Odkrycia genealogiczne latem – 5 wskazówek

Odkrycia genealogiczne latem – 5 wskazówek

Długie letnie dni są idealne do spotkań z rodziną i organizowania uroczystości rodzinnych. Możesz skorzystać z tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o swoich krewnych i „wzmocnić więzi” z historią rodziny!

Oto pięć wskazówek i trików, które pozwolą Ci uzyskać informacje do badań rodzinnych tego lata!

  1. Odwiedź bliskich krewnych. Zachęcaj młodsze pokolenia do robienia zdjęć podczas spotkań rodzinnych. Zwłaszcza, że jest tak wiele do zrobienia i odkrycia teraz ze wspaniałymi narzędziami fotograficznymi MyHeritage.
  2. Odwiedź “miejsca przodków”. Gdzie urodzili się Twoi przodkowie? Gdzie mieszkali? Gdzie chodzili do szkoły? Gdzie zostali pochowani?
  3. Odwiedź muzea historyczne. Dowiedz się więcej o okresie historycznym, w którym żyli Twoi przodkowie, a w ten sposób lepiej zrozumiesz okoliczności w jakich przyszło im żyć, oraz czasy, w których żyli. 
  4. Przejrzyj (stare) albumy ze zdjęciami. Oznacz i uporządkuj swoje zdjęcia oraz dodaj ważne informacje. Najlepszym rozwiązaniem jest ich digitalizacja. Zeskanuj je za pomocą aplikacji MyHeritage i załaduj je bezpośrednio na swoją stronę rodzinną. Kolejne pokolenia na pewno będą Ci za to wdzięczne. 
  5. Wyznacz cele na to lato! Czy jest jakaś szczególna osoba w Twoim drzewie genealogicznym, o której chciałbyś więcej się dowiedzieć, zdobyć informacje, rozwinąć badania na jej temat? Wyznacz sobie cel! Np. jedna lub dwie osoby, na której badania skoncentrujesz tego lata!

Czy masz jakieś inne wskazówki?