Instant Discoveries™ teraz dostępny dla wszystkich użytkowników MyHeritage!

Instant Discoveries™ teraz dostępny dla wszystkich użytkowników MyHeritage!
Mamy przyjemność poinformować, że Instant Discoveries™ od teraz jest dostępny dla wszystkich użytkowników MyHeritage. Instant Discoveries™ wprowadzony w grudniu 2014 jest unikalnym doświadczeniem pozwalającym odkrywać informacje na temat historii rodziny i wykorzystanie ich z łatwością do drzewa genealogicznego na MyHeritage. Początkowo wprowadziliśmy to doświadczenie wyłącznie dla nowych użytkowników – osób, które rejestrowały się po raz pierwszy na MyHeritage – aby ułatwić im rozpoczęcie podróży w historię ich rodzin. Poprzez rejestrację na MyHeritage i wprowadzenie kilku podstawowych informacji o najbliższych członkach rodziny, nowi użytkownicy natychmiastowo odkrywali przodków, krewnych i zdjęcia, których wcześniej nigdy nie widzieli, zaledwie w kilka sekund. Po sukcesywnym przedstawieniu doświadczenia zaprezentowaliśmy go przechodniom na ulicach Nowego Jorku. Ich emocjonalne reakcje były niesamowite.

Począwszy od tego tygodnia, przenosimy tę przełomową technologię w całkiem inny wymiar, wprowadzając Instant Discoveries™ dla wszystkich, nie tylko nowych użytkowników; umożliwiając również naszym obecnym użytkownikom dodawanie osób i zdjęć do ich istniejących już drzew genealogicznych, zaledwie poprzez kilka kliknięć.

Jak to działa?

Instant Discoveries™ to „pakiet” informacji dotyczących historii rodziny, które możesz zastosować za jednym kliknięciem. Jeśli osoba w Twoim drzewie genealogicznym łączy się z „gałęzią osób” w innym drzewie genealogicznym, zostaniesz o tym powiadomiony, i wówczas możesz wybrać opcję dodania wszystkich tych osób do swojego drzewa (do 40-50 osób); osób, które jeszcze nie znajdują się w Twoim drzewie genealogicznym, dosłownie za jednym kliknięciem, aniżeli ręcznie dodawać każdą z tych osób jedną po drugiej, i modyfikować dane kawałek po kawałku.

Każdy Instant Discovery™ (każde Błyskawiczne Odkrycie) opiera się na połączeniu, które wyszukuje nasza technologia Smart Matching™; nieprawidłowe połączenia zostają automatycznie odrzucone. Instant Discoveries™ uzupełniają Smart Matches™, poprzez to, jak informacja jest dostosowana do drzewa użytkownika. Z Smart Matches™ informacja jest dodawana do drzewa ręcznie, dany fakt w jednym czasie, osoba w danym czasie. Z Instant Discoveries™ cała „gałąź drzewa” może zostać skopiowana za jednym kliknięciem, wraz z wszystkimi faktami,wydarzeniami i zdjęciami, a cytowane źródła zostają automatycznie tworzone w drzewie docelowym, aby móc dokładnie udokumentować skąd pochodzą dane informacje. W celu ochrony prywatności użytkowników, Instant Dscoveries™ nie generują informacji na temat żyjących krewnych.

Przetworzyliśmy już miliony drzew genealogicznych na MyHeritage w celu wyszukania Odkryć (Discoveries) z 28 milionów drzew genealogicznych utworzonych przez naszych użytkowników, i już wiemy że więcej niż 50% będzie posiadało przynajmniej jedno Odkrycie, lub więcej! Możliwość suksesywnego pojawienia się Odkrycia wzrasta wraz z powiększaniem się Twojego drzewa genealogicznego (na przykład, drzewo zawierające 100 osób będzie cieszyło się przynajmniej jednym Odkryciem praktycznie zawsze, a czasami nawet większą ilością). Nawet jeśli Twoje drzewo nie powiększa się, możliwość pojawienia się Odkrycia wzrasta każdego dnia, gdyż MyHeritage dodaje miliony rekordów historycznych i profili każdego dnia, zbierając więcej danych, aby móc porównywać drzewa.

