Nie masz czasu na genealogię? Oto, co możesz zrobić z odrobiną czasu, który posiadasz!

Nie masz czasu na genealogię? Oto, co możesz zrobić z odrobiną czasu, który posiadasz!

Ile czasu w ciągu dnia jesteś w stanie przeznaczyć na odkrycia historii rodziny? 

Niezależnie od tego, czy jest to 5 minut, czy też cały dzień, przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, jak wykorzystać jakikolwiek dostępny na genealogię czas w ciągu dnia.

0-5 minut

Oczekujesz na gościa? Przeglądasz aplikacje podczas jazdy autobusem? Czas mija? Oto kilka rzeczy, które możesz dokonać w zaledwie kilka minut: 

 • Nadaj barw czarno-białym zdjęciom: Czarno-białe zdjęcia mają swój urok, oddają czasy, w których przyszło żyć naszym przodkom. Z MyHeritage możesz utworzyć kopię oryginalnego czarno-białego zdjęcia w kolorze, kto wie być może dzięki temu dostrzeżesz więcej szczegółów!
 • Ulepsz zdjęcie: Wiele zdjęć z przeszłości, ze względu na wówczas dostępny sprzęt nie było zrobionych w dobrej jakości, jeśli chcesz wyostrzyć wygląd twarzy przodka skorzystaj z tej funkcji!
 • Dodaj nowy profil: Czy w ostatnim czasie do Twojej rodziny dołączył nowy członek? Czy w rodzinie urodziło się dziecko, lub też odbył się ślub? Dodaj te informacje do swojego drzewa!
 • Dodaj nowy fakt: Czy do drzewa genealogicznego dodałeś już takie informacje, jak zawód dziadka, czy datę rozpoczęcia szkoły przez Twojego tatę? 
 • Przejrzyj nowe dopasowanie DNA: Przejrzyj dopasowanie, zagłąb się w nim, i zdecyduj, która informacja może być ważna dla Twoich odkryć. Jeśli chciałbyś przyjrzeć się połączeniu jeszcze głębiej zawsze możesz zostawić notatkę dla siebie na karcie połączenia, klikając ikonę notatki w prawym górnym rogu karty.

10-20 minut

Przyszedłeś wcześniej na wizytę u lekarza? Czekasz na następny pociąg? Oto, co możesz zrobić w międzyczasie:

 • Przejrzyj Smart Match™: Przejrzyj jeden ze Smart Matches™ na swojej liście i jeśli zdecydujesz się go potwierdzić, ręcznie wyodrębnij z niego informacje.
 • Przejrzyj Record Match: Przyjrzyj się Record Match. Zobacz pełny skan oryginalnego dokumentu i znajdź miejsce, w którym przodek jest wspomniany w rekordzie – nigdy nie wiadomo, co ktoś mógł nabazgrać na marginesie!

30 minut 

„Zbadaj tę osobę”: Czy w Twoim drzewie istnieje członek rodziny, który nie otrzymał jeszcze żadnych automatycznych dopasowań? Czy jesteś zainteresowany dowiedzeniem się o nim czegoś więcej? Kliknij „Zbadaj tę osobę” na karcie profilu tej osoby, aby automatycznie wprowadzić jej imię i nazwisko oraz datę urodzenia do SuperSearch™.

1 godzina

 • Zeskanuj i/lub załaduj zdjęcia: Czy ktoś ostatnio przysłał Ci nowe zdjęcia rodzinne? A może jesteś w posiadaniu dużej ilości starych zdjęć, które czekają na zeskanowanie? Skaner fotograficzny w aplikacji mobilnej MyHeritage ułatwia skanowanie zdjęć i dokumentów za pomocą smartfona i przesyłanie ich bezpośrednio do MyHeritage.
 • Napisz krótką biografię: Poświęć godzinę, aby usiąść i napisać swoje wspomnienia o zmarłym członku rodziny w sekcji biografii jego profilu. Będzie to ogromny dar dla przyszłych pokoleń!
 • Zaznacz duplikaty: Możesz nie mieć czasu, aby usunąć wszystkie duplikaty, które znajdziesz, ale zaznacz je teraz, tak aby usunąć je nieco później, gdy znajdziesz więcej czasu. Oznacz duplikaty, dodając do ich nazwy znacznik: na przykład słowo „podwójny” lub kombinację cyfr, taką jak „111”, która ułatwi ich odnalezienie podczas wyszukiwania.
 • Uruchom narzędzie do sprawdzania spójności: Uruchom narzędzie do sprawdzania spójności i popraw wszystkie wskazane przez nie problemy. Dowiedz się więcej o korzystaniu z narzędzia sprawdzania spójności. 

2-3 godziny

 • Zadzwoń do krewnego: Przeprowadź wywiad telefoniczny ze starszym krewnym na temat jego wspomnień. Zrób dokładne notatki i upewnij się, że zostawisz sobie trochę czasu na dodanie tych informacji do  drzewa genealogicznego.
 • Przejrzyj Smart Match™, który wcześniej potwierdziłeś: Ponieważ inni użytkownicy MyHeritage mogą dodawać więcej informacji do swoich drzew, mogą pojawić się nowe informacje dodane do Smart Matches™, które już wcześniej potwierdziłeś. Aby wyświetlić potwierdzone Smart Matches™, najedź kursorem na zakładkę „Odkrycia” w pasku nawigacji, wybierz „Podobieństwa według osób”, kliknij zakładkę „Oczekujące”, tak aby rozwinąć menu, następnie wybierz „Potwierdzone”. Dzięki temu otworzysz listę już potwierdzonych uprzednio Smart Matches!
 • Przejrzyj swoje drzewo używając Widoku Listy: Widok Listy pozwala Ci na bardziej globalne spojrzenie na Twoje drzewo. Upewnij się, że wszystkie osoby na drzewie są z Tobą spokrewnione i że nikogo nie brakuje!

Pół dnia/4-5 godzin

 • Zaznacz i usuń zduplikowane profile: Systematycznie przeglądaj swoje drzewo używając widoku listy i zaznacz duplikaty profili. Następnie, usuń zduplikowane profile. 
 • Odwiedź inną stronę rodzinną, której jesteś członkiem i zbierz informacje: Poszukaj biografii, zdjęć, notatek i innych rzeczy, które zazwyczaj nie są udostępniane automatycznie podczas pozyskiwania informacji poprzez Smart Match™.

Cały dzień/7-8 godzin

 • Zeskanuj zawartość starych albumów fotograficznych: Digitalizacja zdjęć pomaga je zachować i ułatwia ich udostępnianie. W aplikacji mobilnej MyHeritage można to zrobić łatwo i szybko, a zdjęcia zostana bezpośrednio załadowane do MyHeritage. Możesz pokolorować swoje czarno-białe zdjęcia za pomocą MyHeritage In Color™ i przywrócić ostrość rozmytym zdjęciom za pomocą MyHeritage Ulepszanie zdjęć – kolorowanie i ulepszanie zdjęć pozwali Ci zobaczyć Twoich przodków wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej.
 • Przeprowadź wywiad z krewnym: Zaplanuj wizytę u krewnegolub dłuższą rozmowę przez jakikolwiek komunikator i przeprowadź dokładny wywiad. Nie zapomnij użyć funkcji nagrywania audio w aplikacji MyHeritage, aby nagrać wywiad lub utwórz bezpośrednio reportaż do zdjęcia na MyHeritage!