Niesamowita historia DNA: Poszukiwania rodziny biologicznej!

Niesamowita historia DNA: Poszukiwania rodziny biologicznej!

Rose Massey, lat 57, z USA, Oklahomy, została adoptowana jako dziecko. Po 20 latach poszukiwań, w końcu odnalazła przyrodnią siostrę za pośrednictwem testu DNA. Z pomocą DNAngels – organizacji non-profit, która pomaga ludziom szukającym dawno zaginionych krewnych poprzez dopasowanie DNA – nawiązała kontakt z siostrą… i ostatecznie odnalazła 9. innych krewnych!

Zamów test DNA MyHeritage

Oto historia Rose

Kiedy miałam 10 lat, dowiedziałam się, że jestem adoptowana. Nie znałam swoich biologicznych rodziców i powiedziano mi tylko, że mój biologiczny ojciec służył w siłach powietrznych i to wszystko, co o nim wiedziano. Moje dokumenty adopcyjne zostały utajnione i wypełnione w Oklahomie, a ja nie miałam do nich dostępu. Powiedziano mi, żebym nigdy mu nie zawracała głowy ani nie próbowała go znaleźć, czego wtedy nie rozumiałam. Moi adopcyjni rodzice wiedzieli, kim była moja biologiczna matka. Od czasu do czasu słyszałam podszepty, że miała inne dziecko, które również zostało oddane do adopcji. Jako małe dziecko starałam się śledzić i zachować te informacje w pamięci, do czasu, gdy dorosnę, w nadziei, że w końcu uda mi się z nimi połączyć.

Rose Massey

Rose Massey

Szukałam przez około 20 lat. Zaczęłam próbować testów DNA i umieszczać moje dane DNA na każdej stronie, którą znalazłam, aby sprawdzić, czy uda mi się coś znaleźć. Wreszcie, 29 czerwca ubiegłego roku, dopasowałam się do potencjalnej przyrodniej siostry na MyHeritage. Kiedy przejrzałam informacje na jej temat, miałam pewne obawy przed skontaktowaniem się z nią. Była na MyHeritage od około roku. Próbowałam porównać różne dopasowania, które tam widziałam, chociaż były one niskie. Miałam jakieś pojęcie o nazwiskach, ale nie byłam pewna, jak się ze sobą łączyły.

Postanowiłam skontaktować DNAngels a oni połączyli mnie ze wspaniałą kobietą, Kelly Grace. Zajęło jej to tylko około tygodnia – i znalazła mojego ojca biologicznego.

‘Oto moje rodzeństwo’

Moi rodzice adopcyjni mieszkali na Florydzie, gdzie również mieszkał on. Moja biologiczna matka miała wtedy 16 lat, a on 18. Uczyli się razem w liceum, ona zaszła w ciążę, a on wyjechał na wojnę w Wietnamie. Nadal nie jest jasne, czy naprawdę wiedział o moim istnieniu, czy nie. Mój ojciec biologiczny twierdzi, że nie wiedział, ale inne źródła twierdzą, że prawdopodobnie wiedział. Myślę, że urodziłam się tuż przed jego wyjazdem.

Wierzymy, że moja przybrana matka i jego matka spotkały się i zdecydowały, że najlepiej będzie, jeśli ona mnie adoptuje. Uważamy, że moja babcia biologiczna nie chciała wychowywać jego dziecka, ponieważ wyjeżdżał do Wietnamu. Nie chciała, aby akta mojej sprawy zostały otwarte, więc nałożyli na nie dodatkową pieczęć, abym nie mogła ich zobaczyć. Odkryliśmy to podczas składania wniosku do sądu o otwarcie moich akt adopcyjnych.

Skontaktowaliśmy się więc z potencjalną przyrodnią siostrą, z którą zostałam dopasowana, a w międzyczasie dowiedzieliśmy się, że ma siostrę i jeszcze dwóch braci. O, wow. To było moje rodzeństwo.

