W końcu spotkałam się z przyrodnim bratem, którego odnalazłam dzięki MyHeritage DNA

W końcu spotkałam się z przyrodnim bratem, którego odnalazłam dzięki MyHeritage DNA

Anna Sardis dorastała w Cleveland, w stanie Ohio, w rodzinie greckich imigrantów. Zawsze wiedziała, że urodziła się w Grecji, ale to, czego nie wiedziała – aż do dorosłości – to fakt, że została adoptowana. Po znalezieniu rodziny swojej biologicznej matki, zrobiła test DNA i przesłała swoje dane do MyHeritage – i znalazła przyrodniego brata po stronie swojego biologicznego ojca!

Oto jej historia:

Kiedy miałam 20 lat, wprowadziłam się do domu moich rodziców i zaczęłam przeglądać stare akta w piwnicy. Kiedy dotarłam do lat 60-tych, znalazłam kilka informacji, które po prostu nie pasowały do siebie. Mój brat urodził się w 1965 roku, a ja znalazłam dokumentację medyczną wskazującą, że moja matka poroniła we wrześniu tego samego roku. To oznaczało, że niemożliwe było, aby mój brat urodził się mojej mamie 3 miesiące później.

Zaczęłam szukać więcej informacji i wkrótce dowiedziałam się, że moi rodzice adoptowali mnie i mojego brata z tego samego sierocińca w Atenach.

Mimo to, z szacunku dla rodziny, która mnie wychowała, postanowiłam nie poruszać tej kwestii. Dopiero 30 lat później zaczęłam aktywnie poszukiwać mojej biologicznej rodziny w Grecji.

Ludzie znają wszystkich w małych wioskach w Grecji, więc postanowiłem spróbować szukać mojej rodziny, podróżując tam w czerwcu 2019 roku – dowiedziałam się, że moja matka zmarła w wieku 52 lat, ale miałam 3 przyrodnie siostry, wujków, ciotki i pierwszych kuzynów! Byłam zdumiona, podekscytowana i wdzięczna, że mnie powitali. Wróciłam, by spotkać się z nimi we wrześniu tego samego roku.

Nowe odkrycie z DNA

Po powrocie do Stanów zrobiłam test DNA, aby zobaczyć, czy mogę znaleźć coś jeszcze o mojej rodzinie, ale nie uzyskałam żadnych interesujących dopasowań. Następnie przesłałam moje wyniki do MyHeritage. Ku mojemu niedowierzaniu dowiedziałem się, że mam przyrodniego brata w Szwecji, ale tym razem od strony mojego biologicznego ojca!

Natychmiast do niego napisałam, a reszta to już historia.

Anna ze swoim przyrodnim bratem Matsem

Anna ze swoim przyrodnim bratem Matsem

Planowaliśmy spotkać się w marcu 2020 roku, ale zaledwie kilka dni przed lotem Matsa, zostaliśmy uziemieni przez COVID.

To było dość przygnębiające, jednak kontynuowaliśmy rozmowy, prawie codziennie, poznając się coraz bardziej. Mats kupił kolejny bilet w 2021 roku, tylko po to, by znów go odwołać z powodu COVID. Pomyśleliśmy sobie, że nie możemy odejść z tego świata nie spotkawszy się!

Dzięki łasce Boga, trzecia próba była udana i Mats w końcu przyjechał, aby się ze mną spotkać w maju 2022 roku. Oto wideo, który nagraliśmy w momencie, gdy w końcu spotkaliśmy się osobiście.

To były niesamowite dwa tygodnie! Teraz jest z powrotem w Szwecji i planujemy kolejne spotkanie już wkrótce! Moje siostry przyjadą do Ameryki w lipcu na ślub mojego syna i każdego dnia liczę moje błogosławieństwa, że moja rodzina powiększa się w tak cudowny sposób!

Anna i Mats z pozostałymi członkami rodziny

Anna i Mats z pozostałymi członkami rodziny

Nadal nie mamy namiaru na naszego biologicznego ojca, ale często sprawdzamy MyHeritage, aby zobaczyć, czy coś się pojawi. Jeśli ma się to stać, to tak będzie!

Mats i ja dzielimy tego samego ojca, moje siostry i ja dzielimy tę samą matkę, ale wszyscy czujemy się połączeni.

Dziękuję MyHeritage za bycie tym ogniwem w naszym rodzinnym łańcuchu!

Wielkie podziękowania dla Anny za podzielenie się swoją historią! Czy masz historię do podzielenia się o niesamowitym odkryciu z DNA, którego dokonałeś poprzez MyHeritage? Daj nam znać!

Tagi: ,