Odnalazłam swoją matkę po ponad 22 latach poszukiwań

Odnalazłam swoją matkę po ponad 22 latach poszukiwań

Użytkowniczka MyHeritage Isabelle Guilbert, lat 48, z południowej Francji, spędziła wiele lat próbując dowiedzieć się skąd pochodzi. Dzięki testowi DNA MyHeritage, była w stanie odnaleźć swoją matkę. Oto jej historia:

Isabelle

Isabelle

Urodziłam się w wiosenny dzień w południowo-zachodniej Francji. Początkowo zostałam oddana do adopcji, ale moi rodzice adopcyjni stracili nade mną opiekę, gdy miałam 4 lata, i zostałam przekazana francuskim służbom socjalnym. To było trudne dzieciństwo, które ukształtowało mnie i nauczyło, jak radzić sobie samej, ale po drodze spotkałam też osoby, które stały się dla mnie jak siostry: Agnes i Martine, które towarzyszyły mi aż do dnia ślubu. Wyszłam za mąż młodo, w wieku 23 lat, i zaczęłam budować własną rodzinę: Mam 4 dzieci, obecnie w wieku od 15 do 27 lat.

Poszukiwanie mojej rodziny

W 1998 r. rozpoczęłam poszukiwania mojej biologicznej rodziny i napotkałam pierwszą przeszkodę: prefekt regionu Haute-et-Garonne, gdzie dokonano mojej adopcji, odmówił mi dostępu do moich akt adopcyjnych. Przez wiele lat nie mogłam poczynić większych postępów.

Pewnego dnia zobaczyłem na Facebooku reklamę testów DNA MyHeritage i postanowiłem spróbować. Prawdę mówiąc, zrobiłam ten test, aby dowiedzieć się o moim pochodzeniu etnicznym. Już wcześniej pogodziłem się z tym, że prawdopodobnie nigdy nie dowiem się niczego o mojej biologicznej rodzinie – ani od strony matki, ani od strony ojca.

Kiedy kilka tygodni później otrzymałem wyniki testu DNA, dowiedziałem się, że mam pochodzenie iberyjskie, skandynawskie, brytyjskie i bałkańskie. Prawdziwa niespodzianka nadeszła, gdy przejrzałem listę moich pasujących DNA – i była to piękna niespodzianka. Jedno z moich dopasowań dzieliło 15,9% (1804 cM) mojego DNA. Oceniono ją jako prababcię lub kuzynkę pierwszego stopnia.

Isabelle (po prawej) i jej matka, obecnie mieszkające pod jednym dachem

Isabelle (po prawej) i jej matka, obecnie mieszkające pod jednym dachem

Mamy te same nawyki

Natychmiast skontaktowałam się z Severine i opowiedziałam jej swoją historię. Potwierdziła, że rzeczywiście jest moją  kuzynką: córką Ghislaine, siostry mojej matki. Porozmawiała z moją przyrodnią siostrą Nathalie, która zgodziła się ze mną porozmawiać i przekazała tę wiadomość naszej matce. Wszyscy byli zszokowani, ale to wszystko działo się tak szybko. Moja mama zgodziła się porozmawiać ze mną przez telefon, a ja pojechałem do domu ciotki na dwa tygodnie, aby spotkać się z mamą i poznać część mojej rodziny. Podczas tych dwóch tygodni spędzonych z mamą zauważyłam, że mamy takie same zwyczaje, jak na przykład wychodzenie nocą na taras, aby patrzeć w gwiazdy!

’Pamiętam twoje łzy’

To jest naprawdę cud, to jest niesamowite! Odnalazłem swoją matkę i liczną rodzinę. Moja mama czuła się winna, że oddała mnie do adopcji. Powiedziałam jej: „Pamiętam twoje łzy”. Nigdy nikogo nie obwiniałam. Oddanie dziecka do adopcji, aby miało większą szansę na dobre życie, wymaga odwagi. Nie zawsze było to dla mnie łatwe, ale teraz odnalazłam swoją matkę i zamieszkała ze mną. W końcu to ona stała się częścią dużej rodziny, wraz z moimi dziećmi i wkrótce wnukami. Dwoje z nich jest w drodze: wkrótce pod jednym dachem będą mieszkać cztery pokolenia!

Połączona rodzina: Biologiczna matka Isabelle i córka Isabelle

Połączona rodzina: Biologiczna matka Isabelle i córka Isabelle

W przeszłości nigdy nie obchodziłam Dnia Matki z moimi dziećmi, ale moja mama tego chce, więc obchodzimy go teraz. Z pewnością mamy wiele powodów do świętowania!

Bardzo dziękujemy Isabelle za podzielenie się swoją historią! Jeśli poszukujesz nieznanych lub zagubionych krewnych, MyHeritage DNA może dostarczyć Ci odpowiedzi. Zamów swój zestaw już teraz.