Światowa mapa Odkryć

Użytkownicy MyHeritage na całym świecie już zaczęli cieszyć się Odkryciami, dodając je do swoich drzew. Aby sprawić, by nasi użytkownicy poczuli, że odkrywają wspaniałe „rzeczy” i że są częścią tworzenia się czegoś według nas niesamowitego, stworzyliśmy interaktywną mapę ukazującą Odkrycia dokonywane niemalże w czasie rzeczywistym, na całym świecie. Kliknij na obrazek poniżej, aby zobaczyć, jak wygląda nasza interaktywna mapa.

Światowa mapa Odkryć - kliknij na mapę, aby móc ją już teraz przeglądać

Światowa mapa Odkryć - kliknij na mapę, aby móc ją już teraz przeglądać

Powiadomienia i Discovery Hub™

Użytkownicy MyHeritage wkrótce otrzymają powiadomienia e-mailowe o Błyskawicznych Odkryciach-Instant Discoveries™. Mniej więcej raz w tygodniu, użytkownik będzie informowany o najlepszym Odkryciu, jakie znaleźliśmy dla niego. Dodatkowo, od tego tygodnia wszystkie Odkrycia są dostępne w naszym nowo powstałym Discovery Hub™. To nowa i łatwa w obsłudze sekcja w witrynie rodziny MyHeritage, która jest tak innowacyjna, jak technologia, która się za nią kryje. Pozwala początkującym i zaawansowanym genealogom zautomatyzować długie ręczne procesy i dodawać informacje w kilku, prostych krokach, korzystając ze starannie zaprojektowanych, animowanych zestawów ekranów.
Nowy Discovery Hub™

Nowy Discovery Hub™

W nadchodzących miesiącach, Discovery Hub™ ewoluuje i połączy wszystkie Błyskawiczne Odkrycia, Smart Matches  Record Matches w jednym miejscu z łatwą w obsłudze funkcjonalnością i nowymi funkcjami; stanie się to do około roku czasu, przedstawiając Wam pełną, bogatą platformę dla użytkowników, którzy będą mogli odkrywać historię swoich rodzin dzięki naszym technologiom.

Jak zacząć przygodę z Instant Discoveries™?

Wszystkie strony we witrynie rodziny na MyHeritage mają teraz nowe menu z łatwiejszą w obsłudze nawigacją. Menu ma wyrazy pisane większą czcionką, dzięki czemu łatwiej wybrać pozycję, która nas interesuje. Nowa zakładka „Odkrycia” zawiera wszystkie obszary związane z odkryciami historii rodziny, takie jak Smart Matches, Record Matches, i nowy Instant Discoveries™ poprzez wybranie Discovery Hub.
W celu wybrania Instant Discoveries™ kliknij na nową zakładkę „Odkrycia” we witrynie Twojej rodziny, a następnie wybierz „Discovery Hub”.
Nowa nawigacja na witrynie rodziny

Nowa nawigacja na witrynie rodziny

Jeśli Odkrycie zostało dla Ciebie wyszukane, kliknij na „Obejrzyj odkrycie”, aby wyświetlić szczegóły. Jeśli nie, dodaj więcej osób do swojego drzewa, a wówczas w końcu nowe Odkrycie pojawi się.

Strona nowego Discovery Hub™, gdzie możesz przeglądać wygenerowane Odkrycia

Strona nowego Discovery Hub™, gdzie możesz przeglądać wygenerowane Odkrycia

Zauważ, że Discovery Hub pokazuje Ci najlepsze Odkrycia, jakie zostały dla Ciebie wyszukane; możesz przejść do następnych, za pomocą strzałek.
Strona ukazuje również skąd pochodzi dane Odkrycie. Jeśli zostało odszukane w drzewie innego użytkownika, ukaże Ci się informacja, kto jest jego właścicielem, wraz z krajem zamieszkania.

