Historia użytkownika: Po 69 latach odkrył tożsamość swojego ojca!

Historia użytkownika: Po 69 latach odkrył tożsamość swojego ojca!

Neil Gedny, 69 lat, dorastał w Suffolk, w Anglii, z dziadkami ze strony matki i ze swoją matką. Jego matka opuściła dom po tym, jak poślubił swoją żonę Anne i założyła kolejną rodzinę w Birmingham, gdzie doczekała się dwóch synów.

Zamów test DNA

Neil jako dziecko. Zdjęcie poprawione i pokolorowane przez MyHeritage

Neil jako dziecko. Zdjęcie poprawione i pokolorowane przez MyHeritage

Neil nie miał żadnych informacji o swoim ojcu i przez większość swojego życia nie był zainteresowany ich odkryciem. Jednak gdy zbliżał się do emerytury, postanowił spróbować dowiedzieć się więcej o historii swojej rodziny. Jego nazwisko, Gedny, jest nietypowe, co ułatwiło poszukiwania. Udało mu się zlokalizować i poznać dalekich krewnych Kena i Sarah Gedny z Ontario w Kanadzie i spotkać się z nimi na Karaibach w 2018 roku. To tylko zwiększyło jego chęć dowiedzenia się więcej o zaginionych fragmentach jego życia i tożsamości.

Neil and his wife Annie

Neil i jego żona Annie

Postanowił wykonać test DNA MyHeritage —i natychmiast dopasowano go do dwójki przyrodniego rodzeństwa ze strony ojca, Billa i Paulette.

Bill Pace Allen, Neil's brother

Bill Pace Allen, brat Neila

„Możliwe, że nasze drogi się przecięły”

Okazuje się, że ich ojciec, Bobbie Joe Allen, który zmarł w 1990 roku, stacjonował w bazie sił powietrznych USA w Suffolk na początku 1950 roku i tam poznał matkę Neila, Evelyn May Gedny. Bill twierdzi, że jego ojciec wiedział, że ma syna w Anglii i być może wspomniał o tym w przeszłości ciotce i wujkowi Billa. Wujek służył w marynarce wojennej i stacjonował w tej samej amerykańskiej bazie lotniczej w Suffolk. Mieszkał w Ipswich w Suffolk, zanim przeniósł się do bazy sił powietrznych USA Bentwaters na kilka lat ze swoją rodziną w latach sześćdziesiątych, a Neil jest zdumiony tym, jak blisko mieszkali, nie wiedząc, że są rodziną. „Bardzo możliwe, że nasze drogi się przecięły” – mówi Neil. „Mieszkali około 16 km od miejsca, w którym dorastałem i chodziłem do szkoły”. Najmłodsza córka jego ciotki Jo May Allen, Jody Allen, urodziła się w bazie lotniczej Bentwaters.

Bobbie, Neil’s birth father

Bobbie, biologiczny ojciec Neila

Wielkie, pełne łez ponowne spotkanie

Neil martwił się, że Paulette może mieć trudności z zaakceptowaniem go w swoim życiu, ponieważ Neil został poczęty, gdy ojciec Paulette był z dala od niej, a jej matka służyła za granicą. Ale nie mógł się bardziej mylić: Paulette i Bill zaplanowali dla niego wielkie przyjęcie w Arkansas w maju tego roku, a dziesiątki członków rodziny przyleciało z różnych części Stanów Zjednoczonych, aby poznać Neila.

Neil reunites with his family

Neil ponownie spotyka się z rodziną

Left to right: Paulette, Bill, Neil, and Neil’s wife Annie

Od lewej do prawej: Paulette, Bill, Neil i żona Neila, Annie

„Naprawdę nie wiedziałem, jak się będę czuł”, powiedział Neil w wywiadzie dla East Anglian Daily Times, „ale po wielkim uścisku z moją siostrą wiedziałem, że będzie to łzawe spotkanie”.

“Czułem się, jakbym znał ich od lat” – kontynuował Neil. „To niewiarygodne, że nagle stałem się częścią wielkiej rodziny, w której wszyscy są tak otwarci i gościnni”.

The reunited family enjoys a meal together

Zjednoczona rodzina cieszy się wspólnym posiłkiem

“Neil i ja mamy ze sobą wiele wspólnego”, powiedział Bill naszemu zespołowi badawczemu. „Rzeczy, które lubimy, naszą etykę pracy i osobowość. Choć nigdy się nie spotkaliśmy, mamy tego samego ojca”. Mówi, że obaj kochają dziką przyrodę, fotografię i klasyczne samochody. „On i ja natychmiast przypadliśmy sobie do gustu, podobnie jak jego żona Annie i moja żona Debrah.”

Bill od jakiegoś czasu bada historię swojej rodziny i ma wiele do przekazania Neilowi. „To szokujące, że nigdy się nie znaliśmy i mieszkamy w różnych zakątkach świata, a potem odnajdujemy się i mamy tak wiele wspólnego” – mówi Bill. „Posiadam tak wiele informacji na temat naszej rodziny i historii. To cud, że znalazł odpowiedź na wszystkie pytania, które zawsze go nurtowały”.

Wielkie podziękowania dla Billa i Neila za podzielenie się z nami swoją historią! Jeśli dokonałeś niesamowitego odkrycia z MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć. Prosimy o przesłanie ich do nas za pośrednictwem tego formularza lub na email poland@myheritage.pl lub stories@myheritage.com.

Zamów swój test DNA od MyHeritage!