Zabawy z wykorzystaniem statystyk rodziny na MyHeritage

Zabawy z wykorzystaniem statystyk rodziny na MyHeritage

W tym artykule przedstawiamy unikalny sposób przeglądania historii Twojej rodziny przy pomocy funkcjonalności Statystyki rodziny na MyHeritage. Może ona ujawnić fascynujące spostrzeżenia na temat trendów w Twojej rodzinie: średnia długość życia, wiek rodzenia dzieci, małżeństwa i rozwody, wzorce migracji i inne.

Gotowy, aby zobaczyć swoją rodzinę w zupełnie nowym świetle? Zaloguj się na swoje konto MyHeritage, najedź kursorem myszy na zakładkę „Start” w pasku nawigacji strony MyHeritage i wybierz „Statystyki rodziny”.

Przegląd

Na stronie Przegląd widoczne są trzy wykresy kołowe przedstawiające podział na płeć członków Twojej rodziny, liczbę żyjących i zmarłych członków rodziny oraz ich stan cywilny.

Poniżej znajdują się chmury wyrazów przedstawiające najpopularniejsze imiona w Twojej rodzinie: popularne nazwiska, popularne imiona męskie i popularne imiona żeńskie. Im bardziej popularne imię, tym w większym rozmiarze będzie ono wyświetlane w chmurze słów.

Miejsca

Na stronie Miejsca znajdują się trzy mapy: jedna pokazuje kraje, w których urodzili się członkowie Twojej rodziny, druga – miejsca ich śmierci, a trzecia – miejsca, w których mieszkali. Mapy te mogą dać interesujący obraz wzorców migracji Twojej rodziny. Możesz wybrać konkretny kontynent pod mapą, aby zobaczyć go bardziej szczegółowo.

Aby uzyskać jeszcze bardziej interesujący przegląd miejsc, w których żyli Twoi przodkowie, sprawdź PedigreeMap™: interaktywną mapę, która pokazuje, gdzie miały miejsce ważne wydarzenia w Twojej rodzinie, którą możesz filtrować według kraju lub osoby. Możesz ją znaleźć po rozwinięciu zakładki „Więcej” w Drzewie genealogicznym na pasku nawigacyjnym pod nazwą Family Map. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o PedigreeMap™.

Wiek

Na stronie Wiek, zobaczysz wykres, który ilustruje rozkład wieku wśród członków Twojej rodziny, wraz z najstarszymi i najmłodszymi żyjącymi członkami Twojej rodziny. Kliknięcie na „Top 10” spowoduje wyświetlenie 10 osób z każdej kategorii.

Poniżej znajduje się średnia długość życia mężczyzn i kobiet w Twojej rodzinie oraz wykres przedstawiający rozkład długości życia. Znajdziesz tu również osoby z Twojego drzewa genealogicznego, które żyły najdłużej, oraz te, które żyły najkrócej. (Jeśli nie chcesz wyświetlać tego ostatniego wykresu, możesz go zawsze ukryć, klikając znak X w prawym górnym rogu).

Narodziny

Na tej stronie znajdziesz wykres przedstawiający, ile osób w Twojej rodzinie urodziło się w każdym miesiącu roku i w każdym znaku zodiaku! Dowiesz się także, jaki procent członków Twojej rodziny urodził się w każdym wieku oraz w każdej dekadzie XX i XXI wieku.

Małżeństwa

Na stronie Małżeństwo znajdziesz fascynujące statystyki dotyczące małżeństw w Twojej rodzinie. W górnym rzędzie zobaczysz średnią liczbę małżeństw wśród mężczyzn i kobiet w Twojej rodzinie, kto był żonaty najwięcej razy oraz w jakim wieku członkowie Twojej rodziny brali ślub. (Jeśli nie chcesz wyświetlać środkowego wykresu, możesz go ukryć, klikając znak X w prawym górnym rogu).

W drugim rzędzie dowiesz się, jaki jest średni wiek zawierania związków małżeńskich w Twojej rodzinie oraz kto zawierał małżeństwa w najmłodszym, a kto w najbardziej zaawansowanym wieku.

W trzecim rzędzie dowiesz się, jak długo trwają małżeństwa w Twojej rodzinie, kto był w nich najdłużej, a kto najkrócej. (Te ostatnie można ukryć, klikając znak X w prawym górnym rogu, jeśli nie chcesz ich widzieć).

W dolnym rzędzie znajdziesz średnią różnicę wieku między małżonkami w Twojej rodzinie, a także członków rodziny, w których przypadku różnica wieku między partnerami jest największa.

Dzieci

Na stronie Dzieci dowiesz się, jaka jest średnia liczba dzieci w jednej rodzinie biologicznej, która rodzina miała najwięcej dzieci i którzy ludzie (mężczyźni i kobiety) mieli najwięcej dzieci.

W następnym wierszu znajdziesz średni wiek posiadania dzieci przez Twoich krewnych, a także najstarszego i najmłodszego krewnego, który miał dziecko.

W trzecim rzędzie znajdziesz średnią różnicę wieku między rodzeństwem oraz rodzeństwo w Twojej rodzinie o największej i najmniejszej różnicy wieku.

Rozwody

Na stronie Rozwody dowiesz się, ile rozwodów miało miejsce w Twojej rodzinie, którzy z Twoich krewnych rozwiedli się najczęściej i kto miał najdłuższe małżeństwo zakończone rozwodem.

W drugim rzędzie znajdziesz średni wiek swoich krewnych w momencie rozwodu oraz najstarszego i najmłodszego członka rodziny, który się rozwiódł.

Jeśli nie chcesz zobaczyć żadnej z tych statystyk, możesz kliknąć znak X w prawym górnym rogu dowolnego wykresu.

Czego możesz się nauczyć?

Patrząc na te statystyki, można się wiele nauczyć o swojej rodzinie. Czy długowieczność jest w Twoich genach? Czy w Twojej rodzinie często zawierane są silne, trwałe małżeństwa, czy też było wiele rozwodów? Czy w Twojej rodzinie jest nieproporcjonalnie dużo Koziorożców? Wszystko to może dostarczyć wglądu – czasem uroczystego, czasem zabawnego – w życie Twoich przodków i pomóc Ci lepiej zrozumieć, kim jesteś dzisiaj.