając je z menu aplikacji w sekcji ” Odkrycia”.

2. Sprawdź swoje dopasowania DNA

Dopasowania DNA nie są czymś, co wystarczy sprawdzić tylko raz: do naszej bazy danych każdego dnia są dodawane nowe zestawy DNA, drzewa genealogiczne i zapisy historyczne i kto wie, co mogło się pojawić od czasu ostatniego sprawdzenia? Być może w ostatniej aktualizacji Teorii Względności Rodziny™  – Theory of Family Relativity™ otrzymałeś nowe dopasowania DNA lub na Twojej liście pojawiło się nowe interesujące dopasowanie.

Chcesz rozwiązać zabawną zagadkę? Wybierz 5 najlepszych dopasowań i spróbuj odkryć jak jesteście ze sobą połączeni!

3. Udoskonalaj swoje zdjęcia

Jest powód, dla którego narzędzia fotograficzne MyHeritage są tak popularne: są wciągające i tak łatwe w użyciu! Popracuj ze swoimi zdjęciami – ulepszaj je, koloruj, retuszuj i animuj. Możesz nawet stworzyć kilka nowych DeepStories dla swoich przodków. Jeśli masz energię, aby zająć się albumami ze zdjęciami, możesz nawet zeskanować i przesłać nowe zdjęcia – wbudowany skaner w aplikacji ułatwia skanowanie zdjęć bezpośrednio do MyHeritage z urządzenia mobilnego. Wszystkie te funkcje można znaleźć w sekcji „Zdjęcia” w aplikacji.

MyHeritage ułatwił również oznaczanie osób na zdjęciach – tak by zdjęcia były podpisane, uporządkowane dla przyszłych pokoleń: teraz możesz oznaczyć ukochaną osobę na wielu zdjęciach za jednym razem z naszą funkcją Photo Tagger! Tagowanie Twoich zdjęć poprawia Twoje drzewo genealogiczne i ułatwia identyfikację kto jest kim na Twoich zdjęciach rodzinnych, a Photo Tagger sprawia, że jest to naprawdę łatwe do zrobienia bezpośrednio z aplikacji MyHeritage!

4. Nawiązuj kontakty z najbliższymi!

W słabszych chwliach ważne jest, abyśmy byli otoczeni przez bliskich – oczywiście w sensie przenośnym. Jeśli członkowie Twojej rodziny z jakiegoś powodu zaczęli częściej odiwedząć Cię, może to być świetna okazja, aby poprosić ich o informacje na temat historii rodziny. Poproś ich, aby opowiedzieli Ci historie rodzinne lub odpowiedzieli na pytania. Jeśli przynoszą Ci zupę, kwiaty lub czekoladki, poproś ich o podrzucenie albumów z rodzinnymi zdjęciami. Możesz nawet przewertować album rodzinny razem z nimi w trakcie rozmowy wideo, abyś mógł zapytać, kto jest kim i uzyskać więcej informacji na ich temat.

Używaj czatu wideo do przeglądania zdjęć z członkami rodziny

Używaj czatu wideo do przeglądania zdjęć z członkami rodziny

5. Udokumentuj swoją własną historię

Nawet jeśli sam nie masz dzieci, ktoś, kiedyś będzie zainteresowany wysłuchaniem Twojej historii – zwłaszcza jeśli dotyczy ona wydarzeń historycznych. Jeśli jesteś chory na COVID, przyszłe pokolenia mogą być zainteresowane usłyszeniem historii związanych z pandemią. Zapisz swoje myśli i wspomnienia, zrób zdjęcia i zapisz wszystko w miejscu, do którego przyszłe pokolenia będą miały łatwy dostęp – na przykład w sekcji Biografii na MyHeritage.

Marie Cappart dostała genealogicznego bakcyla jako dziecko i jest Country Managerem MyHeritage na Belgię. Jest historykiem (Université Libre de Bruxelles) i profesjonalnym anglo-belgijskim genealogiem z siedzibą w Brukseli. Pasjonatka historii rodzinnych, zawsze poszukująca więcej informacji o przodkach swoich i innych ludzi, autorka „Guide de la Généalogie en Belgique” (Jourdan 2017), ambasadorka RootsTech i konsultantka historyczna dla kilku belgijskich i międzynarodowych mediów, uczy również kursów i coachingu na całym świecie i pasjonuje się genealogią genetyczną.