Przeglądając Odkrycie ukaże Ci się połączenia, na którym oparte jest dane Odkrycie, i zostaniesz poproszony o potwierdzenie tego, czy MyHeritage dokonało tego poprawnie. Kliknij „Tak” jeśli osoba w Twoim drzewie wydaje Ci się być tą samą osobą w innym drzewie, lub rekordzie.
Potwierdzanie połączenia, na którym oparte jest Odkrycie

Potwierdzanie połączenia, na którym oparte jest Odkrycie

Jeśli potwierdzisz, wówczas wyświetlą Ci się przykładowe osoby, które mogą zostać dodane przez Ciebie do Twojego drzewa, wraz z imionami i nazwiskami, pokrewieństwem z Twoim połączeniem, i zdjęciami profilowymi (jeśli posiadają). Kliknij „Dodaj do mojego drzewa”, aby automatycznie dodać bezpośrednio wszystkie informacje do Twojego drzewa! Nazywamy to „Wdrażaniem” Błyskawicznego Odkrycia.
Kliknij "Dodaj do mojego drzewa", aby dodać Odkrycie

Kliknij "Dodaj do mojego drzewa", aby dodać Odkrycie

Alternatywnie, kliknij „Odrzuć odkrycie” jeśli nie jesteś zainteresowany wdrożeniem go, lub jeśli sądzisz że połączenie, na którym oparte jest Odkrycie, jest niepoprawne.

Kiedy Odkrycie zostało wdrożone, Twoje drzewo pozyskuje wszystkie dostępne informacje na temat każdej osoby z Odkrycia: wszystkie imiona, nazwiska, wydarzenia, daty, miejsca, itd., i wszystkie zdjęcia przypisane danej osobie (włącznie ze zdjęciem profilowym).

Rozwijanie Twojego drzewa

Po wdrożeniu Odkrycia, zostaniesz przekierowany do Twojego drzewa, gdzie otrzymasz wiadomość podsumowującą, to co właśnie się dokonało:

Potwierdzenie Odkrycia wdrożonego do Twojego drzewa

Potwierdzenie Odkrycia wdrożonego do Twojego drzewa

Twoje drzewo zostanie zaktualizowane, ukazując wszystkie nowo dodane osoby z napisem „NOWE”:

Drzewo rodzinne bogatsze o nowe informacje

Drzewo rodzinne bogatsze o nowe informacje

Oznaczenia „NOWE” znikną po 15 minutach.

Teraz możesz przeglądać swoje drzewo i kliknąć nowe wpisy, aby zobaczyć profile nowo dodanych osób, aby sprawdzić, jakie dokładnie informacje o nowych członkach rodziny otrzymałeś. Zaczniesz także otrzymywać Smart Matches i Record Matches dla tych nowych osób, jak również możliwe Instant Discoveries™, tak więc Twoje drzewo będzie się powiększało jeszcze szybciej.
Nowo dodane profile, teraz posiadają własne Smart Matches i Record Matches, które poprowadzą do dalszych informacji

Nowo dodane profile, teraz posiadają własne Smart Matches i Record Matches, które poprowadzą do dalszych informacji

Ile to kosztuje?

Od teraz, wszyscy użytkownicy mają możliwość korzystania z tej funkcji, a więc dokonywania błyskawicznych odkryć historii rodziny. Wszystkie pierwsze Odkrycia będą darmowe, dalsze Odkrycia będą wymagać subsrypcji PremiumPlus. Odkrycia zawsze będą wyszukiwane i pokazywane bezpłatnie, jednak wdrożenie ich do Twojego drzewa za jednym kliknięciem (po kilku pierwszych, tych darmowych) będzie wymagało posiadania subskrypcji.
Jeśli już posiadasz subskrypcje PremiumPlus, możesz wdrażać dowolną liczbę Odkryć Błyskawicznych, bez limitu. Prawie. Dlaczego? Ze względu na techniczne ograniczenia, Instant Discoveries będzie jak na razie dostępne tylko dla drzew genealogicznych posiadających do 25 000 osób w drzewie, lub mniej. Po wdrożeniu Odkrycia Twoje drzewo zmodyfikuje się, a więc nowe Odkrycia będą musiały zostać dodane do obecnej liczby osób w drzewie. Po ponownym zliczeniu, które może potrwać od kilku sekund do 24 godzin, MyHeritage ponownie zaoferuje Ci kolejne Odkrycia.