Moja siostra Ashley pierwotnie otrzymała zestaw, który został jej podarowany za darmo, aby mogła poznać swoje dziedzictwo. Nie miała pojęcia, że znajdzie przyrodnią siostrę! Wysłałam jej wiadomość przez MyHeritage z pytaniem, czy możemy porozmawiać, ale nie odpowiedziała. Skończyło się na tym, że skontaktowałam się z jej siostrą, Jalindą. Znalazłam ją na Facebooku i wysłałam jej wiadomość, a ona od razu odpowiedziała i potwierdziła połączenie. Mam też braci, Adama i Byrona, którzy mieszkają na Florydzie. Nie było dla nich zaskoczeniem, że ojciec miał kolejne dziecko, o którym nie wiedzieli, ale byli zaskoczeni, że byłam o wiele starsza od reszty z nich; wszyscy są w wieku 30 i 40 lat, a ja mam 57 lat.

Okazało się, że mój ojciec biologiczny również wykonał test DNA pięć lat temu i natychmiast został dopasowany do mnie, więc już wiedział, ale nie wiedział, jak się ujawnić i powiedzieć, że wie, bez wywoływania niepokoju u swoich dzieci. Ma 73 lata i jest bardzo uparty, przyznaje, że jestem jego córką, ale obecnie nie chce utrzymywać ze mną relacji.

Rose with her birth father, who she found thanks to MyHeritage DNA and the DNAngels

Rose ze swoim biologicznym ojcem

‘To tak, jakbyśmy nigdy nie rozdzielili się’

Jednak ja i moi bracia i siostry staliśmy się rodziną. Jeździmy razem na wakacje i wspólnie obchodzimy święta. Niedawno wróciłam z tygodniowego pobytu na Florydzie, gdzie wszyscy spędziliśmy razem czas w ogromnym domu, a dzieci bawiły się ze sobą i świetnie się bawiliśmy. Budujemy relacje i jest po prostu cudownie.

Rose with her sister Jalinda

Rose z siostrą Jalindą

Ostatni rok był po prostu wspaniały. Wiele się zmieniło. Jesteśmy do siebie podobni w wielu kwestiach. Jestem bardzo blisko z moją siostrą Ashley i resztą rodzeństwa. To tak, jakbyśmy znali się długo dłużej.

Ashley, Byron, and Byron’s wife Natalie

Ashley, Byron, and Byron’s wife Natalie

Rose with her brother Adam

Rose z bratem Adamem

Udało mi się również znaleźć 5. innych krewnych po stronie matki. W ciągu ostatnich kilku lat stałam się najstarszą z 10 rodzeństwa! To zainspirowało moje rodzeństwo od strony matki do odnalezienia swoich ojców, i udało nam się to zrobić. Znaleźli też kilku braci, o których istnieniu nie wiedzieli. Tak więc, w sumie znaleźliśmy 3 ojców i mnóstwo kuzynów oraz wiele przyrodnich sióstr i braci! To była wspaniała podróż – udana podróż. Jestem bardzo wdzięczna, że moja siostra Ashley umieściła swoje DNA na MyHeritage, ponieważ gdyby tego nie zrobiła, nie odnalazłabym ich.

Wysłali mi zdjęcie mojego dziadka i wyglądam zupełnie jak on.

Right: Rose when she was younger; center, Rose’s birth father; left, Rose’s grandfather

Po prawej: Rose, gdy była młodsza; w środku, ojciec biologiczny Rose; po lewej, dziadek Rose

Miałam świetne doświadczenia z DNAngels. Przygotowują cię do nawiązania pierwszego kontaktu, upewniając się, że jesteś gotowa, że czujesz się komfortowo. Zajmuje im to tak niewiele czasy. W moim przypadku nie byli zaskoczeni, ponieważ znali swojego ojca, który w młodości rónież był niezłym kobieciarzem.

Ta podróż jest długa i wymagająca. Trzeba mieć dużo cierpliwości i po prostu iść dalej i próbować. Obserwuję tak wielu ludzi, którzy nie są wykształceni, jeśli chodzi o genealogię i połączenia grup genetycznych, i czasami jest to dla nich zbyt wiele. W ciągu ostatniego roku towarzyszyło mi tak wiele emocji. Wiele wzlotów i upadków, ale nie zamieniłabym tych doświadczeń na żadne inne. Dziękuję My Heritage i DNAngels. Mój cykl jest kompletny.

Bardzo dziękujemy Rose za podzielenie się swoją piękną historią. Jeśli również dokonałeś niesamowitego odkrycia z MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć! Prześlij je do nas za pośrednictwem tego formularza lub na email poland@myheritage.com lub stories@myheritage.com

Zamów zestaw DNA MyHeritage