Julie & Julie: Siostry o tym samym imieniu odnajdują się po ponad 60 latach, ich podobieństwo jest zadziwiające!

Julie & Julie: Siostry o tym samym imieniu odnajdują się po ponad 60 latach, ich podobieństwo jest zadziwiające!

Historia Julie Mamo zaczyna się od rozmowy dwóch zatroskanych babć w kościele w Kent w Anglii w 1955 roku. Jedna z babć zwierzyła się drugiej, że jej wnuczka, Lillian, zaszła w pozamałżeńską ciążę w wieku 17 lat. Druga wspomniała, że jej wnuczka, Mavis, chciała adoptować dziecko. I tak zapadła decyzja: kiedy dziecko Lillian, Julie, miało 9 dni, Mavis ją adoptowała. Nikt z rodziny Lillian nie wiedział o małej Julie poza jej rodzicami i dziadkami.

Prababcia Julie Mamo (po prawej) z babcią Julie jako młoda dziewczyna. Zdjęcie pokolorowane i poprawione przez MyHeritage

Prababcia Julie Mamo (po prawej) z babcią Julie jako młoda dziewczyna. Zdjęcie pokolorowane i poprawione przez MyHeritage

Julie wychowała się w Kent, nieświadoma tajnej transakcji, i cieszyła się szczęśliwym dzieciństwem.

Julie Mamo jako dziecko z przybraną matką Mavis. Zdjęcie pokolorowane i poprawione przez MyHeritage

Julie Mamo jako dziecko z przybraną matką Mavis. Zdjęcie pokolorowane i poprawione przez MyHeritage

Opowieść o dwóch Juliach

Kiedy Julie miała 12 lat, jej rodzice adopcyjni ujawnili jej, że została adoptowana i w tym samym roku rodzina przeniosła się do Australii. W międzyczasie Lillian nadal mieszkała w Kent i urodziła kolejną córkę i 3 synów. Swoją nową córkę również nazwała Julie, a kiedy miała 12 lat, Lillian powiedziała jej, że miała kiedyś dziecko, również o imieniu Julie, które oddała do adopcji. Lillian zmarła w 2019 roku.

Julie M. dorastała w Australii, wyszła za mąż, urodziła troje dzieci i ostatecznie rozwiodła się. W 2021 roku jej córka Louise kupiła jej zestaw DNA MyHeritage jako prezent świąteczny, ale żadna z nich nie zwróciła większej uwagi na wyniki.

Następnie, w sierpniu 2022 roku, Louise otrzymała wiadomość od niejakiego Jasona z Wielkiej Brytanii. Właśnie otrzymał wyniki MyHeritage DNA i był zaskoczony, że Louise i jej matka Julie są do siebie bardzo podobne. Zapytał swoją ciotkę – Julie Ansell – czy wie coś o rodzinie w Australii, ale początkowo nie była w stanie sobie nic przypomnieć. Wtedy wszystko się wyjaśniło: przyrodnia siostra, o której wiele lat temu opowiadała jej matka! Jason znalazł Louise na grupie na Facebooku i powiedział jej, co wie. Stamtąd, w bardzo krótkim czasie, Julie M. i Julie A. rozmawiały po raz pierwszy.

Jason, siostrzeniec Julie, który mieszka w Dover, mówi, że początkowo kupił zestaw DNA na wyprzedaży, tylko dlatego, że jego siostra zrobiła taki test i pomyślał, że fajnie byłoby znaleźć szacunkowe pochodzenie etniczne. Nigdy nie spodziewał się, że znajdzie ciotkę!

„To odkrycie otworzyło przede mną zupełnie nowy świat”

Podobieństwa między Juliami są oszałamiające. Oprócz wspólnego imienia, obie opisują siebie jako chłopczyce; obie kochają kolor czarny; mają takie samo wyczucie mody; obie tworzą sztukę z drewna jako hobby. Obie dowiedziały się o adopcji w wieku 12 lat. Obie były rozwiedzione i pozostały przyjaciółkami swoich byłych. Julie M ma 3 dzieci; Julie A ma 4. Nawet wyglądają i zachowują się bardzo podobnie: obie są wolnymi, kreatywnymi duszami.

Żadna z nich nie miała wcześniej siostry i obie są zachwycone, że się odnalazły. Są w kontakcie niemal codziennie. Wszyscy mówią Julie M., że promienieje, odkąd połączyła się z siostrą. Mówi, że rozmowa z Julie A. jest jak rozmowa z samą sobą. „To odkrycie otworzyło przede mną zupełnie nowy świat” – mówi. Jest bardzo wdzięczna, że znalazła swoją siostrę i czuje się spełniona w swoim życiu.

Julie A. mówi, że Julie M. jest „absolutnym odwzorowaniem” ich matki. „To jak rozmowa z moją matką”, mówi.

Lillian (left) and Julie M. (right)

Lillian (po lewej) i Julie M. (po prawej)

Opisuje swój kontakt z Julie M. jako łatwy, naturalny i natychmiastowy: „To tak, jakby była w moim życiu od zawsze. Nie muszę wkładać w to żadnego wysiłku”. Mówi, że nigdy czegoś takiego nie doświadczyła.

Wiedząc, jak ważne było dla niej to nowe połączenie, syn Julie A. kupił dla niej bilet na lot do Australii, aby spotkać się z nowo odnalezioną siostrą i jej rodziną. Ostatecznie spotkanie odbyło się w samą porę na Dzień Matki i 90. urodziny Mavis.

Left to right: Julie M., Louise, and Julie A.

Od lewej do prawej: Julie M., Louise i Julie A.

Siostry spotkały się na lotnisku w Adelajdzie i wspólnie świętowały 90. urodziny Mavis, a po spędzeniu czasu z rodziną Julie M. poleciały do Wielkiej Brytanii, aby Julie M. mogła spotkać się z resztą swojej brytyjskiej rodziny.

Julie M. and Julie A.

Julie M. i Julie A.

„Moja mama znalazła swoją drugą połowę” – mówi Louise. „Mama znalazła swój dom, swoją wioskę”.

Dla Jasona odkrycia nie skończyły się na ponownym spotkaniu Julie. Odnalazł również wujka – brata swojego dziadka ze strony matki – mieszkającego w Nowej Zelandii. Wujek ma 94 lata, a rodzina Jasona mogła podzielić się z nim zdjęciami ze ślubu brata. Jason mówi, że nie miał pojęcia, że ma rodzinę w Nowej Zelandii, że to wszystko było niesamowitym doświadczeniem i że to niesamowite, jak dzisiejsza technologia może ponownie zbliżyć do siebie tak odległą rodzinę.

The Julies with family in Dover, U.K. Left to right: the Julies' niece Jess (Jason's sister), Julie M., Julie A., brother Ted, and nephew Jason

Julie z rodziną w Dover, Wielka Brytania Od lewej do prawej: siostrzenica Julie Jess (siostra Jasona), Julie M., Julie A., brat Ted i siostrzeniec Jason

Wielkie podziękowania dla Julii, Louise i Jasona za podzielenie się z nami swoją niesamowitą historią. Jeśli dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć! Wyślij je do nas za pośrednictwem tego formularza lub napisz do nas na adres poland@myheritage.com lub w języku angielskim na stories@myheritage.com.

Zamów zestaw DNA MyHeritage