Instant Discoveries™ i Smart Matches™

Instant Discoveries™ wyszukuje informacje, które znajdziesz również w Smart Match™. Jednakże, wdrożenie Odkrycia to nowa funkcja, która pozwala na zastosowanie wielu informacji za jednym kliknięciem. Do Twojego drzewa nie zostaną dodane osoby, które już się w nim znajdują; nie będzie duplikatów, nawet jeśli źle coś przeliterowałeś. Odkrywanie osób ze Smart Matches, wymaga ręcznego dodawnia osób do drzewa, jedna po drugiej, i ręcznej kontroli bieżących informacji w innych źródłach, aby móc dodać je do drzewa. Tak więc pojedyncze kliknięcia, dzięki któremu wdrożysz Błyskawiczne Odkrycie, może przyoszczędzić Ci godzin pracy, które musiałbyś spędzić pracując ze Smart Matches. Ręczne wpisywanie informacji jest właściwie najlepszą praktyką,odnosząc się do genealogii. Zalecane jest to szczególnie zaawansowanym genealogom, gdyż maksymalizuje dokładność, i pozwala na wybranie takiej informacji, której ufasz na tyle, aby wdrożyć ją do swojego drzewa; informację którą rozumiesz, a co często jest trudne dla genealogów amatorów, czy osób które dopiero rozpoczęły tworzenie drzewa genealogicznego. Tak więc Instant Discoveries sprawia, że wdrażanie nowych informacji do drzewa jest mniej „bolesne”. Profesjonalni genealodzy również mogą cieszyć się Instant Discoveries, na przykład dodając całe „gałęzie” do ich drzew, ze źródeł którym ufają.

Jeszcze lepszy Instant Discoveries™ już wkrótce

Pierwsza wersja Instant Discoveries, którą wyżej zaprezentowaliśmy jest oparta na Smart Matches™. Wkrótce zaktualizujemy ją również o Odkrycia oparte na Record Matches. Oznacza to, że możliwy sukces tej technologii i jego stopa wzrośnie, i użytkownicy MyHeritage będą mogli otrzymywać Odkrycia z Geni i FamilySearch, jak również ze Spisów Powszechnych i innych rekordów. Cały proces wyszukiwania Odkrycia nie zmieni się, mimo to źródła z których może ono zostać pozyskane rozszerzą się.

Dodatkowe ulepszenia już wkrótce

W następnym miesiącu, dodamy kolejne ekscytujące ulepszenie: wyszukane Odkrycia będą pojawiać się jako specjalne karty profilowe, na interfejsie witryny rodziny, w odpowiednim miejscu. Na przykład, jeśli gałąź została powiązana z Twoim dziadkiem, nie została odnaleziona w Twoim drzewie, jednak została znaleziona przez MyHeritage w innym miejscu, obok profilu Twojego dziadka w drzewie pojawi się specjalna karta. Będziesz mógł wówczas dodać całą gałąź do swojego drzewa poprzez kliknięcie w tę kartę, a następnie przechodząc przez ekrany, które prezentowaliśmy powyżej. Jeśli karta nie przypadnie Ci do gustu, wówczas możesz ją wyłączyć, tak by nie pojawiała się w drzewie.

Opracowujemy również specjalny tryb podglądu dla bardziej zaawansowanych użytkowników, tak aby użytkownicy mogli bardziej zagłębiać się w informację generowane przez Instant Discoveries, i by mieli możliwość wyboru, które informacje z odkrytej gałęzi, chcieliby dodać do swojego drzewa, aniżeli dodawać całe Odkrycie. Zanim tryb podglądu będzie dostępny, a i póżniej, ważne jest, abyś zanim dodasz całą gałąź Odkrycia, dokładnie zapoznał się z odkrytymi osobami, i upewnił się, że informacje te pochodzą z zaufanego źródła; zanim dodasz informacje do swojego drzewa. Pozwoli to uniknąć utrwalania i powielania błędów.

Jesteśmy podekscytowani pracując nad rozszerzeniem i rozwinięciem Instant Discoveries™ z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników. Mamy nadzieję, że podzielisz nasz entuzjazm, i że uda Ci się odkryć nowe, niesamowite informacje na temat historii Twojej rodziny.

