Genealogia z dziećmi: 5 pomysłów na Jesień

Genealogia z dziećmi: 5 pomysłów na Jesień

Jesień czuć już w powietrzu, temperatura powietrza spadła, a za oknem nieco szarzej, i więcej deszczu. Nie oznacza to jednak, że wspólnemu, rodzinnemu czasu na zewnątrz dobiegł końca. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu, spotkania rodzinne i budowanie więzi to doskonały pomysł na jesienną, mówi się „zimową szarugę”. Oto kilka pomysłów MyHeritage na wspólny, rodzinny, genealogiczny czas z rodziną tej jesieni:

  1. Wykonaj z dzieckiem jesienny kolaż drzewa genealogicznego

Usiądźcie z dziećmi i przygotujcie kolaż drzewa genealogicznego, potrzebne będą blok rysunkowy, kolorowy blok rysunkowy, zdjęcia członków rodziny i marker do pisania! Do dzieła!

parents.com

parents.com

2. Wyjdźcie na zewnątrz, zaczerpnijcie świeżego powietrza, i uzbierajcie liście, kasztany i inne jesienne skarby. Możecie nawet zachęcić dzieci do wspólnego grabienia liści przed domem!

https://pl.depositphotos.com

https://pl.depositphotos.com

3. Wspaniałe kolory jesieni to doskonała inspiracja do wykonania jesiennej, rodzinnej sesji fotograficznej. Zapewne lato bardziej nakłania do takich akcji, jednak pomyślcie o przepięknych zdjęciach na tle kolorowych drzew i natury przygotowującej się do zimy. Poproście członka rodziny o wykonanie dla Was kilku zdjęć rodzinnych, lub zatrudnijcie profesjonalnego fotografa.

Sesja fotograficzna z Małopolski, <a href=https://lightcatchers.pl" width="708" height="472" />

Sesja fotograficzna z Małopolski, https://lightcatchers.pl

4. Odwiedźcie dziadków i rodzinę – to nasz stały „punkt wieczoru”, zabierzcie dzieci w odwiedziny do dziadków, wujków, cioć, pozwólcie im zaczerpnąć atmosfery poczucia przynależności i siły rodziny! Nie odkładajcie tej wizyty na wkrótce, za miesiąc, kolejnej jesieni!

https://www.sosrodzice.pl

https://www.sosrodzice.pl

5. Wykonajcie wspólny album rodzinny – do końca roku zostało zaledwie trzy miesiące, zbierzcie wszystkie zdjęcia z tego roku, posegregujcie je z dziećmi, a nawet nie segregujcie, wywołajcie je i zabierzcie się do pracy nad albumem; starsze dzieci mogą okazać się wspaniałą pomocą w tym zadaniu!

http://zywapracownia.pl

http://zywapracownia.pl

Co sądzicie o naszych pomysłach? Dajcie znać w komentarzach poniżej!