Co zawdzięczacie babciom i dziadkom?

Co zawdzięczacie babciom i dziadkom?

Dzień babci to jedne z najmilszych świąt w kalendarzu. Właśnie dzisiaj 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a jutro 22 Dzień Dziadka. Kto jak nie dziadkowie pomagają rodzicom przy wychowywaniu ich dzieci i wpajają pewne wartości życiowe.Moim dziadkom ze strony taty zawdzięczam bardzo wiele (ze strony mamy też), przede wszystkim nauczyli mnie, że nie ma ludzi brzydkich i ładnych – ludzie są tacy sami, ale czasem mniej urodziwi. Nie ma ludzi gorszych i lepszych, bogatszych i biedniejszych – każdy jest taki jaki jest i tak jest stworzony ten świat, dlatego też powinniśmy traktować wszystkich jednakowo, nie patrząc na wygląd, religię, pochodzenie czy też majątek. Moi dziadkowie są bardzo dobrymi ludźmi, którzy nawet obcym oddaliby co mają, aby sprawić, że inni będą równie szczęśliwi. Tak też zostałam wychowana, i za co bardzo moim dziadkom i rodzicom bardzo dziękuję.

Jak podaje Polskie Radio według badań opinii publicznej (CBOS), babci i dziadkowi zawdzięczamy przede wszystkim opiekę i wychowanie oraz poczucie, że jesteśmy kochani. Te wartości wymieniło na pierwszym miejscu 65 oraz 64 procent ankietowanych.

W następnej kolejności znalazły się znajomość dziejów rodziny i zasady moralne – po 57 procent, a także wiara, którą zawdzięcza dziadkom 54 procent badanych. Miłość ojczyzny – 38 procent oraz hobby – 25 procent.

A co Wy zawdzięczacie babciom i dziadkom? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej!

Tagi:

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • dagmara

    28 listopada, 2014

    MOIM DZIADKOM ZAWDZIECZAM HISTORIE ICH ZYCIA I HISTORIE NASZEJ RODZINY SZKODA ZE ICH JUZ NIE MA