Serdeczne pozdrowienia,
Zespół MyHeritage

Komentarze

Adres e-mail jest prywatny i nie będzie wyświetlany.

 • Katarzyna Mercik

  28 kwietnia, 2015

  Od kiedy startuje ta możliwość dla wszystkich? U mnie po staremu- widać tylko smart matches i record matches. Pozdrawiam Kaśka Mercik

  • K

   Kasia

   28 kwietnia, 2015

   @Katarzyna funkcja jest już dostępna, proszę zapoznaj dokładnie z postem powyżej, a na pewno się uda 🙂

 • Darek

  29 kwietnia, 2015

  Niestety też i u mnie nie ma tej zakładki – nie ukrywam że mam wersję bezpłatną.

 • Stanisław Bem

  29 kwietnia, 2015

  Witam. Ja mam już dostępną tą funkcję i jak oceniam w dalszym rozwoju zapowiada się interesująco. 🙂 Jednak nie należy tylko klikać jak popadnie – trzeba rozumieć co się robi. 🙂

 • Hubert

  4 maja, 2015

  Czy to działa tylko u osób które mają wersje premium ?

  • K

   Kasia

   4 maja, 2015

   @Hubert: Od teraz, wszyscy użytkownicy mają możliwość korzystania z tej funkcji, a więc dokonywania błyskawicznych odkryć historii rodziny. Wszystkie pierwsze Odkrycia będą darmowe, dalsze Odkrycia będą wymagać subskrypcji PremiumPlus. Odkrycia zawsze będą wyszukiwane i pokazywane bezpłatnie, jednak wdrożenie ich do Twojego drzewa za jednym kliknięciem (po kilku pierwszych, tych darmowych) będzie wymagało posiadania subskrypcji. Serdeczne pozdrowienia

 • Tea

  15 maja, 2015

  Mam pytanie dlaczego nie mozna sprawdzic jeszcze raz danych ktore otrzymalam ale nie bylam pewna na 100% czy to ta rodzina. Po ponownym otworzeniu tego maila i chcialam jeszcze raz zobaczyc pokazuje sie wiadomosc ze juz nie istnieje. Dlaczego?

 • K

  Kasia

  16 maja, 2015

  @Tea, możesz opisać dokładnie swój problem, bo nie do końca wiem jak pomóc 🙂

 • valdeq

  24 maja, 2015

  u mnie też nie wyświetla się w zakładce odkrycia. Jest tylko Smart Matches i Record Matches. Muszę coś zainstalować? Posiadam konto Premium.

 • zoni

  26 maja, 2015

  U mnie też się nie wyświetla w zakładce odkrycia.

 • mamir54

  27 maja, 2015

  ….dlaczego nie mogę wydrukować swojego drzewa ?????
  …pozdrawiam….

 • nuwaro

  28 maja, 2015

  U mnie się to nie wyświetla, mimo że mam konto Premium – w zakładce Odkrycia mam tylko Smart Matches i Record Matches.

 • Brygida

  3 czerwca, 2015

  nie rozumiem, trzeba mieć wykupioną subskrypcję konta Premium? ja nie mam wykupionego i nic się nie zmieniło wszystko po staremu, co dalej robić??

 • K

  Kasia

  5 czerwca, 2015

  @Brygida: Od teraz, wszyscy użytkownicy mają możliwość korzystania z tej funkcji, a więc dokonywania błyskawicznych odkryć historii rodziny. Wszystkie pierwsze Odkrycia będą darmowe, dalsze Odkrycia będą wymagać subsrypcji PremiumPlus. Odkrycia zawsze będą wyszukiwane i pokazywane bezpłatnie, jednak wdrożenie ich do Twojego drzewa za jednym kliknięciem (po kilku pierwszych, tych darmowych) będzie wymagało posiadania subskrypcji.
  Jeśli już posiadasz subskrypcje PremiumPlus, możesz wdrażać dowolną liczbę Odkryć Błyskawicznych, bez limitu. Prawie. Dlaczego? Ze względu na techniczne ograniczenia, Instant Discoveries będzie jak na razie dostępne tylko dla drzew genealogicznych posiadających do 25 000 osób w drzewie, lub mniej. Po wdrożeniu Odkrycia Twoje drzewo zmodyfikuje się, a więc nowe Odkrycia będą musiały zostać dodane do obecnej liczby osób w drzewie. Po ponownym zliczeniu, które może potrwać od kilku sekund do 24 godzin, MyHeritage ponownie zaoferuje Ci kolejne Odkrycia.

