MyHeritage: Wszystkie rekordy spisów powszechnych USA są już dostępne!

MyHeritage: Wszystkie rekordy spisów powszechnych USA są już dostępne!

Jesteśmy dumni mogąc ogłosić, że wszystkie kolekcje Spisów Powszechnych USA są teraz dostępne na MyHeritage!

Wspomniane spisy obejmują okres co dziesięć lat od 1790-1930 oraz są uzupełnieniem istniejącego już Spisu Powszechnego USA z 1940 roku, który można przeszukiwać za darmo na MyHeritage.

Kolekcja ta jest największym i najważniejszym narodowym zbiorem rekordów wliczając tym ogromny indeks przeszukiwania i wszystkie zeskanowane obrazy oryginalnych dokumentów spisów, obejmujących 520 milionów nazwisk.

Rozpocznij przeszukiwanie spisów powszechnych teraz

Strona z Spisu Powszechnego USA z 1790 roku (kliknij, aby powiększyć)

Strona z Spisu Powszechnego USA z 1790 roku (kliknij, aby powiększyć)

Historyczne rekordy są bezcenne dla wszystkich zainteresowanych swoją historią rodziny. Rekordy spisów powszechnych są jednymi z najlepszych dostępnych rekordów, jakie dokumentują niemal wszystkie osoby w danym kraju w określonym terminie lub terminach w danym roku. Są one bogatym źródłem informacji na temat tych osób, przedstawiają nazwisko, wiek, adres, miejsce urodzenia, członków gospodarstw domowych, zawód i edukację.

Elvis Presley w spisie powszechnym USA z 1930 roku (kliknij, aby powiększyć)

Elvis Presley w spisie powszechnym USA z 1930 roku (kliknij, aby powiększyć)

Znalezienie osoby w rekordzie spisu powszechnego często otwiera drzwi do dodatkowych odkryć. Kolekcja ta pomaga ludziom cofnąć się w czasie, jak również przedstawia obraz z życia naszych przodków pomiędzy 1790-1930 rokiem. Oto infografika przedstawiająca życie w USA w tym czasie:

Życie w USA między 1790-1930 rokiem (kliknij, aby powiększyć)

Życie w USA między 1790-1930 rokiem (kliknij, aby powiększyć)

Te zindeksowane rekordy są teraz dostępne dla Ciebie, abyś mógł przeszukiwać je w Super Wyszukiwarce – cyfrowym archiwum MyHeritage. Super Wyszukiwarka zawiera ponad 4 miliardy rekordów, w tym narodziny, śluby, zgony, pogrzeby, dane wojskowe, dane o imigracji, roczniki i największy na świecie zbiór gazet.

Nasza automatyczna technologia Record Matching została również wdrożona na rekordy spisu powszechnego USA, więc twoje drzewo genealogiczne z MyHeritage zacznie otrzymywać automatyczne powiadomienia o odnalezionych krewnych z spisu USA. Zaczyna się robić ciekawie – spodziewaj się interesujących odkryć!

Nowe rekordy obejmują pozostałe fragmenty spisu powszechnego USA z 1890, który w większości został zniszczony w pożarze.

Strona z spisu powszechnego USA z 1890 roku (kliknij, aby powiększyć)

Strona z spisu powszechnego USA z 1890 roku (kliknij, aby powiększyć)

Dostępny w 40 językach, MyHeritage jest jedyną firmą, która dostarcza odkrycia ze spisów powszechnych USA dla globalnej publiczności. Skupiamy się na dostarczaniu międzynarodowych treści dla naszej międzynarodowej publiczności, więc spodziewaj się dużej ilości rekordów z wielu krajów w najbliższej przyszłości.

Nowe informacje ujawnione dzięki spisom automatycznie wywołują efekt domina wśród nowych odkryć w ramach globalnej sieci drzew genealogicznych i rekordów na MyHeritage. Streszczenie rekordu można oglądać za darmo, a użytkownicy mogą wybrać pomiędzy przystępnymi jednorazowymi kredytami lub pełną subskrypcję danych, która daje nieograniczony dostęp do wszystkich historycznych treści.

Skan z spisu powszechnego USA z 1910 roku (kliknij, aby powiększyć)

Skan z spisu powszechnego USA z 1910 roku (kliknij, aby powiększyć)

Spis powszechny USA ma miejsce co 10 lat. Spisów powszechne są udostępniane publicznie, co 72 lata. Jeśli Twoja rodzina obejmuje ludzi, którzy żyli w Stanach Zjednoczonych w ciągu tych lat – a tak jest dla większości naszych użytkowników – będziesz mógł ich tutaj znaleźć, aby dowiedzieć się więcej na ich temat, a może odkryć dodatkowych członków rodziny, o których nie wiedziałeś wcześniej.

Posiadając te dokumenty spisu powszechnego umożliwiamy rodzinom na całym świecie odnajdowanie informacji z życia ich przodków między 1790-1930, i odkrywanie danych rodzinnych dotyczących całej historii USA.

Zapraszamy do przeszukiwania naszej bazy rekordów w celu dokonywania nowych odkryć, które dodadzą charakteru i osobowości dla dziedzictwa rodzinnego.

Posiadasz amerykańskich przodków, których chcesz zbadać? Sprawdź nowe rekordy i daj nam znać, czego się dowiedziałeś na stories@myheritage.com.

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Anna

  2 maja, 2013

  Wspaniała strona .
  dziękuję.
  Anna

 • piotrek

  4 maja, 2013

  nie mam i nie miałem nigdy rodziny w USA więc jak dla mnie to jest nie potrzebne, powinny być spisy u nas POLSKIE a nie z USA

 • Justyna

  6 maja, 2013

  Piotrze, w Polsce Spisy Powszechne są przechowywane tylko w postaci Statystyk nie ma niestety, co do indywidualnych osób, dlatego też niestety nie możemy ich zaoferować, a szkoda – gdyż spisy powszechne USA czy Wielkiej Brytanii – to świetne genealogiczne źródło. Niestety w Polsce jest, co do tego inne prawo.

  Serdecznie pozdrawiam,
  Justyna