Jak śledzić wydarzenia rodzinne z MyHeritage?

Jak śledzić wydarzenia rodzinne z MyHeritage?

Spotkania rodzinne to doskonały sposób na utrzymanie więzi z bliskimi, i pozostanie w kontakcie z nimi. Kogo z nas nie porusza otrzymanie szczerych życzeń rodzinnych, czy życzeń na rocznice, bądź też kondolencji na rocznicę śmierci bliskiej nam osoby?

Łączenie ludzi z ich rodzinami i pomoc w umacnianiu ich więzi jest naszą misją numer 1 w MyHeritage. Dlatego też udostępniamy naszym użytkownikom bezpłatny kalendarz wydarzeń rodzinnych, który możesz wykorzystać do “śledzenia” wszystkich ważnych wydarzeń w Twojej rodzinie. Korzystając z kalendarza, możesz łatwo wysłać pozdrowienia w odpowiednim czasie przed wydarzeniem – lub nawet zorganizować przyjęcie lub spotkanie.

Gdy dodajesz datę urodzin lub rocznicę do profilu w swoim drzewie poprzez dostęp do kalendarza wydarzeń rodzinnych, MyHeritage automatycznie importuje wydarzenia rodzinne do Twojego kalendarza.  

Kilka najbliższych, nadchodzących wydarzeń rodzinnych jest wyświetlane na prawym pasku bocznym strony głównej Twojej witryny rodzinnej. Aby wyświetlić wszystkie wydarzenia rodzinne, najedź kursorem na zakładkę „Start” w pasku nawigacji i wybierz „Wydarzenia rodzinne”.

Znajdziesz tam listę nadchodzących wydarzeń rodzinnych w porządku chronologicznym. Możesz również wyświetlić kalendarz miesięczny lub roczny, klikając „Miesiąc” lub „Rok” nad listą wydarzeń. Jeśli szukasz konkretnego wydarzenia, możesz użyć pola wyszukiwania na górze ekranu.

Domyślnie, kalendarz wydarzeń rodzinnych wyświetla tylko wydarzenia dla bliskiej rodziny. Jeśli chcesz wyświetlić wydarzenia z kalendarza dla wszystkich członków rodziny w Twoim drzewie, kliknij rozwijane menu, gdzie u góry zobaczysz „Wydarzenia dot. bliskiej rodziny” nad listą wydarzeń, a następnie wybierz „Wszystkie wydarzenia”.

Publikowanie wydarzenia

Jeśli jest jakieś wydarzenie rodzinne, które chciałbyś dodać do kalendarza, możesz to zrobić, klikając przycisk „Opublikuj wydarzenie” na górze strony. Wprowadź tytuł, datę, miejsce i opis wydarzenia, a następnie kliknij „Opublikuj”.

Możesz użyć tej funkcji, aby dodać wydarzenia niezwiązane z urodzinami lub rocznicą, ale do planowania imprez, spotkań i zjazdów rodzinnych. Wydarzenie pojawi się w kalendarzu witryny, a jeśli włączone są przypomnienia e-mailowe o wydarzeniach rodzinnych, członkowie Twojej rodziny zostaną powiadomieni o tym wydarzeniu za pomocą wiadomości e-mail. 

Wysyłanie pozdrowień

MyHeritage oferuje opcję wysłania pozdrowienia dla członka rodziny z okazji różnych wydarzeń. Możesz uzyskać dostęp do tej funkcji klikając „Wyślij pozdrowienie dla [Imię]” w dowolnym miejscu, w którym wydarzenie jest wyświetlane – na pasku bocznym strony głównej, na ich profilu lub poprzez najechanie kursorem na ich nazwisko w kalendarzu wydarzeń.

Na stronie „Wyślij pozdrowienie” możesz wpisać adres e-mail członka rodziny i wiadomość, a następnie kliknąć „Wyślij pozdrowienie”. W dniu wydarzenia, Twoje pozdrowienie zostanie opublikowane na stronie rodziny i wysłane na podany adres e-mail.

Możesz również zaplanować imprezę urodzinową, dodać urodziny do kalendarza w Outlooku, wyświetlić wydarzenie w kalendarzu wydarzeń rodzinnych lub usunąć wydarzenie z tej strony.

Przypomnienia o wydarzeniach rodzinnych

Członkowie Twojej witryny będą otrzymywać okresowe wiadomości e-mail przypominające im o nadchodzących wydarzeniach dotyczących bliskiej rodziny, co jest ustawione w wiadomościach domyślnych. Możesz wyłączyć lub dostosować te powiadomienia, klikając swoje imię na pasku użytkownika na samej górze ekranu, wybierając „Ustawienia witryny”, następnie wybierając „Moje preferencje”, a następnie przewijając w dół do sekcji „Przypomnienia o wydarzeniach rodzinnych”.

Kiedy pole obok „Wysyłaj przypomnienia o wydarzeniach rodzinnych” jest zaznaczone, przypomnienia zostaną włączone. Możesz również wybrać, o których wydarzeniach mają przypominać Ci e-maile, lub też czy chcesz otrzymywać przypomnienia e-mailem czy SMS-em. Kliknij „Zapisz”, gdy skończysz zmieniać swoje ustawienia.

Przypomnienia e-mail będą zawierały link do funkcji „Wyślij pozdrowienie” na MyHeritage.

Dodatkowe ustawienia kalendarza

W tej samej sekcji „Ustawienia”, możesz uzyskać dostęp do dodatkowych ustawień kalendarza klikając „Kalendarz” na pasku poniżej nagłówka „Ustawienia”.

Na tej stronie możesz wybrać, które wydarzenia mają być importowane z Twojego drzewa genealogicznego i dla których osób (np. żyjących lub zmarłych). 

Nie zapomnij kliknąć „Zapisz”, gdy skończysz zmieniać swoje ustawienia.