  Brygida być może musisz poczekać na pojawienia się Odkrycia, być może musisz dodać więcej osób do drzewa, trochę je rozbudować zanim pojawi się „Odkrycie”.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnego weekendu 🙂

 • Stefan

  12 czerwca, 2015

  Jestem zadowolony z nowych możliwości odnajdywania rodziny

 • Gregor

  15 czerwca, 2015

  Witam
  Posiadam drzewo ” bezplatne”, nowa funkcja jest dostepna u mnie tyllko na tablecie z systemem android. Na PC nie ma tej funkcji, posiadam systemy Vista i Windows7. Gdy zajze do nowej funkcji przy pomocy tabletu wtedy pojawia sie info o Discovery w nowosciach na innych systemach mojego drzewa.
  Troche skomplikowane ale funkcjonuje 😉
  Pozdrowienia.

 • Tadeusz

  15 czerwca, 2015

  proponowana oferta jest według opisu bardzo przydatna, jednak chciałbym wiedzieć ile faktycznie kosztuje subskrypcja i czy jest ona jednorazowa czy też koszty będą co jakiś czas wzrastały.

 • Jacek

  15 czerwca, 2015

  Trochę jestem zaskoczony zasadą „wszytko albo nic” – nie mogę z listy odkryć wybrać osób które sa dla mnie interesujace, tylko albo wszystkie albo żadną

 • Marian

  15 czerwca, 2015

  Zaskoczony jestem że to aż takie wydajne.

 • Mirek

  15 czerwca, 2015

  @Brygida @Kasia mam ten sam problem mam duże drzewo kilka tysięcy podobieństw, i nie mam w menu pozycji „Pulpit Odkryć” każdy nowy członek witryny ma tą funkcję i na dzieńdobry kilka propozycji do podłączenia. Czy ta funkcja wymaga jakiegoś uruchomienia lub specyficznych ustawień w profilu ?
  Pozdrawiam Mirek

 • Kita Joanna

  15 czerwca, 2015

  Witam, moje drzewo jest mocno rozbudowane a w po rozwinięciu okna: odkrycia, nie ma w ogóle opisywanej tu opcji. Dlaczego?? mam tylko smart i record Matches

 • Adam

  15 czerwca, 2015

  no może jest to pomocne dla niektórych osób które mają mało informacji o rodzinie, ale podam moje przykłady: W moim drzewie mam np. siostrzenicę i jej mężą, czy bratanka i jego żonę. W Discovery Hub pokazuje mi się że system wykrył inne drzewa w których jest moja siostrzenica z mężem i bratanek z żoną. Tylko że te wykryte gałęzie to jest rodzina od męża mojej siostrzenicy, oraz rodzina od żony mojego bratanka. Dla mnie ich ciotki, rodzeństwo, rodzice i dziadkowie to nie jest rodzina moja, to takie sztuczne powiększanie drzewa by dużo osób w nim mieć. No faktem jest że wcale nie muszę tych osób dodawać, ale jakaś informacja o nich jest może i przydatna.

 • Halina

  24 czerwca, 2015

  Dzień dobry

  Od niedawna w odkryciach dostaję porównanie drzew z drzewem
  KONOPIATY CALA RODZINA1
  Administrator witryny: [Polska] HENRYK KONOPIATY .

