Dzięki dopasowaniu DNA, po latach poszukiwań odnalazłam brata mojego ojca z Niemiec

Dzięki dopasowaniu DNA, po latach poszukiwań odnalazłam brata mojego ojca z Niemiec

Dawnette Nardini-Nelson spędziła lata próbując pomóc swojemu ojcu odszukać jego biologicznych krewnych w Niemczech, czyli tam gdzie się urodził i wychował w sierocińcu. Dzięki dopasowaniu DNA na MyHeritage, Dawnette znalazła kuzyna, który zdołał połączyć jej ojca z jego przyrodnim bratem!

Czy Ty również dokonałeś niesamowitego odkrycia poprzez MyHeritage? Podziel się z nami!

Oto jej historia:

Mój ojciec wychowywał się głównie w sierocińcu w Bawarii do 17 roku życia, kiedy to jego matka wróciła po niego do Niemiec, po tym jak wyszła za mąż za amerykańskiego żołnierza i nie było jej przez wiele lat. Mogła legalnie adoptować go z powrotem wraz z mężem, a mój ojciec nazywał się Fred Paul Nardini.

Fred i jego matka podczas wizyty w sierocińcu
Fred i jego matka podczas wizyty w sierocińcu
Fred i jego matka podczas wizyty w sierocińcu

Tak właśnie mój ojciec znalazł się w Stanach Zjednoczonych.

Mojemu ojcu zawsze mówiono, że jego ojciec biologiczny nazywał się Paul Specht z Monachium. Mój ojciec poznał jego ojca i widział go kilka razy, gdy był bardzo młody, gdy Paul pojechał go odwiedzić. Jednak mój ojciec – a potem ja – szukaliśmy i szukaliśmy przez bardzo długi czas jakiejkolwiek biologicznej rodziny po stronie Spechta, ale tak naprawdę nigdy nie mieliśmy konkretnych lub ostatecznych informacji, których moglibyśmy użyć, aby to zrobić. Kiedyś podano mi datę urodzenia Paula, ale nie wiedziałam, czy jest ona prawidłowa.

Mój ojciec jest najmilszym, najbardziej oddanym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek znałam, i chociaż jego dzieciństwo nie było idealne, to było wszystkim, co znał, a był to bardzo odmienny i trudny czas w Niemczech i na świecie, i on naprawdę wierzy, że każdy robił to, co mógł. Nigdy, przenigdy nie czuł złości z powodu tego, że nie był wychowywany przez matkę lub nie znał swojego ojca, ale wiedziałam bez wątpienia, że mój ojciec byłby zachwycony, gdyby wiedział o jakichkolwiek krewnych w Niemczech.

Zrobiłam obszerne badania na własną rękę, szukając jakichkolwiek informacji. Udało mi się znaleźć dokumentację o nim i narodzinach syna, ale nie miałam żadnych informacji o tym synu ani o nikim innym z jego najbliższej rodziny.

Następnie, w maju 2019 roku, W KOŃCU otrzymałam dopasowanie poprzez MyHeritage, gdy zostałam genetycznie połączona z kuzynem o tym samym nazwisku, co ojciec mojego ojca. Mój kuzyn nazywa się Jens Specht i natychmiast wysłałam mu wiadomość za pośrednictwem tej strony. Jens potwierdził, że jego dziadkiem był Peter Specht, ale powiedział, że nie ma zbyt wiele wiedzy o swoich wujkach i ciotkach lub ich dzieciach, ale że będzie rozmawiał ze swoim ojcem, aby zobaczyć, czego może się dowiedzieć. Ojciec Jensa potwierdził, że ma on wuja o imieniu Paul, kilka ciotek, z którymi nigdy nie miał kontaktu i kilku innych krewnych. Paul już nie żył, ale jego syn Cord nadal żyje.

Więc wyszukałam „Cord Specht w Niemczech” i byłam zszokowana, delikatnie mówiąc, kiedy pojawiło się zdjęcie, na którym wyglądał identycznie jak mój tata!!!

Fred and Cord

Z lewej: mój ojciec Fred; z prawej: Cord

Bingo!!!

Napisałam do Corda, a on odpisał – i nasze życie zostało na zawsze zmienione.

Mamy nadzieję, że pewnego dnia uda nam się spotkać osobiście z Cordem, gdy mój ojciec będzie jeszcze w pełni zdrowia w wieku 81 lat. Do tego czasu kontynuujemy korespondencję między sobą.

Jestem przekonana, że nic z tego nie byłoby możliwe bez MyHeritage DNA.

Przesłałam DNA na tak wiele stron i do dziś MyHeritage pozostaje jedyną, która ujawniła kogokolwiek o nazwisku Specht! Więc dziękuję za to, co robicie i za danie tak wielu z nas sposobu na znalezienie bliskich krewnych, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy! To był taki bardzo długi i często zniechęcający proces, a fakt, że miałam bezpośredni dostęp do zasobów, które w końcu doprowadziły do odpowiedzi i niezaprzeczalnych dowodów na istnienie linii krwi mojego taty, dosłownie zmienił życie! To było jak największa zagadka i wiem, że inni natrafiają na te same „blokady” i w końcu się poddają. Wiedząc, że istnieją sposoby oszczędzania czasu i niezawodne sposoby przechodzenia przez ten proces mogą pomóc.

Nadal jestem podekscytowana tym, jak to wszystko się rozwinęło po tak trudnej podróży!

Wielkie podziękowania dla Dawnette za podzielenie się swoją niesamowitą historią! Jeśli dokonałeś niezwykłego odkrycia poprzez MyHeritage, chcielibyśmy o tym usłyszeć. Proszę podziel się z nami poprzez ten formularz lub napisz do nas na adres stories@myheritage.com.