Stare sprzęty kuchenne: cenne pamiątki rodzinne

Stare sprzęty kuchenne: cenne pamiątki rodzinne

Pamiętam czasy, kiedy to młynek do kawy był prawie w każdym domu. Dzięki niemu można było zmielić kawę, a wtedy jej silny aromat rozprzestrzeniał się w całej kuchni.

W domu mojej mamy młynek stoi do dzisiaj i choć obecnie jest rzadko używany, według mnie zdobi kuchnię. Dodaje jej nutę czegoś z przeszłości, szczyptę z przeszłych lat.

Do dziś pamiętam, jak moją mamę odwiedzały ciotki. Wówczas, mama na świeżo mieliła ziarna w młynku, po czym parzyła kawę, której aromat rozprzestrzeniał się po całej kuchni. Po zaparzeniu mama i ciotki siadały za stołem w kuchni i godzinami rozmawiały.

Co spowodowało, że moja mama nadal trzyma ten młynek na półce? Wydaje mi się, że jest to dla niej jedna z tych ponadczasowych rzeczy, którą można było użytkować kiedyś i nadal można z niej korzystać. Również, zapewne wywołuje u niej wspomnienia z przeszłości.

Jaki jest najstarszy sprzęt gospodarstwa domowego, który nadal posiadasz czy używasz? Czy wywołuje u Ciebie jakieś wspomnienia? Podziel się z nami w komentarzach poniżej.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

  • Grzegorz Pieńkowski

    27 lipca, 2014

    …stare przedmioty zachowują ducha i klimat dawnych lat.
    I jak się dobrze wsłuchamy to usłyszymy tamte rozmowy…