  Nigdy w moich poszukiwaniach rodzin nie spotkałam nazwiska Konopiaty.
  Czy jest możliwe ,że Pan Henryk Konopiaty odpisuje moich krewnych do swojego drzewa mimo ,że nie jest moim krewnym ani spokrewnionym. Za każdym razem gdy kogoś dopisze pokazuje się porównanie z drzewem pana Henryka Konopiaty . Proszę o pomoc

 • Ewa Aleksandra

  7 lipca, 2015

  A ja z wielka reklamacja.Szanowna Discowery. Nie wszystkie odkrycia sa prawidlowe i prawdziwe.Dostalam wiadomosc o odkryciu,wkleilam aby zobaczyc i zaraz kasowalam.Dlaczego? Otoz tak sie sklada,ze pochodze z Rodu w ktorym uznano zaslugi pisarskie nagroda Nobla. Jestem stryjeczna wnuczka Wladyslawa Stanislawa Reymonta. Moj dziadek Henryk Rejment byl Jego stryjecznym bratem. Malo tego na polu genealogicznym wspolpracuje z Krystyna M ktorej Babka Joanna byla rodzona siostra Pisarza. Razem siedzimy nad nasza wspolna genealogia kilkanascie lat. I co? Nagle dowiadujemy sie,ze Noblista mial dzieci a nawet wnuki. Wladyslaw Stanislaw i Aurelia Reymontowie bylu para bezdzietna-niestety.Wczesniej monitowalam u ludzi,ze Matka Reymonta miala na imie Antonina a nie Anna Antonina,ze to jej szwagierka tak sie nazywala, a ktos zle dkopiowal i blad poszedl w Swiat.Blad bo posiadane dokumenty potwierdzaja moje racje.I tu prosba i pytanie do MyHeritage. Czy w przypadku tzw Publicznych Osob -nie bedzie ich tak wiele Redakcja nie powinna wymagac poswiadczenia wartosci biograficznych dokumentami?Przeciez nie moga byc publikowane falszywe informacje,ktore biografie znanych ludzi przewtracaja do gory nogami.

 • Ewa Aleksandra

  12 lipca, 2015

  Halo! Na poprzedni moj komentarz nikt nie raczyl odpiwiedziec.Dlaczego p. Kasiu, nie ustosunkuje sie Pani do tego tekstu z dnia 7 lipca?
  A dzisiaj dochodza do mnie „nowe odkrycia” Dotycza mojej prababki ,pradziadka i ich dzieci w tym mojego dziadka Henryka.Ja o tych krewnych wiem od trzeciego romu zycia,znam ich historie zycia, ciotkebJule znalam osobiscie. Co to sa za „odkrycia” Wydaje mi sie ,ze jedynym odkryciem jest fakt iz zostaly odpisane z mojego drzewa przez osobe ,ktorej nazwisko podaje Discovery bez mojego zezwolenia. Czy to nie jest aby tzw”piractwo genealogiczne”. Osoba ktora to spisywala nie interesuje sie dalej historia tych ludzi,ktorych wsadzila do swojego drzewa. Dlaczego’dlatego ze wpisala je tylko po to  aby miec wiecej osob w drzewie i ponadto aby byc spowinowaconym z Noblista.Nie kontroluje bo- u Bronislawy Kosierkiewcz_Rejmentowej kilka lat temu wprowadzilam nieprawidlowa miejscowosc urodzenia-Pomykow kolo Jerzowa.Ten wpis wynikal z malo precyzyjnego aktu zgonu mojej Prababki. Po latach poszukiwan odnalazlam. Bronislawa urodzila sie w Bialogonie /Kielce a nie w Pomykowie. Ta poprawka jest juz przeszlo rok. Nikt tym sie nie interesuje, tzn,ze moje sugestie sa prawdziwe.Szkoda ,ze. Myheritage nie kontroluje takich procederow. Podobienstwa nie sa polem dla bezmyslnych,wygodnickich kopiarzy. Jak bez zezwolenia to piratow genealogicznych.Moze jednak Myheritage bedzie moglo wprowadzic prawa autorskie. Mozna przeciez sprawdzic kto kiedy wpisywal dokumentacje? Czasem w google mozna znalezc drzewa (pisze tu o mojej rodzinie) znanych z nazwiska genealogow,ktorzy prezentuja odszukana moja rodzine jako wyniki swoich poszukiwan, i przedstawiaja sie jako autorzy.Wpisuja bledne dane ktore potem kopiowane przez innych. I wbSwiat idzie blad. Narazie nie przedstawiam nazwiska, ale Ci ktorzy ktorzy przepisuja wiedza z jakich drzew kopiowali.Wydaje mi sie,ze to wielka nieprawidlowosc.

  • K

   Kasia

   13 lipca, 2015

   Pani Ewo, proszę napisać w tej sprawie na support@myheritage.com . Pozdrawiam serdecznie, Kasia

 • Ewa Aleksandra

  13 lipca, 2015

  Bardzo dziekuje. Napisze.Pozdrawiam Pania Ewa Aleksandra Rejment,

 • Janusz

  25 lipca, 2015

  Dostałem wiadomość o” wielkim odkryciu”-pokazano moją ciotke Janinę Materską z domu Truskolaska ktoś ściągnął te dane z mojego drzewa i ogłasza całemu światu jako wielkie odkrycie.Przy porównaniu tych osób w moim drzewie w miejscu zdjęcia pozostawiono wolne miejsce natomiast w drzewie który przedstawiono mi do porównania pokazano zdjęcie ciotki które sam wprowadzałem do mojego drzewa.Następna sprawa przedstawia się zdjecie mojego ojca pod którym jest podpis,że to jest syn ciotki Lucjan Materski.Kompletna bzdura ciotka Janka była siostrą mojego Ojca.Ja dziękuje za takie odkrycia,Osoba która redagowała to wielkie odkrycie pomyliła drzewa .

 • Janusz

  25 lipca, 2015

  Skomentowałem powyżej.

 • Janusz

  25 lipca, 2015

  Chciałbym jeszcze dodać odnosnie tego odkrycia ,że te niby nowe osoby znajdują się w moim drzewie .Pan Chludziński bezprawnie ściągnał dane tych osób i zdjęcia z mojego drzewa.

 • Ewa Aleksandra

  26 lipca, 2015

  Moj problem jest identyczny jak p. Janusza. – komentarz z 25 lipca br. Prosze bardzo aby My Heritage -dobry i latwy program genealogiczny jakos uregulowalo sprawy autorstwa. W moim przypadku wystarczy wejsc np. Na GenPol aby zobaczyc kto skopiowal moje dane. Ja posiadam 20 segregatorow zapelnionych kserokopiami danych personalnych wszystkich moich krewnych -nawet od XVII wieku. To jest kawal wieloletniej mojej pracy i wydatkow bo 10 lat temu akta w duzej mierze trzeba bylo zdobywac w Archiwach-a Archiwa sa platne.Tymczasem , mimo zabezpieczen okazuje sie,ze bardzo latwo skopiowac wszystkie daty,czasem jak wczesniej pisalam z bledami.Zdjecia oczywiscie tez, a zdjecia zazwyczaj zdobywa sie z wielkim trudem.,zwlaszcza te ktore maja sto lat.Prosze wiec o pomoc. A odkrycia-odkrycia moje ,pod innym nazwiskiem (z innych drzew) przychodza do mnie abym sobie uzupelniala. Jak moge sobie „uzupelniac ” pradziadka Andrzeja gdy byl w moim drzewie wpisany lacznie z rodzinnym zdjeciem-posiadam oryginal pietnascie lat temu?

 • Karol Jan Niewieczerzał

  4 sierpnia, 2015

  no to jest -coś dobrego gratulacje !

 • katarzyna53

  20 września, 2018

  Mnie nie podoba się opcja kopiowania cudzego drzewa bez zgody właściciela. Jest bardzo krzywdząca dla osoby która zamiesciła te informacje bo nikt nie pyta jej o zdanie i nie daje możliwości decydowania. Każdy tworzy drzewo dla siebie i swojej rodziny nie dla osób których nawet nie zna. Sami wiecie jak trudno jest zdobyć potrzebne informacje, ile trzeba poświęcić czasu i nieraz pieniędzy a ktoś usiądzie i jednym kliknięciem bez żadnego wysiłku skopiuje całe moje drzewo,które budowałam latami??? Tym tak się zachwycacie?. Taka sytuacja spotkała mnie. Tworzę drzewo od 6 lat a znalazła się osoba która mi to zrobiła. Wykorzystała okazję że moja stryjeczna bratanica wyszła za mąż za jej brata a ta pani twierdzi że jest moją krewną i ma do tego prawo i co mam teraz zrobić???